Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorum mesela ben şimdi Turist vizesine başvursam ve kabul edilip 10 yıllık vizemi verseler ama ben şimdi değilde 1 sene sonra gidecek olsam (para biriktirmek için) ABD ye direk olarak uçak biletimi alıp gidip ülkeye giriş yapabilir miyim?

Neden gideceğinde almıyorsun diye soracak olursanız. Eğer vizem red yerse 12 aylı çok tutumlu bir süreç geçirmemek için Çünkü neredeyse hiç para harcamamam gerekecek.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeman B1/B2 turist vizesi hakkında... içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,

Benim sorum mesela ben şimdi Turist vizesine başvursam ve kabul edilip 10 yıllık vizemi verseler ama ben şimdi değilde 1 sene sonra gidecek olsam (para biriktirmek için) ABD ye direk olarak uçak biletimi alıp gidip ülkeye giriş yapabilir miyim?

Neden gideceğinde almıyorsun diye soracak olursanız. Eğer vizem red yerse 12 aylı çok tutumlu bir süreç geçirmemek için Çünkü neredeyse hiç para harcamamam gerekecek.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Su konuyu okuyup, yine sorularinizi o konuda sormanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

Zaten turist vizesi alabilmek icin, butun seyahatinizi karsilayacak kadar paranizin oldugunu gostermeniz gerekecek. Ayrintili bilgi icin yukaridaki konuyu okumalisiniz.

• teşekkürler

• Salı günü B2 görüşmesi olan bir arkadaş vardı nereye yazdığını bulamadım, sonucu ne oldu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ewooo (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Arkadaslar Ben 2010da turist vizesine basvurdum red aldim 3 gun sonra bidaha gittim 10 yillik vize aldim yani o size kalmis konsolos gorevlisine guveni verin o kadar uckagitci varki onlarda hakli.Bu arada 2017 de green card kazandim ve suan New York dayim darisi isteyenlerin basina bi sorusu olan varsa [email protected]

cok guzel bir haber bu. Deneyiminizi kisaca aktarabilirseniz cok kisi yararlanabilir.

• Merhabalar,
    Biz eşim kızım ve ben ailecek sömestirde walt disney' e gitmek için turist vizesi almayı planlıyoruz. Bu konu hakkında iki sorum olacak;

1. Ben uzun yıllar çalıştığım işimden 1 ay önce kadar yeni bir işe geçtim daha iyi bir maaşla başlamak için sadece 1 hafta geçişte sigortam yatmadı. Ayrıca eşimde şuan işkur işbaşı programında 6 aylık stajyer sonrasında çalıştığı yerde kadroya girecek. Bu şartlarda vize alımında sorun yaşarmayız?
    2. Aynı zamanda şuan ki dvlottery e başvursak turist vizesi alımında bir engel olabilir mi?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@greetings (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhabalar,
    Biz eşim kızım ve ben ailecek sömestirde walt disney' e gitmek için turist vizesi almayı planlıyoruz. Bu konu hakkında iki sorum olacak;

1. Ben uzun yıllar çalıştığım işimden 1 ay önce kadar yeni bir işe geçtim daha iyi bir maaşla başlamak için sadece 1 hafta geçişte sigortam yatmadı. Ayrıca eşimde şuan işkur işbaşı programında 6 aylık stajyer sonrasında çalıştığı yerde kadroya girecek. Bu şartlarda vize alımında sorun yaşarmayız?
    2. Aynı zamanda şuan ki dvlottery e başvursak turist vizesi alımında bir engel olabilir mi?
    1. Bunu kestirmek cok guc maalesef.
    2. Lotoya katilmak tek basina vize alimina bir engel teskil etmiyor.

• Turist vizesi için DS-160 formunu doldurduktan sonra nakit ödeme yapmak için ais.usvisa-info.com a girip doldurdum ancak vize ücreti olarak 2.080 TL ödemem gerektiği yazdı. Sistemde mi hata var bende mi bilmiyorum. Destekten destek istedim bir sonuç alamadım. Sıfırlama butonuna tıkladım 8 saattir lütfen bekleyiniz yazıyor. Kişiyi kaldır butonunu tıkladım, formdaki ismi sildi ama arşivde isim halen kayıtlı duruyor. Formu tekrar doldurup göndersem bu kez 3.000 TL ödeyin diyecek sanırım. Bu formu nasıl sıfırlayıp tekrar doldururum acaba?

• @murat-taskin ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

Turist vizesi için DS-160 formunu doldurduktan sonra nakit ödeme yapmak için ais.usvisa-info.com a girip doldurdum ancak vize ücreti olarak 2.080 TL ödemem gerektiği yazdı. Sistemde mi hata var bende mi bilmiyorum. Destekten destek istedim bir sonuç alamadım. Sıfırlama butonuna tıkladım 8 saattir lütfen bekleyiniz yazıyor. Kişiyi kaldır butonunu tıkladım, formdaki ismi sildi ama arşivde isim halen kayıtlı duruyor. Formu tekrar doldurup göndersem bu kez 3.000 TL ödeyin diyecek sanırım. Bu formu nasıl sıfırlayıp tekrar doldururum acaba?

Rakam neden o kadar yüksek çıkmış ilginç

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

Turist vizesi için DS-160 formunu doldurduktan sonra nakit ödeme yapmak için ais.usvisa-info.com a girip doldurdum ancak vize ücreti olarak 2.080 TL ödemem gerektiği yazdı. Sistemde mi hata var bende mi bilmiyorum. Destekten destek istedim bir sonuç alamadım. Sıfırlama butonuna tıkladım 8 saattir lütfen bekleyiniz yazıyor. Kişiyi kaldır butonunu tıkladım, formdaki ismi sildi ama arşivde isim halen kayıtlı duruyor. Formu tekrar doldurup göndersem bu kez 3.000 TL ödeyin diyecek sanırım. Bu formu nasıl sıfırlayıp tekrar doldururum acaba?

yazan ucret hatali olabilir, hemen silmeseydiniz. Oradaki iletisim yollarini kullanip kendilerine ulasmaya calisin.

Yeni bir DS160 doldurup gonderebilirsiniz, bir sorun olmaz; fakat bunun yerine oradaki iletisim yollarindan (telefon numarasi veya email) kendilerine ulasip yonlendirmelerini rica edin.

• Tamamını silmek mümkün değil zaten. Hatalı olan miktar halen gözüküyor. Yukarıda, "internet erişimi yoksa telefonla işlemi yapabilirsiniz" dediğiniz yöntemde vize ücreti ne şekilde ödeniyor acaba? O şekilde yapmaktan başka çare kalmıyor. Yeni DS160 doldurunca da çalışacağı meçhul.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tamamını silmek mümkün değil zaten. Hatalı olan miktar halen gözüküyor. Yukarıda, "internet erişimi yoksa telefonla işlemi yapabilirsiniz" dediğiniz yöntemde vize ücreti ne şekilde ödeniyor acaba? O şekilde yapmaktan başka çare kalmıyor. Yeni DS160 doldurunca da çalışacağı meçhul.

kredikarti diye tahmin ediyorum ama net bilmiyorum maalesef.

• @crazycells forumu baştan aşağı ne var ne yok ne kaçırmışım diye gezinirken bunu gördüm çok özür dilerim gözümden kaçmış.Son durumu özet geçeyim teyzem ve amcam 🙂 ülkelerine döndüler wtspdan yazışıyoruz kandil cuma bayram vs 🙂 dediklerinin arkasında bir vaziyette beni bekliyorlar bende ufaktan onları araştırdım hali vakti yerinde legal yollardan para kazanan gurbetçi bir ailemiz ailem :))
    Sizinde yazdığınız gibi konsolosluk görüşmesi için gidilecek dönemde orada bir konser festival vs tarzı bir şey bulacağım nj de bulamasam da illa bir eyaletinde bulacağım o çok sıkıntı değil misafirlik konusunda da siz haklı olsanız da ben işi garantiye almak için onları hiç bulaştırmayacağım rezervasyon yapıp çıktısını alacağım varsın 3-5 fazla gitsin şu dönemde her şeyi inceliyorlar son dakika golü yemek istemem 🙂
    kriz geçsin dedik üstüne rahip patlak verdi o biraz unutulsun ekstra yeni bir şey çıkmazsa yılbaşından sonra adımları atmaya başlayacağım aklıma tek takılan gc başvurusu yapıp yapmamak yaptım desek bu abla vize görüşmesinde ee sen gc başvurusu yapmışsın falan deyip olaydan kıl kaparsa ne yapacağım tek aklıma takılan şuan bu @crazycells ne düşünürsün üstat nasıl bir yol haritası çizeyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@proff01 (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells forumu baştan aşağı ne var ne yok ne kaçırmışım diye gezinirken bunu gördüm çok özür dilerim gözümden kaçmış.Son durumu özet geçeyim teyzem ve amcam 🙂 ülkelerine döndüler wtspdan yazışıyoruz kandil cuma bayram vs 🙂 dediklerinin arkasında bir vaziyette beni bekliyorlar bende ufaktan onları araştırdım hali vakti yerinde legal yollardan para kazanan gurbetçi bir ailemiz ailem :))
    Sizinde yazdığınız gibi konsolosluk görüşmesi için gidilecek dönemde orada bir konser festival vs tarzı bir şey bulacağım nj de bulamasam da illa bir eyaletinde bulacağım o çok sıkıntı değil misafirlik konusunda da siz haklı olsanız da ben işi garantiye almak için onları hiç bulaştırmayacağım rezervasyon yapıp çıktısını alacağım varsın 3-5 fazla gitsin şu dönemde her şeyi inceliyorlar son dakika golü yemek istemem 🙂
    kriz geçsin dedik üstüne rahip patlak verdi o biraz unutulsun ekstra yeni bir şey çıkmazsa yılbaşından sonra adımları atmaya başlayacağım aklıma tek takılan gc başvurusu yapıp yapmamak yaptım desek bu abla vize görüşmesinde ee sen gc başvurusu yapmışsın falan deyip olaydan kıl kaparsa ne yapacağım tek aklıma takılan şuan bu @crazycells ne düşünürsün üstat nasıl bir yol haritası çizeyim.

merak etmeyin boyle sorular sorulmuyor genelde 🙂

Green Card cekilis basvurusu yapip, turist vizesi alabilen kisiler var, bu da tek basina basvuru yapmanin vizenizi reddetmek icin yeterli olmadigini gosteriyor.

• @crazycells Teşekkür ederim başvuru yapıldı hadi bakalım 🙂 4 koldan saldırayım.

• Merhabalar,

B2 vizesiyle gelip, vize suresini doldurup hala Amerika'da yasayan var mi?

Benimle iletisime gecerlerse cok sevinirim.

Tesekkurler

• @crazycells DS-160 formunun geçerlilik süresi ne kadardır? Formu doldurduktan sonra en geç ne kadar sürede vize ücreti yatırılabilir? (Sistemde bir problem oldu, çıkan yanlışlık 15 günde ancak düzeldi.) Bu süre içinde DS-160 geçerliliğini yitirmiş olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DS-160 formunun geçerlilik süresi ne kadardır? Formu doldurduktan sonra en geç ne kadar sürede vize ücreti yatırılabilir? (Sistemde bir problem oldu, çıkan yanlışlık 15 günde ancak düzeldi.) Bu süre içinde DS-160 geçerliliğini yitirmiş olabilir mi?

yok, 15 gunde suresi gecmez, bildigim kadariyla belirli bir son tarihi yok, formdaki bilgiler guncel oldugu surece aylar sonra da kullanilabilir.
    Eger fotograf yuklediyseniz (her basvuruya yuklenmiyor sanirim?) fotograflarin son 6 ayda cekilmis olmasini istediklerinden gecerliligi de 6 ay gibi dusunebilirsiniz.

• Silinmis Mesaj.

• bugün abd büyükelçiliğinden bir vize konsolosu ile oturup sohbet etme şansım oldu. içeriden bilgi veriyorum adam açık açık siz boş yere geliyorsunuz elçiliğe çünkü yasa bize başvuranla görüş diyor, o nedenle görüşme yapılıyor yoksa siz başvuru yaptığınızda biz kararımızı ds160 üstünden veriyoruz dedi. yani siz geldiğinizde karar çoktan verilmiş oluyor dedi.daha evvel üstüne çok konuşulan bir konuydu artık tartışmaya kapandı diyebiliriz. adamın adını da vermeyeyim sorun çıkmasın 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |