Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cokbekledik86 Email geldikten sonra da 1 aylik bekleme suresini goz onune alirsak 5 aya cikti gibi bekleme suresi mulakat icin.

• @chemist bu şekilde bakmak hatalı bir bakış açısı olabilir zira part part çağrılıyor mülakata. Bir anda mayıslar-haziranlar-temmuzlar ekimde çağrılabilirler diye düşünüyorum.

• @ekdodo insallah oyle olur. Henuz agustosun istatistiklerini yayinlamamis yine Iran agirlikli olabilir.

• Ciddi hayal kırıklığına uğradım. Resmen yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik geriye döndük gibi. Pandemi döneminde bile bu kadar uzamadı sanırım bu konsolosluk aşaması. Ne olduğunu gerçekten anlamış değilim duyum/bilgi alan aydınlatsın lütfen.

• @drserdar @chemist 'in de dediği gibi görünen o ki İranlılara ağırlık veriliyor

• @drserdar biz de aynı şekilde 😞çok yıprandık,çok üzüldük.. ailesinden yuvasından ayrı bırakılmaz bir insan.. yazıktır günahtır beklemekten helak olduk artık. Dq aldık diye sevindik ama sonuç yine yok. Bir an önce ailemize kavuşmak istiyoruz artık tek istediğimiz bu🙏🏽

• Yakın zamanda Amerika'da bir gazeteci dış işleri bakanlığına alttaki habere konu şekilde turist vizelerinde yaşanan gecikmelere dair bir soru sormuştu ve akabinde takip eden günlerde hem Ankara hem Istanbul'da randevular verilmeye başlandı. Acaba benzer bir şekilde IR1/CR1 vize sahiplerininde yaşadığı sıkıntılar bir şekilde bir kaynaktan yetkililere iletilse süreçlerin hızlandırılmasında etkili olabilir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

Benim kendi fikrim mali yılın bitmesini bekliyorlar. Yeni açılan konsoloslukla beraber işlemlerin 1 ekimden sonra hızlı ilerleyeceğini düşünüyorum. @AE123

• Ankara konsolosluğunun instagram sayfasına yazdım ben herkes yazarsa faydası olabilir göze batacaktır

• @drserdar nvc nin resmi aciklamasina gore randevular 1 ila am6 ay arasinda konsolosluga randevuya gidilmis oluyor sizinki hemen hemen 4 ay olmus onumuzdeki ay size en kotu ihtimalle randevu gelmesi lazim ki ondan sonraki ay eandevuya katilabilesiniz bakalim akibet ne olacak kendimden cok sizinkini bekliyorum en azindan sizin ramdevu tarihi bize tahmini bi tarih verecektir diye düşünüyorum

• @ekdodo İranlılar ağırlıklı ama Türklerden de alanlar var. İstatistik böyle gösteriyor. Onlar nasıl alıyor fikriniz var mı?
    @hzlinan Sizin DQ tarihi neydi acaba?
    @cokbekledik86 Ben de yazayım görürsem. Twitter da etkili olabilir belki.
    @mertdzkr Bu resmi açıklamanın linkini atabilir misiniz acaba? Böyle bir durum varsa 2 ay içinde kesin vermeleri gerek o zaman.

• Google sordugunda yaziyor 1-6 ay arasi diye

• Biz ocak 2022 de basvurduk 4 nisanda dosyaniz inceleniyor mesaji geldi uscisten dosyamiz da nebreska da hala hiçbir gelisme yok

• @drserdar benim DQ tarihi 3 ağustos..

• Bu ileti silindi!

• @MyLife-0 10.5 ay süreç gelir merak etmeyin bizimkide nebraskada olaydı.

• Herkese merhaba,

Joint sponsor istendiğinde çözüm yolu olarak farklı bir şey yapabiliyor muyuz? Zira Amerika'da bize joint sponsor olabilecek birisi yok.

• @ekdodo Banka hesabinda yuklu miktar para gosterip vize alan arkadaslar var forumda.

• Arkadaşlar Mayıs ayından beri mülakaat alamadı kimse ama baktığımız zaman her ay vize verilmiş ozaman kimlere geliyo bu randevü https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Immigrant-Statistics/MonthlyIVIssuances/AUGUST 2022 - IV Issuances by Post and Visa Class.pdf

• @cokbekledik86 fakat Turkiye icin verilen vize cok az. Mesela
    F2A icin toplam 27 vize verilmis 5 tanesi Turkiye dogumlu
    IR1/CR1 toplam 59 tane verilmis 14 tanesi Turkiye dogumlu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |