Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MySea Evet yerinde bir uyarı oldu bu. Gidecekler bunu göz önünde bulundurmalı.

• günaydın şu an benim bulunduğum yerde için bir herhangi bir sıkıntı yok Yeni rota değişikliği nedeniyle Hurricane biraz uzak geçecek. Ancak üst tarafımızdaki Charleston ‘a doğru direkt gidiyor. Allah yardımcıları olsun. Öğleden sonra biz günlük hayata yavaş yavaş döneriz .

• ⭐⭐⭐

@MySea bizim ilk düşündüğümüz eyalet Floridaydı ama bu olaylardan sonra kararımız değişti, bakalım yeni rota neresi olacak.
    Etkilenen bütün arkadaşlara geçmiş olsun, çok çok üzücü gerçekten yazılanları okumak😥

• ⭐⭐⭐

Maalesef florida bu tarz olaylar gebe bi yer. Boston düşünmek isterseniz bence iklimi olsun hayat pahalılığı olsun gayet makul gelen bi yer araştırmanızı onerırım @dytmelek

• ⭐⭐⭐

@waterman Boston gelişmişlik, eğitim ve kültür seviyesi olarak gönlümüzü çelse de pahalılık ve soğuk iklim sebebiyle vazgeçmemize sebep oluyor maalesef. Mersinli olarak bu kadar soğuk bir iklimde yaşayabileceğimizi sanmıyorum, bir de E2 vizesi ile orada kalmayı planlıyoruz o yüzden yaşam maliyeti daha düşük olan bölgeler ilk zamanlar için daha cazip geliyor. Yine de Boston 2 kızımızın eğitimi için hep gönlümüzde olacak 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

Takip etmediğimden soruyorum. Kasırga Tampa bölgesinde de yıkıcı oldu mu ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer Tampa kutsanmış bölge abi 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster Başkan dua mı ediyorsun napıyorsun. Tampa'yı teğet geçti desene, kutsanmış dediğine göre.

• @Programmer Normalde Tampa'da çok daha yıkıcı olması beklenirken CAT 1 olarak hissedildi. Buna rağmen özellikle Hillsborough'da bazı lokasyonlarda ciddi hasar yarattı. Bildiğim kadarıyla herhangi bir su baskını olmadı; ancak rüzgarın yarattığı tahribat ağaçlardan dolayı kötü oldu.

Yine de Fort Myers'in yanında burada hiçbir şey hissedilmedi. Orada bulunan herkese çok geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐

@tampagv Herkese çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin denir ya , yeter ki kimseye bir şey olmasın.

• Merhaba Kasım 4 gibi Miami havaalanından giriş yapmayı düşünüyorum. 3 hafta boyunca güney Miami bolgesinde kalacağım. Bölgede bisiklet kullanmak araç kullanmaya alternatif olabilir mi. Hava şartları veya mesafe uzaklığı konusunda bilgim yok maalesef ilk defa giriş yapacağım. Fazla kalmayacağım için ekstra masraf yapmak istemiyorum. Genelde Miami river civarında bulunacağım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• Florida da yaşanan olayı bu resim çok güzel anlatıyor.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 Oh my God! O nedir öyle ? Akşam birkaç video izledim, rüzgar esmiyor, resmen saldırıyor.
    Bu arada twitteki yazı haksız da değil.

• Şimdi buradaki sayfaları okudum. Daha çok soru sormuşuz burada. Florida'yı da araştırırken - ki green card'a başvurmayı Florida'yı araştırırken düşünüp karar verdim - hangi siteye hangi içeriğe bakarsam bakayım olumsuz yönlerinden bahsedenler de var fakat olumlu yorumlar yapılıyor. Taa ki ekşiye girmeye karar verene kadar. Her okuduğum entryde sıcak baktığım Florida'ya önce soğumaya başlıyorsun, sonra korkmaya başlıyorsun. En sonunda da vazgeçiyorsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@kendinifavlayan Florida denizi, sahilleri ve sıcak iklimi sebebiyle bir çok insanın hayallerini cezbediyor. Ama kasırga görüntüleri tabi ki korkutucu geliyor. Emin değilim ama sanırım her yıl kasırgadan en az etkilenen yer Tampa. Bilenler daha iyi cevap verecektir bu cümleme.
    Mesela beni başta iş açısından ve yıl boyu güneşli ve serin olmasından dolayı Los Angeles çekiyor. Yine iş açısından Chicago, New Jersey ve New York da cezbediyor. Ama buraların da kışı meşhur. Bu dört şehrin diğer düşündüren kısmı ise başlangıç için pahalı oluşları.
    Maddi birikim sağlanabilirse iyi bir araştırma ve plan ile hepsine de gidilebilir.

• @Programmer, içinde söyledi: Florida

@kendinifavlayan Florida denizi, sahilleri ve sıcak iklimi sebebiyle bir çok insanın hayallerini cezbediyor. Ama kasırga görüntüleri tabi ki korkutucu geliyor. Emin değilim ama sanırım her yıl kasırgadan en az etkilenen yer Tampa. Bilenler daha iyi cevap verecektir bu cümleme.
    Mesela beni başta iş açısından ve yıl boyu güneşli ve serin olmasından dolayı Los Angeles çekiyor. Yine iş açısından Chicago, New Jersey ve New York da cezbediyor. Ama buraların da kışı meşhur. Bu dört şehrin diğer düşündüren kısmı ise başlangıç için pahalı oluşları.
    Maddi birikim sağlanabilirse iyi bir araştırma ve plan ile hepsine de gidilebilir.

Açıkçası kış yaşamak vazgeçme sebebi değil de yaşam maliyetlerini düşünüyorum ilk zamanlarda. Ben yıllardır freelance olarak çalışan biri olarak henüz 2.5 aydır sabit bir işteyim ek olarak vaktim olduğu için çalışıyorum. Gittiğim varsayımı üzerine plan yapıyor ve konuşuyorum tabii, ilk etapta freelance işlerim biraz aksayacağı için hazırdan harcamak mantıklı gelmiyor. Bu sebeple yaşam refahının yanında düşürebildiğim kadar maliyetleri de düşürme çabasındayım. Tampa hakkında ben de çok okudum. YT'da da araştırmaya çalışınca Türk youtuberların videosu çıkıyor maalesef. İsterdim ki 'eğlence' adı altında değil de daha çok bilgisel bir şeyler bulayım. Bakalım yolumuz uzun vaktimiz bol. Değerlendireceğiz her boşluğu araştırmaya da gitmeye çalışmaya da koşturacağız. Green Card'a bel bağlamak çok çok doğru gelmiyor. Bir şekilde yapmak lazım.

• ⭐⭐⭐

@kendinifavlayan Düşünceleriniz gayet mantıklı. İşin içine eş ve çocuklar da girince daha bir düşünmek zorunda kalıyorsunuz.
    Maalesef youtuberlarımızın çoğu geyik muhabbeti tarzında video çekiyor. Onlara kalsa sokaklardan para toplanıyor. İnsanların işine yarayacak bilgilerden uzaklar.
    Hakkınızda hayırlısı olsun.

• @Programmer, içinde söyledi: Florida

@kendinifavlayan Düşünceleriniz gayet mantıklı. İşin içine eş ve çocuklar da girince daha bir düşünmek zorunda kalıyorsunuz.
    Maalesef youtuberlarımızın çoğu geyik muhabbeti tarzında video çekiyor. Onlara kalsa sokaklardan para toplanıyor. İnsanların işine yarayacak bilgilerden uzaklar.
    Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çok teşekkürler.

Florida'da yaşayan ya da bilgisi olan birileri belki bir şeyler paylaşır bizim için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kendinifavlayan

virginadan floridaya taşındılar

georgiadan floridaya taşındı

• @ayvalik10 Teşekkür ederim öncelikle. İlk iki video bende açılmadı fakat.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |