Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirgenco teşekkürler. E devlet çıktısı kabul ediyorlar mı sorun yaşamam değil mi

• ⭐⭐

@nunu e devlet çıktısı kabul ediliyor sorun yaşamazsınız

• ⭐⭐

@nunu Arşivli olmasına dikkat edin. Adli sicilin yoksa sıkıntı yaşarsınız

• @emirgenco ben garanti olsun diye nüfus müdürlüğünde çıkardım iki belgeyi de sorun yaşamam inşallah. Bir de Ankara konsolosluğunun mail adresini bilen var mı randevu için mail göndereceğim

• @nunu https://tr.usembassy.gov/tr/ siteden bakabilirsiniz gerekli bilgilere. Google ı kullanmanızı öneririm , faydalı bir kaynak 🙂 🙂 🙂 🙂

• @ob16222 beklemekten o kadar yoruldum ki sizler daha önce tecrübe ettiğiniz için yanlış ilerleyip süreci daha da uzatmak istemediğim için direkt sizlere sormak istemiştim. Kullanıyorum merak etmeyin. Yardımlarınız için de teşekkür ederim tekrar.

• @nunu beni yanlış anlamayın sadece sorularınıza daha hızlı ulaşabilirsiniz , merak etmeyin vize görüşmesinde eksik bir evrağınız olursa en fazla süreciniz 6 gün daha uzar onun dışında beklemenizi gerektiren bir durum yok. Kaldı ki her şey yolunda gitse bile AP sürecine kalabilirsiniz ( sadece varsayım bu ) o zaman daha çok bekleyebilirsiniz 4-5 aydır vizesi onaylanan ama bu süreci bekleyen arkadaşlar var. Bizde sonuçta gördüğümüz zaman cevap verebiliyoruz kötü bir niyetle yazmadım bunu. Verdiğimiz bilgiler her zaman doğru olmayabilir en güncel bilgiyi resmi siteden almak her zaman daha iyi olacağı için söyledim size. Yoksa istediğiniz zaman istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

• Merhaba , green card talihlisiyim aynı zamanda amerikan vatandaşı biriyle nişanlılık vizesi başvurusu yaptığımda süreçler nasıl ilerliyor . oraya gidip evlenebiliyorum green alabiliyorum ancak kendimde talihliyim . Bu durum kafamızı karıştırdı.Cevabınız için teşekkür ederim @crazycells

• @sevilt evet iki süreci aynı anda sürdürebilirsiniz.

• ⭐⭐

@sevilt iki sürecide ilerletin hangisi erken gelirse onu kullanırsınız iki süreçte tamamen birbirinden bağımsız ilerler

• Merhaba. Amerika'ya bazı vize çeşitleri için Ocak ayına randevu verildiğini kesin olarak öğrendim. K1 vizesi bekleme süresinin 22-24 ay kadar sürebileceğine dair duyumlar aldım. Bu süre gerçektende çok uzun. Sanırım resmi internet sitesi henüz güncellenmemiş olacakki sorgulama yaptığım zaman devamlı olarak
    13.5 ay

• Bu ileti silindi!

• @brs-gndd şu an bekleme süresi 14 ay , 22-24 ay olması pratikte imkansız şu an için.kaldı ki her ne kadar inanmasam da 2023 de 6 ay içinde k1 sürecini bitirme hedefleri var. Resmi sitede ki bilgi doğru zaten henüz güncellenmemiş demenizi anlamadım açıkcası (website birileri tarafından güncellenmiyor bu arada otomatik bir algoritması var kendisi otomatik güncelliyor). Duyduğunuz bilgiler kulaktan dolma bilgiler maalesef. 420-430 gün arasında k1 onayı alınıyor oda 14 aya tekabül ediyor. Randevu konusunda gelince şu an için elçilikte bir yoğunluk diye biliyorum kendileri yeni binaya taşındılar ve sürecin biraz daha hızlanacağını düşünüyorum.

• @ob16222 cevabınız için teşekkür ederim. Yazdıklarınız umut ve mutluluk verici. Teselli oldum an itibariyle 🙂
    İnşallah ben yanılıyorumdur yazdıklarım konusunda. Eylül başı açılan yeni bina 1Ekim itibariyle tam kapasiteye geçecek diye açıklama yapıldı izlediyseniz. Umudumuz işlemlerin dahada hızlanması

• @brs-gndd Elçilik tarafı ile ilgili şüphem yok bir şekilde randevu alınıyor Türkiye için , herhangi bir gecikme söz konusu değildi önceki aylarda aynısı olur diye düşünüyorum. Tabi burası türkiye her an her şey olabilir 😃

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, noa2 den sonra son dönemlerde evrakların Türkiye'ye geldiğine dair gelecek mail ne kadar sürüyor? 40 gün oldu noa2 fakat henüz gelen bir mail yok bilgilendirirseniz sevinirim

• @madamcoco Öncellikle dosyanızın NVC ye gönderilip gönderilmediğini öğrenin daha sonrasın da eğer dosyanız NVC de ise sıraya göre işleme alıyorlar 30 gün içinde herhangi bir haber almazsanız mail atıp inquiry oluştrabilirsiniz. Bu söylediklerimin hepsi dosyanız NVC ise geçerlidir. Ne yazik ki USCIS dosyayı göndermeyi unutuyor ve ya geç gönderiyor.

aşağıda ki resmi kendinize göre doldurarak bu adrese [email protected] mail atınız. Dosyanızın NVC de olup olmadığını öğreniniz. Eğer NVC dosyanız henüz bizde değil derse. USCIS e ulaşmanız gerekecektir. O durumda da USCIS üzerinden uscise de outside of processing formu doldurup dosyam nerede benim neden NVC değil diye açıklamaya yazın. Ortalama her şey yolunda giderse 40-50 gün arasında NVC de dosyanız oluyor şanslı iseniz 15 gün içinde oluyor.Kısmet diyelim artık. Zaten NVC dosyanız bizde derse endişe etmeyin kendileri işlerini düzgün yapıyorlar en azından gecikme olsa bile mail attığınız vakit ulaşabiliyorsunuz kendilerine. Uscis gibi değil.

Not : NVC den dosyanızı ready olduktan sonra elçilikten mail alacaksanız bundan önce herhangi bir mail gelmeyecek. NVC size ANK ile başlayan bir numara gönderecek o numara ile kontrol edeceksiniz.

4891fe12-40ea-46b8-95fa-ff8cef8953ab.png

• @nunu Merhaba, dosyaniz ready oldu mu acaba? Benim de 14eylulden beri in transit olarak gorunuyor da 🤷🏼♀

• @suleo elçiliğe mail attınız mı bu durumla ilgili ? Ya da nvc ye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |