Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fatih-İpek Merhabalar gözünüz aydın! Acaba hangi vize türüne başvurmuştunuz?

• @cgokhan ilginç ve saçma doldurmayan dosyalarımı taşımışlar 😃 ceac verilerindeki ready sayılarındaki olağanüstü şişkinlik bu bilgilerle daha fazla anlam kazandı. Forumdaki ceac başlığında bu bilgiyi ekleriz.

Halen eşinize ve çocuğunuza daha sonramı vize almayı düşünüyorsunuz, deadline içinde vize alma imkanı olsaydı bunu denemek istermiydiniz?

• @Kitapsever en tatlı mesaj

• @Fatih-İpek tebrik ederim. Gayet normal

• @Muhtaradana aynen elimden geldiğince detaylı aktarmaya çalışıyorum. Mülakat deneyimi de pazar gününe kadar yazmış olurum. Aşı olayı maalesef işin içinden çıkamıyoruz. Kaldı ki aile büyüklerimiz en az 1 sene daha bizimle kalsın torunumuzu görelim büyüdüğünü dediler ☺ bir şey diyemedim. Zaten onlar için vize başvurusu derken 1-2 sene torun ile vakit geçirsinler. Ben arada bir gider görürüm.

Form açtırmak için bana gelen mailde ailenizi de sürece sokmak isterseniz pasaport bilgilerini yollayın dediler. Ben cevap vermedim kendi formumu güncelledim submit ettim. Sanırım oradan bilgileri almışlar mülakat mailinde bile adları yazıyordu. Yazılım alanında geçen aylarda KCC için iş ilanı vardı 😂 halen varsa bir başvuru yapayım sorunları çözelim ☺

• ⭐⭐⭐

Konuyla alakası yok ama böyle green card kazanıp vatandaş olduktan sonra kcc uscis veya konsoloslukta çalışan varmıdır acaba aramızda 😅 @cgokhan

• @waterman ben sanki öyle bir ileti gördüm telegram grubunda yada forumda. linkedin ve indeed baktım iş ilanı yok ama 16 çalışan var ☺ biri şakasına iş ilanı paylaştığını çok iyi hatırlıyorum birkaç ay önce mülakat verilmeyince...

• @Hüseyin-Postacı teşekkür ederim B1 turistik vizesine başvurmuştuk

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim

• @pathfinder AP olmasına çok sevindim gözünüz aydın. Vize Türünuz neydi acaba? Yolunuz açık olsun şimdiden darısı başımıza

• @Kitapsever Çok sevindim, yolunuz açık olsun. Darısı başımiza 😁 Benimde sürekli tarih güncelleniyor, en son 12 Eylül'de güncellendi, umarım yakındır

• @rashcarter teşekkür ederim. Benim vize dv.

• @rashcarter teşekkür ederim bugün issued gördük sonunda 🙏🙂

• @Kitapsever Rica ederim, Mükemmel haber. Çok sevindim adınıza 🎉😊🙏

• DV vize için 1 mart 2022 mülakat yaptık, eşim onaylandı ben AP kaldım. 6 ay sürdü. 31 Ağustosta mail aldım, süreç tamamlandı.
    2 eylülde evraklarımı gönderdim, 6 eylülde yeni (çukurambar) elçiliğe teslim oldu.
    Dün PTT SMS aldım.
    visa status check yaptım ISSUED yazıyor.
    Şu an PTT sayfasından takip ediyorum.
    Kendi adıma bir tavsiyemdir, (green card DV visa için) eğer finansal gücünüz varsa bir danışmanla işinizi takip edin.
    İlk turistik vize alırken kendim başvuru yapıp almıştım. Orada çok büyük problemler çıkmıyor.
    DV green card işlemleri kesinlikle kendi başınıza da yapılabilecek bir işlemler, (eğer iyi ingilizceniz varsa) ama olası gergin durumlarda danışman bilgisi önemli.
    Bir örnek vereyim: Benim hali hazırda ABD vizem var, tarihi geçmiş pasaportumda basılı. AP bitince istenen evrakları postaneye gönderirken benim aklıma eski pasaportu göndermek gelmedi. Eski vize iptal edilip yenisi basılmalıymış. Danışmanımız olmasaydı vizemi yine alırdım belki ama bu defa eksik evrak işi olacaktı, tekrar pasaportu gönderecektim vs vs. (belki de süresi dolacaktı, bilemiyorum)
    Gücünüz varsa bilen biriyle başlayıp, takip edin derim tekrar.
    herkese bol şans.

• @Erkan-Öztürk tebrikler keşke eski deneyimleri okusaydiniz sizin durum benzer birçok ileti bulunmakt ve ekstra yardım alacak durum yok gibi. Eski pasaportu mülakat zamanında vermemis miydiniz ?

• Arkadaşlar Nisan'da turistik vize için mülakata girmiştim ve AP ye kalmıştım. Hala hiç ses yok.Ne önerirsiniz?

• @dolcederya 😞 ben neden alamıyorum nisandan beri bekliyorum

• @Esra-Çayırcı bir bilsem... ben de mayistan beri bekliyorum sinirlerim dayanmiyor artik beklemeye. Sitenin adminleri cevap verebilir belki

• ⭐⭐⭐

kaç defa güncelleme aldınız? @dolcederya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |