Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Megatron Benimkisi 27 gün sobra geldi. Ben de o kadar hizli beklemiyordum. Sansima sanirim.. 90 gunu gecmeden basvurulanilecek biryer yok sanirim.

• @Megatron Bizim kartların gelmesi de 70 gün civarı sürmüştü.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaslar,

Bende 7 eylül gibi giriş yaptım USA'ya green cardımı beklemedeyim güncellemeleri burdan paylaşacagım.

• Merhaba bizde 10 Haziran ödemeyi yaptık 10 Temmuz tarihinde de giriş yaptık , Ssn 3 hafta içinde geldi ama green card halen gelmedi 70 gün oldu 😞

• @sertas Sıkıntı etmeyin normalde 120 gün zaten süresi ama daha erken gelenler oluyor tabi ki de. Bize de 70 gün civarında gelmişti. Yakında gelir muhtemelen

• Girişten 27 gün sonra green cardlarımız elimize ulaştı. Güzel bir duygu, dilerim isteyen herkes ulaşır. Card is being produced güncellemesini aldıktan 8 gün sonra kartlar geldi.

• Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacaktı daha önce denk gelen veya tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. Biz 28 Ağustos günü Miami'den giriş yapıp aynı gün içerisinde Türkiyeye dönmüştük. SSN'lerimiz Eylül ayında teslim oldu fakat kartların statüsü hala "payment received" olduğu için USCIS hesabımı kurcalarken documents kısmında appointment scheduled isimli bir pdf gördüm. Açıp bakınca "noticed date" 23 Eylül olduğu yazıyor ama adresini kullandığım arkadaşa herhangi bir posta gelmemiş. Pdf içeriğinde ad soyad, receipt no ve kullandığımız adres var. Eşimin appointment tarihi 10 Ekim, benimki 13 Ekim olarak görülüyor. Biz temelli yerleşmek için Aralık'ta Texasa gideceğiz. Belge içerisinde aşağıdaki açıklama yer almaktadır, fikri olan varsa yardımcı olabilir mi ?
    "PLEASE READ THIS ENTIRE NOTICE CAREFULLY. To process your application, petition, or request, U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) must collect your biometrics. Please appear
    at the below Application Support Center (ASC) at the date and time specified.
    IF YOU FAIL TO APPEAR AS SCHEDULED, YOUR APPOINTMENT MAY NOT BE RESCHEDULED. TO REQUEST THAT USCIS RESCHEDULE YOUR APPOINTMENT, SEE THE
    INSTRUCTIONS AT THE BOTTOM OF THIS NOTICE. IF USCIS DOES NOT RESCHEDULE YOUR APPOINTMENT, YOUR APPLICATION, PETITION, OR REQUEST WILL BE
    CONSIDERED ABANDONED AND DENIED."

Ve yine bir diğer başlık aşağıdaki gibidir;
    REQUESTS TO RESCHEDULE/SPECIAL HANDLING
    "If you are unable to attend your scheduled ASC appointment, you may request that USCIS reschedule your appointment by calling the USCIS Contact Center at 1-800-375-5283 (TTY 800-767-1833).
    Your request to reschedule must: 1) be made before the date and time of the original appointment and 2) establish good cause for rescheduling. If you fail to make a request before your scheduled
    appointment or fail to establish good cause, USCIS may not reschedule your ASC appointment. If USCIS does not reschedule your appointment, your application, petition, or request will be considered
    abandoned and denied.
    If you have a serious ongoing medical condition and you cannot leave your home/hospital, you may request a mobile biometrics/homebound appointment by following the instructions on the back in the
    Notice for People with Disabilities or by visiting uscis.gov/accommodations."

• @gucarslan günaydın, myuscis accountunda, verify my identity yaptığım zaman hata alıyorum. A number (klasik a number) - DOS number içinse 2022EU***** olarak da yazsam USCIS dosya numarasını da yazsam hata mesajı alıyorum "We could not find the A-Number and/or DOS Case ID you entered.". AOS yapıp green card alanlarda başka bir yöntem mi izlemek gerekiyor acaba?
    (Eşim follow to join olarak vizesini aldı, onda yukardaki gibi giriş yapınca sorunsuz dosyası göründü ve verify edebildik.)

Teşekkür ederim.

• @Effeking durum neymiş anlayabildiniz mi? iyi günler dilerim.

• @archer2 tekrar randevu almak gerekiyormuş ama gideceğimiz tarih belli olmadığı için henüz USCIS'i arayamadım yine randevu verirler kaçırırız vs diye

• Mart 2021 de ulkeye girip greencardim postada kayboldugu icin 18 kasim 2021 de tekrar parmak izi vermistim ama ustunde neredeyse 1 yil gecmesine ragmen hala kartima kavusamadim 🙂 temmuz agustos ayi gibi uscis i aradigimda 1 yil kadar surebilir bekleyin demisti konustugum kisi ama bir degisiklik olmadi. Bundan sonraki surecte ne yapmam gerekiyor acaba ?

• ⭐⭐⭐

@yigitsagun uscise request oluşturun bence en fazla 180 gündü ne ara 1 yıla çıkarmışlar

• @waterman, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@yigitsagun uscise request oluşturun bence en fazla 180 gündü ne ara 1 yıla çıkarmışlar

Nasil Request talebinde bulunabilirim?

• ⭐⭐⭐

@yigitsagun, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@waterman, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Geç cevap icin kusura bakmayın, mesajınızı göremedim.

• @waterman, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@yigitsagun, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@waterman, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Geç cevap icin kusura bakmayın, mesajınızı göremedim.

Teşekkürler sanirim Outside Normal Processing Time bunu seçip bilgileri doldurmam yeterli olur değil mi?

• ⭐⭐⭐

@yigitsagun evet ordan bi istek oluşturun bakalım ne olucak. Cevap verme süreleri 60 gün bilginize

• fenercag
    fenercag
    7 Kas 2022 15:50

Arkadaslar I-797C, Notice of Action belgesi ulasti USA adresime ödediğimizi sanmıştım ama 220 USD Fee ödememişiz. Eşim USCİS hesabına girerek online ödeme yaptı ama websitesi receipt vermeden hata verdi. Ama eşimin banka hesabında 220 usd charge edildi. Bu durumda ne yapmamız gerekli? Eşim pay.gov dan odendiğine dair mail aldı ama websitesi receipt vermemişti. USCİS call centeri arıyoruz ama sürekli otomatik cevaplama karşılıyor bizi. Ödendiğini nasıl anlayabiliriz? Ne yapmamızı önerirsiniz? 60 günü geçti USA girişim Green cardım bu sebepten hala ulaşmamış.

• Suradaki iletide de paylastigim uzere;

USCIS basvurularinizi/case'lerinizi takip etmek ve basvurunuzda bir "status" degisikligi oldugunda hizlica haberdar olmak icin asagidaki uygulamayi oneririm.

Uygulama, basitce, surekli olarak "status check" gerceklestiriyor ve bir degisiklik olduysa da size haber veriyor (USCIS veya Homeland Security kurumlariyla resmi bir bagi yok).

Screenshot 2022-11-14 at 1.32.24 AM.png

casetrackerapple.png

casetrackergoogle.png

privacy-ui-desktopUSCIS_.png

• @fenercag

USCIS hesabiniza sign-in yaptiginizda ana ekranda (veya sign-in sonrasi sag ust kosedeki MyAccount-->Home ekraninda) "Your Cases" basligi altinda odeme yaptiginiz case detaylarini goruyor musunuz?

Form I-797C, Notice of Action uzerindeki "receipt number" yukaridaki Case Status ekranindan kontrol ettiginizde ne goruyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |