Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Geriye dönük baktığımda Kasım Aralık aylarına pek mülakat tarihi verildiğini görmedim. Ekim ihtimali devam etmekle beraber uzaması durumunda Ocak bile olabilir maalesef. Napacağız biz...

• @drserdar bende msj ve mülakat arasındaki süreyi kontrol etmiştim 2-3 hafta oluyomuş bu yüzden hala Eylül ayına Ümitliyim 🙂

• Dv lerin , ve yabancı uyrukluların yagmur gibi mailler gönderdiklerini düşünüyorum. Bize ekimde sıra gelmesi hatırlanmamız zor görünüyor.

• Şunu farkettim dv 2023lerin önlerinde 1 yıl daha süreleri var diye biliyorum. Ve bu ekim ayına onlara randevular verilmiş 😞

• @cokbekledik86 geriye donuk bakarsaniz 3-4 gun sonrasina mulakat tarihi gelen arkadaslar oldu. Biz gecen kasimda 3 ay beklemistik. Kasim DQ olduk mulakat subatta oldu. Olagan seyler bunlar.

• @crazycells peki tax return ve transkript olsa dahi mi olmayabilir

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@t34, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Selamlar, NVC'den Joint sponsorumuzla ilgili tekrar eksik evrak mesaji aldik. Joint sponsorumuz ABD'de kendi isini yapiyor ve bu sebeple w-2 ve 1099 formum yok demisti. Sadece 1040 ve turevleri dokumanlari yukledik. Fakat dun NVC'den asagidaki mesaji aldik.

Please submit every 2021 W-2/1099 form

Freelance veya kendi isini yapan kisiler de W-2 ve 1099 formu dolduruyor mu veya nereden alabilirler?

Eger freelance calisiyorsa elinde 1099 formlari olabilir, bu formlari yukleyebilir.

1040 ile beraber "Schedule C"yi de yuklediniz mi acaba?

Eger gelir tek bir kaynaktan gelmiyorsa ve pek cok ayri form varsa IRS'ten "tax transcript" almaniz da fayda saglayabilir. Elinizdeki ek belgeleri yukleyin, ayni zamanda IRS'ten de belgeleri isteyin ve size ulasinca onlari da yukleyin.

Ilk formu yuklediginizdeki tarihe gore NVC dosyanizi incelediginde diger yuklenmis formlara da bakacaklardir, dolayisiyla bekleyerek zaman kaybetmeyin.

Evet, Schedule C de yukledik.

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar. Yeminli tercümana gittim nikah cüzdanı İşlenmiş yerlerin tercümesi için ama kendisi bunun yerine formül B de de bu bilgiler yer alıyor dedi bunu kabul edebilirler diye açıklama yaptı formül B alsam bunu uscis kabul eder mi acaba yoksa illa nikah cüzdanı tercümesi mi olması lazım.

• @emirgenco riske girmeyin..herkes evlilik cuzdani ve tercumesi yukluyor.

• ⭐⭐

@yonca_2020 haklısınız sağ olun

• ⭐⭐

Uscis başvuru evraklarında sponsorluk formunu doldurmak gerekiyor mu. 864 ü ilk başvuruda online submit ederken çünkü çalıştığımız avukat bu formu doldurmamızı istedi ben bu işten bir şey anlamadım. Cidden kafayı yedirtecekler bana

• @emirgenco Hayır gerekmiyor. I-864 formu NVC aşamasında doldurulan formlardan. Avukatınız daha sonra kullanmak üzere istemiş olabilir.

• Arkadaşlar kimseden bi haber yok yine sanırım bir bilgi sahibi olan oldumu peki konsoloslukla iletişime geçebilen

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   C cokbekledik86 

• @emirgenco Merhaba, formul B'yi biz kullanmak istedik fakat USCIS evlilik cüdanı tercümesi istedi. Siz de vakit kaybetmemek için direk tercümeyle ilerlerseniz revize için uğraşmazsınız diye düşünüyorum.

• Güzel haberler gelsin artık şu başlığa DQ ve randevular konusunda..

• Valla hala kimseden ses yok. Mulakatlar artik 3 aydan fazla bir surede gelecek gibi duruyor.

• Evet hala kimseden ses yok bu belirsizlik nereyr kadar devam edecek

• ⭐⭐

@baharg evlilik cüzdanını tercüme ettirdim bahar hanım verdiğiniz yanıt için çok sağ olun bir sorum daha olacak Nüfus kayıt örneğini tam vukuatlı nüfus aile olayları göster eski eşi listele şeklinde çıkardım bu doğru mu ? Yoksa nüfus kayıt için nasıl seçmeniz lazım e devlette

• Ben iyice umudumu kaybetmeye basladim artik bir de iranlilar mevzusu cikti eslerimizden ayri gercekten cok yipratici surec bitsin artik

• @Merve-Güngör neredeyse 4 ay olmus sizin dq olali😳

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |