Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-5 çıkışta sıkıştıralım dövelim hesap mı soralım nasıl bir soru bu 🙂 konsolosluğun tüm kadroyu tanıyorsunuz galiba

• @ikose Umarım vizeniz onaylanır. son durumu benimlede paylaşırsanız sevinirim.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @denizci10 cevabiniz icin tesekkur ederim. Bu durumda yeni basvuru olusturmam mi gerekiyor. Eger oyleyse odemem yapmam gerekir mi ve randevu tarihi degisir mi?

• @roma48 teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

• @roma48 size bir soru daha sorabilirmiyim? Ben,eşim ve kızım için ayri ayri ds160 formu doldurup daha sonra hepimiz ücreti tek tek (tabikide)odeyip ardinda ucumuzede ayri ayri randevu mu alacagiz. Yoksa ailecek başvuru yapilabiliyor muyuz? Bir kişi üzerinden yani.

• ⭐⭐⭐⭐

@mikli ds160 formundaki tüm bilgileri istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Sadece en sondaki confirmation page den çıktı alıp yanınızda götürmeniz yeterlidir. Bunun için randevunuzun iptal olması ya da ekstra bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

• Merhaba arkadaşlar,

Eşimin B1/B2 turist vizesi mevcut. Ben de bu vize türüne başvurursam alma şansım nedir? 2 aydır 5 yıl çalışmış olduğum işyerimden bebeğime bakmak için ayrılmak zorunda kaldım. Çalışmıyor oluşum vize almamı olumsuz etkiler mi? Eşimle 14 şubatı Amerika’da geçirme planımız var. Kısacası ev hanımı olupta tüm masraflarımı eşim karşılayacak şekilde başvurursam red yer miyim? Şimdiden cevaplar için teşekkürler

• ⭐⭐

Arkadaşlar arama motorundan bulamadım. Şirket sahibiyim. 2 ortağız. Ben ssklı olarak görünüyorum şirkette.

• Turist vizesi başvurusunda şirket mali tabloları önem arz eder mi?
      *Şirket sermayesi önemli mi?
      *Kullandığımız binek araçlar şirkete kayıtlı,mali yeterlilikte nasıl kullanabiliriz.
      *Banka hesabımda çok nakit tutmam girer,çıkar.
      *Mali yeterlilik konusunda sıkıntı çıkar mı? Gider dolar yapar toplu parada koyarım ama,öyle mi yapmak lazım?
  • ⭐⭐⭐

@selamibasaran emin olun ki belgelerin hiçbirine bakmıyorlar. Siz yanınızda sadece mali yeterlilik belgelerini bulundurun şirket sahibi olduğunuza dair vergi levhasını sorarlarsa verirsiniz. Genel görüş hiçbir belgeye bakmıyorlar ama bilginize

• @selamibasaran, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar arama motorundan bulamadım. Şirket sahibiyim. 2 ortağız. Ben ssklı olarak görünüyorum şirkette.

• Turist vizesi başvurusunda şirket mali tabloları önem arz eder mi?
      *Şirket sermayesi önemli mi?
      *Kullandığımız binek araçlar şirkete kayıtlı,mali yeterlilikte nasıl kullanabiliriz.
      *Banka hesabımda çok nakit tutmam girer,çıkar.
      *Mali yeterlilik konusunda sıkıntı çıkar mı? Gider dolar yapar toplu parada koyarım ama,öyle mi yapmak lazım?

Şirket ortağı olduğunuzu söylüyorsunuz SSK li olmanız işçisiniz demek. Ben 15 yıllık şirketim varken gittim işim için gidiyorum dedim ve hiç bir evraga bakmadılar. Bence onlar bizim kredi notumuzu biliyorlar. Eğer kredi notunuz yuksekse yani çok iyi ise sadece yurtdışı giriş cikisiniza bakarlar yeni giriş yaptıysanız riskli ama genelde vize veriyorlar. Patronsaniz patron gibi hareket edin.

• @Abraham-Trust şu konuyu anlamadım. Konsolosluk benim kredi notumu benim onayım olmadan nasıl öğrenebilir?

• ⭐⭐

@Abraham-Trust sigortalı olmam,sigorta istisnası var bu konu ile alakalı.Şirkette sigortalı iseniz sonradan şirketin hisselerini alırsanız sigortalılık hali devam ediyor.

Formu doldurup gideyim ben.Çokta detaya inmemek gerek herhalde. Oluruna bırakalım.

• Merhabalar ds160 formunda basvuru sahibinin yesil pasaportu varsa official mi isaretlememiz gerekiyor

• ⭐⭐

@Muhtaradana öğrenemez. Türkiyede findesk var ama o daha çok kredi çekerken kullanılıyor. Kredi notuyla çok alakalı değil bence vize zaten.

• @lbsryts bugün yazılan mülakat deneyiminde bu konu geçti. Lütfen alıntılandığım deneyimin son bölümü okuyun

@zehra8787, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

14 EKİM 2022 İstanbul'da 09:30 da randevuma girdim. 2018 yılından bir vize reddim olduğu için süreçte bir miktar gergindim ve neredeyse bütün forumu okuyarak gitmiştim. oldukça rahatlamamı sağlayan bilgi ve örnekler için katkı sağlayanlara teşekkürler.
    eşim görevi nedeniyle 4 aylığına Amerika'ya gideceği için yeni bir başvuru yapmaya karar vermiştik.
    09:30 randevusuyla konsolosluktan içeri girmem yaklaşık 30 dk kadar sürdü. saat yaklaşınca görevliler şu saatten öncesi içeri girebilir diye sesleniyor. insanlar genel olarak erken geldiği için kenara çekildiler biz yanlarından transit olarak geçtik.
    üst katta bina içinde girdiğiniz yerde ds-160 formunuzu kontrol edip pasaportunuza fotonuzu tutturup arkasına ds 160 ınızın numarasının olduğu bir etiket yapıştırılıyor( saat:10:15). bu sırada ds-160 formunuzu güncelletebilirsiniz. ben önceden mail ile güncellemiştim. mail ile güncellenmesi 2 iş günü alıyor.
    sonrasında pasaport ve foto kontrolü için 5-6-7 numaralı bankolara yönlendiriliyorsunuz. (bankolar arası bantlarla kapatılıp yol belirlenmiş. bütün işlemler aynı salonda yanyana 7-8 bankoda gerçekleşiyor. bu sürede az çok konuşulanları duyuyorsunuz.) eğer ds 160 da kayıtlı fotonuz varsa fotonuzu geri teslim ediyorlar. sonra 8. bankoya parmak izi için geçiyorsunuz. parmak izinden sonra 9 dan sonraki bankolarda mülakatlar gerçekleştiriliyor. ben 12 numarada kısa siyah saçlı güler yüzlü bir kadınla mülakata girdim.
    günaydınlaşma sonrası sorular

1. ne için gitmek istiyorsunuz?
    2. ne iş yapıyorsunuz kaç yıldır?
    3. çocuğunuz var mı? ( önce yok dedim sonra yani şimdilik yok ama sayılırsa bir kedim var dedim, gülüştük)
    4. kaç kere yurt dışına çıktınız? ( son 5 yılı mı soruyorsunuz total mi çünkü formda sadece son 5 yılı sorduğu için onu saydım dedim, total olarak dedi bende çok fazla hiç saymadım dedim, gülümsedi. formda yazılı 6 ülke vardı.) 2018 de red aldığım görüşmede tek tek ülkeleri saymamı istemiş başka diye üstelemişti, eksik hatırladığım için mi red aldım emin değilim
    5. nereye gideceksiniz? florida dedim ve eşimin görevini söyledim orada olacağı süre içinde yıllık iznimde yanına gideceğim dedim.
      (sorular arasında bir süre klavyede bir şeyler yazdı, ama cevapladığım her soruyu yazdığını sanmıyorum. daha çok tutarlılık ve beden dili değerlendiriliyor bence. )
      sonrasında vizeniz onaylandı diyerek beyaz kağıdı verdi ve vedalaştık. (saat:10:30)
      pasaportu henüz elime almadım tabi ama hazır bilgiler tazeyken paylaşmak istedim. herkese bol şans.
      (bu arada hiç bir bilgimde ufak hata olmaması için; yeşil pasaporta başta official girmiştim emin olmayarak, sonradan regular a çevirdim, doğum yerimde city e il province e ilçe yazdığım için formu güncellemiştim., bu bilgiler için @denizci10 a teşekkürler)

• @Muhtaradana yani yesil de olsa bordo da olsa regular mi yapmamiz gerekiyor?

• @Muhtaradana, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Abraham-Trust şu konuyu anlamadım. Konsolosluk benim kredi notumu benim onayım olmadan nasıl öğrenebilir?

Bu konuyu bilemeyiz tabiki ancak kredi notu çok düşük olmasına rağmen onay alan biri varsa burda yazabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@m3lo Eylül ayında size yakın biri vize aldı. Siz de alabilirsiniz bence.

• ⭐⭐⭐⭐

@lbsryts evet

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |