Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77 ahahahhahhahaha cidden degisik bir milletiniz ya

• @debbieLA77 bile gören yok 😀son zamanlardaki değişimden sonra koşarak uzaklaşmış olabilir ya da bu sitede dolanıyor gc başvuruyor olabilir 😀

• Umarım bu sefer olur.

• ⭐⭐⭐

@greygoose, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba,

Bu yıl düzenlenecek olan Green Card çekilişine başvurmayı istiyorum ancak aklıma takılan bazı konular vardı.

Birinci sorum başvuracak kişilerin mesleğinin onetonline.org'da yer alması ve 7.0'dan yüksek SVP puanının olması gerektiği "Green Card Çekilişi Başvuru Şartları" konusunda belirtilmiş. Ben resmi olarak 2017 yılından beri devlet kayıtlarında çiftçi olarak görünmekteyim (resmi çiftçi belgem var), meyve üreticisiyim. Ancak onetonline.org'da mesleğime yakın olan bir meslek göremedim veya benim gözümden kaçtı. Şu an ki mesleğime istinaden başvurabilirmiyim?

İkinci sorum ise mesleğimin kabul göreceğini ve Green Card başvurumunda olumlu sonuçlanacağını varsayarsak, sadece geçerli mesleğim üzerine olan mesleklerde mi çalışabilirim?

Teşekkürler.

bu siteyi nerden gördünüz ilk defa görüyorum ismini , işlerle alakalı duruma gelince lise mezunu olmayanlar için meslek belgesi isteniyor, lise mezunu ve üstü mezuniyetlerde herhangi bir iş şartı yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir dün kayıt olmuş zaten ondan ilk defa görüyorsun.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

burda doktorları daha iyi anlamaya başladım, orda da vardır ya internette bu yazıyo ama sizce de öyle mi diye gider hastalar başı ağrır beyin kanamasından ölmem dimi diye yapışır doktor kapısına buna dönmeye başladı olay iyice 🙂

• Yasaklı

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

burda doktorları daha iyi anlamaya başladım, orda da vardır ya internette bu yazıyo ama sizce de öyle mi diye gider hastalar başı ağrır beyin kanamasından ölmem dimi diye yapışır doktor kapısına buna dönmeye başladı olay iyice 🙂

😂😂😂

• Yeni üye oldum. Bu sene ilk olacak, umarım tek atarım 😀 bir rivayete göre 15-20 gün sonra başvurular başlayacak ama net tarih açıklandı mı? Belki ben bulamıyorumdur diye soruyorum.

• ⭐⭐

@hasnotben hahahahahahahahah iyi olmuş nolduysa ona önüne gelen car car konuşuyor

• Merhabalar. Yani sonuç olarak pasaport şartı kalktı mı yani

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev kılavuz açıklanmadan kesinlik yoktur.

• @nilfersev pasaport çok güzel bir şart inşallah kalkmaz

• ⭐⭐

inşallah kalkmaz , nerde işsiz güçsüz gitmeye gram cesareti bilgisi parası olmayan başvuracak , sırf bakalım çıkacakmı diye... kimseyi küçümsemek için demedim bunu ama inşallah pasaport şartı kalır hatta daha da şartlar eklensin, yaş iş gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy küçümsemek değil geçen sene gelen birisi vardı kazandı sonra para olayını duyunca vazgeçti ben bilet alıp gideceğimi zannediyordum demişti.

• ⭐⭐

@Lossantosdy küçümsemek değil geçen sene gelen birisi vardı kazandı sonra para olayını duyunca vazgeçti ben bilet alıp gideceğimi zannediyordum demişti.

Ee Tayyip dedi ya gitmek isteyene bilet almak lazım diye bende ona güvendim olmadı şimdi 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eneskpc burada rivayet gibi olasılıklar konuşulmaz herşeyin bir açıklaması vardır. Hoşgeldin ancak dışarıdan yalan yanlış bilgileri buraya taşımazsan seviniriz. Her yıl eylül 15 - 20 arasında kılavuz açıklanır bu kılavuzda şartlar ve de başvuru tarihleri yayınlanır. Herkes dünden beri bu kılavuzu bekliyor eğer sende burada olursan kılavuz yayınlanınca haberin olur.

• Selam Herkese!!

• Ewet arkadaşlar klavuz yayınlansın gelişmeleri paylaşalım pasaport zorunluluğu önemli umuyoruz aynı şartlar devam eder

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar pasaport şartı kaldırıldı. Herkes kendini buna göre hazırlasın kimse boşuna umut etmesin kaldırılmadı diye yani.. Benim açımdanda kaldırılmaması gerekiyordu ancak yapıcak bişey kalmadı maalesef. Şansımız yaver giderse kaderimizde de varsa bu çekilişten zaten çıkacağız. Herkese hayırlısı olmasını temenni ediyorum. Kılavuz yayınlanınca da kaldırılmış olduğunu göreceksiniz. Resmî açıklamalar zaten mevcut asıl pasaport şartı olursa bu çekilişte hükümet yasal olmayan bi işlem uygulamış olur.

İlgili konu: https://yesilkartforum.com/forum/topic/5117/green-card-başvurusunda-pasaport-şartının-kaldırılması-kararı-şubat-2022/2?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman olayı sana yazıyım yerel mahkeme iptal ettiriyor. Ancak hükümet bu kararı bozdurmak için bir üst mahkemeye başvuru hakkı var. Bu hakkı kullanmış mı bunu kimse bilemez. Ondan dolayı kılavuzu bekliyoruz. Dediğin de haklı olabilirsin kalktı ancak kılavuzda görmeden kimseye inanma sonuçta hükümette çalışan kimse olmadığına göre sadece kılavuzu beklicez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |