Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar bir sorum olacak ailemin ekim sonunda tourist vize randevusu var ben suan amerikadayim nisan ayinda k1 nisanli vizesi ile geldim henuz AOS sonuclanmadi greencard ve work permit bekliyorum ds160 formda
    “ do you have any immediate relatives in the United States? “ diye bir soru var annem ve babam icin child olarak adimi yazdim ancak relative’s status u soruyor
    -US citizen ( degilim )
    -US Legal permanent resident ( ldr)
    -Non immigrant
    -Other/ I don’t know
    Diye siklardan birini secmem gerekiyor
    Suan case status’um pending
    Yardimci olursaniz cok sevinirim

• @yasolina
    Yeniden form doldurmanızın sizin yararınıza olacağına inanıyorum. Mülakata gittiğinizde sorulan sorulara vereceğiniz cevapların ds160 formunuzda verdiğiniz bilgilerle tutarlı olması önemli bir husus.

• @alper41 tebrik ederim. bir arada bankada su kadar para göstermen gerekir bilgisi vardi ki oda bence vize almanızı direk etkileyen bir faktör degil. ben başvurmadan once biri en az 10.000 tl göster demisti. bende dedim 50 kere yurt disina ciktim geldim. vermezlerse vermezler deyip 300 tl bakiye ile girmiştim. 3-5 soru sorup vermişlerdi vizemi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@lbsryts bu konu biraz sıkıntılı aileniz için haberiniz olsun. Yasal olmadan vize görüşmelerine girmeleri. Greencard lılara bile sorun çıkartıyorlar ki sizin LDR iniz bile yokken daha da sıkıntı olabilir. Bilginiz olsun diye yazdım. Sorunuzun cevabı maalesef non immigrant olacak çünkü henüz dosyanız issued olmamış. kolay gelsin.

• @Burcu-Boz beni tarif ediyor gibi aynı durum 🙂

• Arkadaşlar birşey soracağım;

Ben maaşım haricinde ek gelirim de var. Oturduğum muhitte freelencer olarak iş yapıyorum. Fakat ödemeler genelde nakit olarak veriliyor. Acaba bu geliri de ds160 a yazmam gerekiyor mu? yazmam gerekiyorsa nasıl ispat edebilirim ?

• Bu sabah vize görüşmem vardı ve red aldım.25 yıllık devlet memuruyum.birçok ülkeye giriş çıkışım var.(Almanya hollanda ukrayna italya ispanya vs vs...)görüşmem 10 saniye sürdü.genç bir bayanla.ne için gittiğimi sordu.gezi ve turizm amaçlı dedim.bu kadar.şu an için vizeniz uygun değil dedi.başka hiçbir konuşma olmadı.Türkiyeye dönmeme şansım zaten hiç yoktu.Devlet memuruyum.Sağlıkçıyım.Niçin red verdiler şuan anlamış değilim.Ve bu işin bir algoritmasının olduğunu düşünmüyorum.bekleme sırasında bir bayanla sohbet şansımız oldu.oda yılbaşı tatili için gidiyormuş öyle söyledi.herhangi bir işte çalışmıyor sigortası yok 28 yaşında yan bankodaki bayan ona onay verdi.mart ayından beri bütün yorumları okudum ve gözlemlediğim kadarıyla farklı bir durum olduğunu düşünüyorum.Bu iletiyi görüşmeye gidecek diğer arkadaşlara yardımı olur diye yazdım.Teşekkür ederim.

• Merhaba bugün vizem onaylandı Belge lokasyonum levent ptt gözüküyor pasaportum nereye gelicek bilgisi olan varmıdır ?

• Hocam büyük olasılıkla "
    Levent Mah. Levent Cad. Karakol Sok. No: 14 Beşiktaş İstanbul" bu adrese gönderilir.

• Merhabalar bende birşey sormak istiyorum.. eşim ben ve bir cocuk ABD de yaşayan akrabalarımız için turist vizesi almak istiyoruz. Eşim bekarken zamanında başvuruda bulunmuş ve red almış.. şuan ikimizin de aktif işleri var. Çocuk ilk okula devam ediyor.. bir kaç haftalık turist vizesi için ikna edici olur mu sizce teşekkürler

• @Hülya-Taşkın Vize aldığınız ve gittiğiniz ülkelerden hiç geç döndünüz mü, bir de etnik köken var mı ?

• @metedemir01 ds160 formu doldurduğunuz yerde hangi ptt ise adresi gözüküyor. Oraya gelecektir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Hülya-Taşkın Hülya hanım geçmiş olsun öncelikle. Sizin gibi ret alan insanlarda genelde olarak formu yanlış doldurma ihtimali yüksek oluyor. Sonra ki sebep de görüşmeyi yaptığınız kişinin sıkıntılı olması olabiliyor. Eğer profilinize çok güveniyorsanız hemen tekrar başvuru yapın derim. Ama dediğim gibi formda yanlışlık yapmadığınıza emin olun önce. Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐

@Hülya-Taşkın benimde aklıma ülkelerden geç çıkış yapmış olma olasılığınız geldi. Herhangi bir göçmenlik başvurunuz oldu mu ABD’ye? Green card Loto’sunu kazanıp ds260 doldurdunuz mu? 25 yıllık devlet memuruna da vize vermezlerse biz kendimizi camdan atalım konsolosluk bazen çok saçma işlere imza atıyor. İkinci başvurunuzu yapacağınız zaman vize memuruna ilk görüşmede kendimi ifade edemedim diyerek giriş yaparsanız en azından sizin hakkınızda bilgi sahibi olurlar. Geçmiş olsun

• ⭐⭐⭐⭐

@metedemir01 Ais de yazan yere gönderilir. Eğer 160 dolar vize ücretinde bir ücret ödemediyseniz de Levent te bulunan ptt şubesinden almanız gerekmektedir. Eğer belirli bir süre içinde almazsanız konsolosluğa geri iade ediliyor diye biliyorum. Ama tam süre şu an aklımda değil. Size gelen mesajda yazıyor diye hatırlıyorum. Tekrar hayırlı olsun.

• Merhabalar, DS160 formumdaki bilgilerin cogu degistigi icin yeniden doldurmam gerekli. Acaba yeni bir form doldurdugumda mevcuttaki randevumu kaybedip yeniden randevu almam mi gerekir?

• @denizci10 Aiste levent yazıyor oraya gönderirler sanırım vekalet vereceğim o şekildede olur umarım görüşmeden sonra il dışına çıktım çünkü bugün

• ⭐⭐⭐⭐

@metedemir01 vekalet ile olur diye düşünüyorum ben de.

• ⭐⭐

@Hülya-Taşkın birisi asılsız bir ihbar yapmış olabilir dönmeyecek diye.. veyada İngiltere ABD Kanada Avustralya Yeni Zelanda bunlardan birinden daha önce ki vize reddiniz varsa bu olabilir yada sakıncalı bir ülkeye gitmis olabilirsiniz Suriye vb gibi veyada memur görsel olarak sizi beğenmemiş de olabilir

• @yasolina Hayır randevunuzu kaybetmiyorsunuz. Mail ile güncelleyebilir ya da randevu gününüzde yeni ds160 formunuzun konfirmasyon sayfasıyla görevlilerden güncellemelerini isteyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |