Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AYSY33 yaa o zmn benim daha vaktim var belli:((( gelince buradan bilgi verirseniz sevinirim güzel haberler almanız dileğiyle 🙏🏻🙏🏻

• @duyguyu Merhaba. Bugün izin verdiklerine dair mail geldi.

• @AYSY33 Bu mailin çıktısını alıp götürmek yeterli mi?

• Merhaba. CDC den izin yazisi ve karekod geldi. Fakat THY nin hic bu sekilde yardimci oldugu yok. Rezervasyon yaptiramiyorum. Evraklar elimizde ama bilet alamiyorum. Bu konuda yardimci olabilecek var mi?

• ⭐⭐

@AYSY33 bileti telefon ile satın almayı deneyiniz. Bu şekilde mi yapıyorsunuz?

• @AYSY33 Satış ofise gittiniz mi? Ya da herhangi bir thy bileti satan acenteye.

Ben köpek ile yurtdışına çıkarken acente üzerinden alıyordum. Onlar izin alıyorlardı.

• ⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

@AYSY33 Satış ofise gittiniz mi? Ya da herhangi bir thy bileti satan acenteye.

Ben köpek ile yurtdışına çıkarken acente üzerinden alıyordum. Onlar izin alıyorlardı.

@AYSY33 yazdıktan sonra aklıma geldi. Ankarada iseniz yeri değişmedi ise atatürk bulvarında,istanbulda taksimde olsa gerek thy ofisleri var. Orda daha hızlı çözersiniz. Bende kedi vardı,rezerve edemedim,uçuşta kabinde köpek denk geldiği için,o nedenle havalimanına gidip değiştirmiştim bileti.

• 24 Eylül'de gönderdim hala bekliyorum.

• Merhabalar,
    Bende yaşadığımız süreci özetliyim.

1- Köpeğimize çip taktırdık ve veteriner onu tarım orman bakanlığına onaylattı. (Bazen çipi takıp yolluyorlar ama çipi sisteme tanıtmıyorlar.)
    2- veterinerimiz aracılığı ile titre testini yaptırdık ve 3 haftada geldi. ~1500tl tuttu. (Biz kendimiz gitmedik, tüm işlemi vet. halletti)
    3- Veterinerimizden son yapılan kuduz aşısının belgesini istedik.
    4- CDC dog permit başvurusunu yaptık ve 2 hafta içinde geldi. (İlla bir uçuş tarihi belirtmenize gerek yok, tahmini bir tarih verin, zaten izin o tarihin -15gün +90gün arasında geçerli)
    5- THY rezervasyonunu satış ofisinden yapmanız gerekli. Biz kadıköy ofisinden yaptık. En uğraştırıcı süreç buydu. Telefondan yapamazsınız ve doğru bilgi alma olasılığınız çok çok az. !!! CDC izni çıktıktan sonra yapmanız lazım !!!
    6- uçuşa 2 gün kala ilçe tarım ormandan 600tl karşılığında belgenizi almanız lazım. Pet passport+titre+kuduz aşısı+cdc belgesi ile gidin.
    6- uçağa binene kadar belgeleri tekrar tekrar kontrol ettiler, 180$ kabin taşıma ücretini verip check-in’i tamamladık.
    7- Check-in sırasında rica ederseniz yanınızdaki koltuğu bloke edebiliyor, rahat rahat gelirsiniz. Bizim biriken millerimiz vardı. Son dk business upgrade yaptırdık(45k mil). Thy sayfasında mille yapılan upgradelerde evcil hayvan taşınmaz yazıyor ama bir sıkıntı olmadı, business için köpeğe ekstra ücret ödemedik.
    8- Uçuş 12.5 saat sürdü, bir kaç kere havlaması dışında çok bir sorun yaşamadık. Uçuş boyunca koridora bir kaç kere çıkarttık ped serdik ama çiş kaka yapmadı. Zaten çok fazla bir yemek vermemiştik. Uçuş esnasında en az 10 kere çantasına koyun diye uyardılar ama yardımcı da oldular
    9- İznimiz SFO girişi için olmasına rağmen LAX’a giriş yaptık. CDC’ye iznin değişmesi için mail attık bir kaç defa ama izni, biz çoktan giriş yaptıktan sonra güncellediler. (Belgede zaten havalimanın farketmediği yazıyor fakat ev adresini güncellemek için tekrar yazmıştık)
    10- indiğimizde pasaport sırası aşırı hızlı geldi ve kimse köpekle alakalı bir şey sormadı. (Görmemiş olabilir). Bizim son girişimizin üzerinden 11.5 ay geçtiği için hesap sorucaklar diye gergindik, hiç bir şey sormadılar. Biz de o gerginlikle yanımızda köpek var diyemeden geçip gittik. Sonradan aklımıza geldi ama umarım bir sıkıntı olmaz 🙂
    11- 10gün içinde de kuduz aşısını tekrar yaptırdık.

• @Sefa-Altay çok kulli bir deneyim olmuş, sanırım tüm sorulara cevap verilmiş teşekkür ederim.

• @ahmet_ hangi acenta

• @selamibasaran evet.telefonla olmuyor.

• @AYSY33 Thy ile anlaşmalı herhangi bir seyahat acentesi.

Her acente bilet satabilir ama bazıları normal siteden alır. Anlaşmalı olanlar thy'nin sisteminden satar. Onlar oradan köpeğin cinsini kilosunu falan giriyor. Bir kaç saat sonra izin geliyor. Uçakta başka hayvan var mı veya alerjisi olan yolcu var mı buna göre izin çıkmazsa alternatif uçuş bakıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

tarım orman bakanlığında ki tablo
    Kedi+ve+Kopeklerin+Yurt+Disina+Cikartilmasi+Hakkinda+Bilgilendirme.page5.jpg Kedi+ve+Kopeklerin+Yurt+Disina+Cikartilmasi+Hakkinda+Bilgilendirme.page4.jpg Kedi+ve+Kopeklerin+Yurt+Disina+Cikartilmasi+Hakkinda+Bilgilendirme.page3.jpg Kedi+ve+Kopeklerin+Yurt+Disina+Cikartilmasi+Hakkinda+Bilgilendirme.page2.jpg Kedi+ve+Kopeklerin+Yurt+Disina+Cikartilmasi+Hakkinda+Bilgilendirme.page1.jpg

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• 24 Eylül'de tekrar başvurmuştuk, onayımız geldi.

• @m339 ben 21 eylülde ve 26 eylülde 2 başvuru yaptım halen daha dönüş olmadı hızlandırmak adına yapabileceğim bir şey var mı telde bilgide vermiyorlar:(

• Telefonda sadece websitesinde yazılanları okuyorlar maalesef. Ben Washington DC'deki ofislerinin kapısına kadar bile gittim, misafir kabul edilmiyor dendi o nedenle beklemek dışında pek bir şey yapılamıyor.

• @m339 teşekkür ederim 🙏🏻 birazda şans sanırım geri çünkü önceki yazışmalarda 2 haftada dönüş alanlar olmuş

• Ben de 2 haftaya göre planlarımı yapmıştım başta işte ilk formda hata olursa en azından telafi etmek için sürem olur diye fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.
    4-6 haftaya göre plan yapmak daha doğru olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |