Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'nin Populer Restoranlari (Hangi bolgede hangi mutfak populer?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'nin bulundugunuz bolgesine gore restoranlarda baskin mutfak kulturunun degistigini farkedersiniz. Ornegin; Austin (TX) bolgesi BBQ (Mangal/Ocakbasi) tarzinda restoranlarla bilinirken, New York bolgesi Pizza restoranlariyla meshurdur, San Francisco ve Los Angeles gibi sehirler ise Meksika mutfagi konusunda birbirleriyle cekisirler.

Google sirketi, anonim sekilde kullanicilardan topladigi verilerle Google Lokasyon gecmisine dayanarak her sehirdeki en populer mutfak kulturunu siralamis. Buna gore her county(eyalet bolgeleri)'deki populer mutfak kulturleri soyle:

alt metni

Steakhouse : Et lokantasi
    Seafood: Balik (deniz urunleri) restorani
    BBQ: Ocakbasi restoran

Amerika'nin buyuk bir bolumunde ya pizza (Italyan 🇮🇹 mutfagi) ya da Meksika 🇲🇽 mutfagi en populer restoranlar. Fakat bazi bolgelerde diger mutfaklar da sikca ziyaret ediliyor. Deniz urunleri restoranlari genelde kiyilarda populer iken, sandwich restoranlari Philadelphia bolgesinin en cok tercih edileni, ayrica burger restoranlari da Wisconsin eyaletinin en populer restoranlari.

Pizza Restoranlarinin Populerligi:

alt metni

Italyan Restoranlarinin Populerligi:

alt metni

Meksika Restoranlarinin Populerligi:

alt metni

Ocakbasi Restoranlarinin Populerligi:

alt metni

Sandwich Restoranlarinin Populerligi:

alt metni

Balik Restoranlarinin Populerligi:

alt metni

• Amerikayı meksikalılar mutfakları ile bildiğin ele geçirmiş 🙂

Ama artık pek anlamı kalmadı, Nisan dosya no 15.950 bizim dosya no 36XXX umutlar tükeniyor yavaş yavaş... 😞

• @asilcenk İnanın ki, mənim də ümidlərimi get gedə azalır artıq 😞

• bence listede chinese ya da asian olmalıydı. büyük eksiklik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Amerika'nin Populer Restoranlari (Hangi bolgede hangi mutfak populer?) içinde söyledi:

bence listede chinese ya da asian olmalıydı. büyük eksiklik.

ABD'de cok fazla asyali ya da cinli gocmen var, tabii onlarin da cok fazla restorani var ve kendilerinin en cok yasadigi mahallelerde eminim en populer restoran cin restoranlaridir; ama bu calisma en cok restorana sahip olan mutfagi degil, en sik ziyaret edilen (en azindan internet kullanan kisilerin en cok bulunduklari) restoranlari gosteriyor...

Cin restoranlarinin populerliginin Meksika, Burger ya da Pizza restoranlariyla kiyasi soyle:

alt metni
    alt metni
    alt metni

• vay bee.. demek chinese e o kadar da bayılmıyormuş amerikalılar :)) teşekkürler paylaşımınız için...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Amerika'nin Populer Restoranlari (Hangi bolgede hangi mutfak populer?) içinde söyledi:

vay bee.. demek chinese e o kadar da bayılmıyormuş amerikalılar :)) teşekkürler paylaşımınız için...

rica ederim, bu arada belirtmeden gecemeyecegim... Turkiye'de cin restoranlarini surekli ziyaret eden biri olarak, ABD'ye gelince ben de hayal kirikligina ugradim 🙂 sonra anladim ki, megerse Turkiye'deki cin restoranlarinda bizim damak tadimiza uygun olarak degistiyorlarmis her seyi 🙂
    Buradaki cin restoranlari cok farkli ve otantik 🙂 Turkiye'deyken cin mutfagina bayildigimi zanneden biri olarak soyleyebilirim ki cin mutfaginin o kadar da hayrani degilmisim 🙂 Tabii cin restoranina gidersem ac kalmam, illaki kendime gore yiyecek bir sey bulurum ama genel olarak konusuyorum.

• @asilcenk Enerji lütfen .

• ⭐⭐

Cin japon mutfagini bende cok seviyorum. Ama her gittigimde sushi nin pismisini buluyorum ya da hibachi falan takiliyorum. Tuhaf sebzeler getirirlerse ayikliyorum. 😁

• alt metni

BBQ verilerini görünce hemen kalp hastalıkları verisine bakmak istedim. Sonuç, korelasyon baya yüksek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzcan Amerika'nin Populer Restoranlari (Hangi bolgede hangi mutfak populer?) içinde söyledi:

BBQ verilerini görünce hemen kalp hastalıkları verisine bakmak istedim. Sonuç, korelasyon baya yüksek.

dengeli beslenmek lazim 🙂 BBQ restoranlarina gitmek tek basina sorun olmasa da, surekli ziyaret edilmesi dediginiz gibi sorun yaratabilir.

• Etten sorun gelmez. Karatay ablamiz oyle diyor...

• 07.10.2022-09.10.2022 tarihinde Adana Lezzet Festivali vardı, kebabın gücü adına tüm uçuşlar iptal 🙂 Bu başlıkta edinmiş olduğum bilgiden sonra kariyer hedefimi Austin'de Kebapçı olarak güncellemem gerektiğini fark ettim.

• @paşa bir adanalı olarak bunu begendim 😇 inş açarsınız kebapçınızı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |