Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 teşekkür ederim size de süreç içerisinde soru sormuştum ve yanıtlamıştınız bu sebeple ayrıca teşekkürü borç bilirim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@heroinchains estağfurullah. bazı insanlar şikayet etseler de sizin gibi insanlar için burada olmaya ve yardımcı olmaya devam edeceğim. ben teşekkür ederim bunu yazdığınız ve belirttiğiniz için.

• @Musician_Turk Merhabalar, birebir aynı durumda b1-b2 randevusuna girdim. Belirttiğim seyahat tarihlerim randevu tarihimin gerisinde kalmıştı ancak ds-160'ı güncellemedim. Sorarlarsa aynı tarih planını 2023'e aktardığımı söyleyecektim. Sormadı, sadece kaç gün kalacaksın nereye gideceksin diye sordu o kadar ve onayladı.
    Sende farklı yurt dışı çıkışı ve mali değişiklik olmuşsa bunun için güncellemen faydalı olabilir.

• @heroinchains Tebrikler. Sizin örneğinizde daha önce DV kazanmış olanların halen göründüğü kanıtlanmış oldu (bazı arkadaşlar göremeyeceklerini söylemişlerdi) fakat fy bittiği için ve dosya tamamlanmadığı için bir önemi yok tahminimce. Sizin adınıza sevindim iyi yolculuklar.

• Merhabalar, 9 Eylül'de İstanbul'da B1-B2 randevum vardı. Profilim: Daha önce 6 Schengen vizesi ve 20 ülke giriş çıkışım var, 6 yıldır kurumsal bir firmada beyaz yaka olarak çalışıyorum. 31 yaşında bekarım hiç evlenmedim, üzerime ev var, hesapta 250+k TL nakit gösterdim. (Pasaport harici herhangi bir belgeye bakmadılar)

Konsolosluk kapısından girişim ve çıkışım arası toplamda 40 dakika. Mülakatta zayıf, siyah kısa saçlı hanımefendiye denk geldim, toplamda 30 saniye kadar sürdü. Görüşmemiz şu şekildeydi.
    H: Hanımefendi
    B: Ben

H: Günaydın
    B: Günaydın
    (Pasaport ve diğer birçok belge olan poşet dosyayı uzattım)
    H: Sadece pasaportu yeterli.
    (5 saniye civarı ekrandan bir şeylere baktı)
    H: Daha önce yurt dışına çıktınız mı?
    B: Evet birçok kez.
    (Pasaportun içini açıp baktı)
    H: Schengen vizeleriniz mi var?
    B: Evet 6 adet var. Sonuncusunun şu an süresi hala devam ediyor.
    H: Amerika'da herhangi bir tanıdığınız var mı?
    B: Hayır yok.
    H: Amerika'ya neden gideceksiniz?
    B: Turistik amaçlı.
    (Ekrana birkaç cümle bir şeyler yazdı)
    H: Nereye gideceksiniz?
    B: ...... buralara gideceğim.
    H: Kaç gün?
    B: ... gün.
    H: Vizeniz onaylandı, iyi günler.

Mülakat kuyruğunda 5 kişinin görüşmesine kulak misafiri olabildim, 5'i de onaylandı.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@heroinchains estağfurullah. bazı insanlar şikayet etseler de sizin gibi insanlar için burada olmaya ve yardımcı olmaya devam edeceğim. ben teşekkür ederim bunu yazdığınız ve belirttiğiniz için.

Neyi şikayet ediyorlar anlamadım.
    Yardımsever, her sorumuzu cevaplıyor.
    Uslubu düzgün, cevapları net diye mi 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG bilmiyorum. Pizza değilim sonuçta herkesi mutlu edemem 😂 😂 Teşekkür ederim desteğin için.

• ⭐⭐⭐

Hayırlı olsun 🙏🏻 @vendetta16

• @salih2825 hocam kim göremiyor dediyse sallamış. Görebiliyorlar zaten. Ben ilk kez vizeyi aldığım da , 5 sene önce neredeyse. Bana greencard çekilişine başvurmuşsun çıkarsa gidecek misin diye sormuştu. Hepsini görebiliyorlar.

• @denizci10 hocam turist vizesi ile ilgili araştırmalarınıza ve bilginize ihtiyacım var. Size acil bir konuda danışmam lazım iletişim kurabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 her pizza herkesi mutlu etmez vejeteryan olana dana jambon - salam - sosis - kaburga etli götürsen mutlu olur mu olmaz ondan levent yüksel ne diyor

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 😂 😂 Eyvallah abi hiç güleceğim yoktu... sağolasın destek olduğun için... bu alemde teksin değişilmezsin...

• turist vizesinde en yakın randevu 164 güne kadar düşmüş acaba red onay durumu nedir bunu öğrenebileceğimiz yer var mı

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

turist vizesinde en yakın randevu 164 güne kadar düşmüş acaba red onay durumu nedir bunu öğrenebileceğimiz yer var mı

@yenihayaletadam evet başvuru süreleri Ankara'nın da açılmasıyla kısaldı baya. Ret onay durumları söz konusu olunca net birşey söylemek hiç doğru olmuyor. Profilinize göre şekilleniyor herşey.

• @yenihayaletadam. Aşağıdaki tabloda 2021 yılına ait red oranları mevcut. Resmi siteden paylaştım ekran görüntüsü. Bir çok Avrupa ülkesine göre fena değil. 2022 yılı için yıl bitmeden paylaşım yapmayacaklar maalesef. Tek hatırladığım 2017-2018 yıllarında bu oran %6 civarıydı.

67C143CF-D0A2-4EC8-A3BA-08254A723AF9.jpeg

• Arkadaşlar hesabımda ki birikimin son 3 aylık dökümünü ingilizce şeklinde mi almam gerek bankadan ? Danışman o şekilde yazdı ama ?

Şu şekilde

Turist;
    Pasaport
    2 x Fotoğraf 50mm x 50mm
    Kimlik ve Pasaport fotokopisi
    Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-Devlet)
    İkametgah adresi bilgileri (E-Devlet)
    DS160 formunuzun çıktısı
    Hesaptaki paranın son 3 aylık İngilizce hesap

• @ob16222 SWEDEN % 39.46 nasıl olabiliyor? Çok ilginç değil mi?

• @Musician_Turk hocam siz sanırım İsveç vatandaşlarının red aldığı olarak düşünüyorsunuz , ülkelerinde yaşayan göçmenlerin almış olduğu red oranlarıdır. Nüfusa oranla yüzdesi yüksek çıkması normal. Sizin düşündüğünüz gibi değerlendirmeyin yanılırsınız. AB ülkelerinin konsolosluğa gidip vize almasına ihtiyacı yok , online başvuru yaparak e vize alıyorlar onuda alamayan duymadım ben.

• Ankara Büyükelçiliğine girerken yanımda araba anahtarı olması sorun yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@FiveHN istanbul da yanınızda sadece anahtar olmasına müsaade ediyorlar. Büyük ihtimalle ankara da aynıdır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |