Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@tolgasatir Zaten kara listedeyiz. Nerdeyse bütün ülkeler turist vizesini bile zor verir oldu. Ayrıca kara para aklamada gri listeye alındık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ranje, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

DV-2024 uygun olmayan ülkeler listesinde Türkiye yok , 50 bin göçmen sınırı geçilmemiş. Pasaport kuralı da kalkmış , kılavuzda yok. Hadi hayırlı uğurlu olsun. 🙂

👍 ben de ilk bunu kontrol ettim, henuz son iki yila ait immigration yearbook'lar aciklanmadi ama haberlerde dolanan sayilar dogruysa bundan birkac yil sonra Turkiye "cekilise uygun ulkeler" listesinden cikarilabilir...

artık haberleri izlemeyi midem kaldırmadığı için kaçırdım sanırım konu ne tam olarak, etkileyebileek kadar ciddi mi ?

Son zamanlarda Turkiye'den iltica basvurularinin 10.000, 12.000 veya 15.000 olarak haber yapildigini gordum, bu sayi resmi kaynaklara dayandirilmis haberlerde ama dogrusunu soylemek gerekirse ben bu kaynagi bulamadim. Cok guncel bir sayi oldugu icin yerel bir ofis aciklamasi da olabilir, sayilarin aciklanmasi icin birkac yil beklememiz lazim. Bir de habercilerin tik almak icin yalan haber yapiyor olma olasiligi da var tabii, dolayisiyla basvuru sayisinin dogru olup olmadigina su an icin emin degilim. Bir de basvurularin ne kadarinin onaylandigini da bilmiyoruz. Ama bildigimiz bir sey var ki, Turkiye vatandaslari genelde son 5 yilda ~25.000 Green Card aliyor.

2020 gocmenlik yilligi bilgilerine gore Turkiye'ye son 5 yilda toplam 4469+4844+5585+5713+4359=24970 Green Card verilmis...

Screen Shot 2022-09-21 at 14.06.35.png

Eger bahsedilen iltica basvuru sayilari dogruysa ve bunlarin cogu onaylaniyorsa, onumuzdeki yillarda Turkiye 50.000 sinirina yaklasabilir hatta gecebilir de. Tabii, korkacak bir sey yok. Bu dedigim buyuk ihtimalle gecici bir durum olacak. Gocmen sayisi her yil yeniden hesaplaniyor, bu iltica basvurularinin sonu geldiginde Turkiye 25-30 bin seviyesine geri donecektir.

• Merhaba Türk Kardeşlerimize İnşallah Green card kazanırsam bu Azerbaycanli kardeşinize yardımcı olurmusunuz)

• @baran-bozdogan valla bende basvurucam 2024 e ne olur ne olmaz cn mız bıraz yuksek ama işi şansa bıramam valla 🙂

• ⭐⭐⭐

Nerden baksan elimizde kalıyo ülke

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ranje, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

DV-2024 uygun olmayan ülkeler listesinde Türkiye yok , 50 bin göçmen sınırı geçilmemiş. Pasaport kuralı da kalkmış , kılavuzda yok. Hadi hayırlı uğurlu olsun. 🙂

👍 ben de ilk bunu kontrol ettim, henuz son iki yila ait immigration yearbook'lar aciklanmadi ama haberlerde dolanan sayilar dogruysa bundan birkac yil sonra Turkiye "cekilise uygun ulkeler" listesinden cikarilabilir...

artık haberleri izlemeyi midem kaldırmadığı için kaçırdım sanırım konu ne tam olarak, etkileyebileek kadar ciddi mi ?

Son zamanlarda Turkiye'den iltica basvurularinin 10.000, 12.000 veya 15.000 olarak haber yapildigini gordum, bu sayi resmi kaynaklara dayandirilmis haberlerde ama dogrusunu soylemek gerekirse ben bu kaynagi bulamadim. Cok guncel bir sayi oldugu icin yerel bir ofis aciklamasi da olabilir, sayilarin aciklanmasi icin birkac yil beklememiz lazim. Bir de habercilerin tik almak icin yalan haber yapiyor olma olasiligi da var tabii, dolayisiyla basvuru sayisinin dogru olup olmadigina su an icin emin degilim. Bir de basvurularin ne kadarinin onaylandigini da bilmiyoruz. Ama bildigimiz bir sey var ki, Turkiye vatandaslari genelde son 5 yilda ~25.000 Green Card aliyor.

2020 gocmenlik yilligi bilgilerine gore Turkiye'ye son 5 yilda toplam 4469+4844+5585+5713+4359=24970 Green Card verilmis...

Screen Shot 2022-09-21 at 14.06.35.png

Eger bahsedilen iltica basvuru sayilari dogruysa ve bunlarin cogu onaylaniyorsa, onumuzdeki yillarda Turkiye 50.000 sinirina yaklasabilir hatta gecebilir de. Tabii, korkacak bir sey yok. Bu dedigim buyuk ihtimalle gecici bir durum olacak. Gocmen sayisi her yil yeniden hesaplaniyor, bu iltica basvurularinin sonu geldiginde Turkiye 25-30 bin seviyesine geri donecektir.

valla bu sene çıkarda bu dertlere düşmeyiz diycem de ülkede kalan herkese üzülüyorum 😞

1. Başvurum olucak geçen sene başvurmayı unutmusum 🙂 yoksa 18.olucakti. Saldik çayıra mevlam kayira hesabı. :)) Ümit kalmadı artık. Keyfe keder...
  • Yasaklı

@Bulliv, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG İstisani durum bana o krediyi vermiyor gelirimiz de daha yüksek. Yoruma kapalı şahsi durumum budur. Hele ki kredi kartının bu düzeyde yüksek olması eski kullanıcılara ait olan bir durum. Yıllardır bu düzeyde bir kredi kartı limitine bankalar onay vermiyor. Az daha zorlasa Kartıyla taksitle ev alacak arkadaşınız...

20.000TL net gelire verilen kredi kartı 80.000._TL dir.
    Yine belirttiğiniz 450.000 tl ihtiyaç kredisi şuanda max 12ay ve aylık ödemesi 42.000-44.000 arasında olup gelirinin üstünde olduğundan red edilir.

Benim kredi kartı limitim 175.000 lira (1 tanesi) diğerlerini hesaba katmasak bile tek kredi kartı limitime maaş bordrom yetmiyor. Ben de biliyorum maaşx4 olduğunu.
    Ama bu kadar kesin bir kavram değil demek istiyorum.
    Limitlerinizi arttırmanın yolları var.
    Burada bu konudan bahsedemeyeceğim maalesef ama var yani 😂

Neden taksit ödüyorsunuz ki. Amacınız para göstermek değilmiydi? 😉

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Şimdiye kadar sadece takipte kaldım. Sizlere sorum var. İlk aşamada amerika da adres göstermemiz gerekiyor mu

• @mexido Hocam 17 ne kabus gibi tövbe tövbe. Allah bu sene nasip etsin hocam.

• ⭐⭐⭐

@Ayhan-Menaz İlk aşama ile kastınız başvuru ise hayır gerekmez.

• @Ranje, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mexido Hocam 17 ne kabus gibi tövbe tövbe. Allah bu sene nasip etsin hocam.

İlk 3-5yil heyecanlı geliyor kazanacağız diye sürekli takip ediyorsun. Benim zamanımda kazananlara posta ile zarf geliyordu hergun posta kutusuna bakiyorduk :)) Sonra boşluyorsun boşa kürek çektigini anlıyorsun ve zamanla başvurmayı dahi unutuyorsun:))

• pasaport şartı da resmi olarak kalktığına göre, mevcut ülke iklimini de göz önüne alarak türkiye'den rekor bir başvuru bekliyorum. keza diğer ülkelerden de hatırı sayılır bir artış olacaktır. kader, kısmet, şans, şu, bu neye inanırsanız inanın ama kazanma olasılığının daha da düşeceği bir gerçekle karşı karşıyayız. üstelik bazen sadece talihli olmak yetmiyor ki en kötüsü de o değil mi? ne diyelim green card sevdalılarına hayırlı-uğurlu olsun.

• ⭐⭐

@Ayhan-Menaz greencard çekilişi kazandıktan sonra ds260 formu doldururken gerekiyor. formda doldurulmazsa mülakatta bildirilmesi gerekiyor diye biliyorum. GC başvurusunda amerikada her hangi bir adrese gerek yok.

• ⭐⭐

Sosyal medyadaki bazı sayfalar deli gibi pasaport şartı kaldırıldı reklamı yapıyorlar kafayı yemiş olmalılar.

• ⭐⭐

Green Card çekilişi bir çoklarımız için tek umut o da elimizden alınırsa ne yapacağız bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐

Emin olun ki çoğu yanlış başvurudan elenicek. Evet şansımız azaldı orası kesin ama biz okumayan bir milletiz. Daha dün instagramda gördüm fotoğraf boyutları 300x300 olmalıymış diyeni.. Uzun lafın kısası gene de şansımız yüksek bakmayın bu forumu takip eden herkes doğruya ulasıyor orası da ayrı konu. @nicky

• ⭐⭐⭐

pasaport olmadan konsolosluk binasına bile giremiyorken çekilişe pasaportsuz katılmak kadar saçma bir şey yok.

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Emin olun ki çoğu yanlış başvurudan elenicek. Evet şansımız azaldı orası kesin ama biz okumayan bir milletiz. Daha dün instagramda gördüm fotoğraf boyutları 300x300 olmalıymış diyeni.. Uzun lafın kısası gene de şansımız yüksek bakmayın bu forumu takip eden herkes doğruya ulasıyor orası da ayrı konu. @nicky

o zaman bari foruma girişte pasaport şartı uygulansın 🙂

• ⭐⭐

Şurada olsam bütün günü harcar dolaşırdım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |