Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SUV2019 Teşekkür ederim, bankada uzun zamandır yeterli paramız hali hazırda var. Benim merak ettiğim kaç gün önceden dökümü almalıyız? Sorunun cevabı tabi ki mutlaka en yakın dönem olacaktır ama yazılı, çizili deneyimlenmiş bir durum var mıdır? Bunu merak etme sebebim de savaş çıkabilme olasılığında banka hesaplarına el koyulmasını istememem!

• Vize türünü annem babam için b1-b2 seçtim turist vize alırken sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@SUV2019 eğer öğrenci vizesi değilse banka hesap dökümüne bakıldığını ne duydum ne de gördüm.

• ⭐⭐⭐⭐

@dnzbb hayır zaten onu seçmeniz lazım

• @denizci10 teşekkür ederim 🙏🏻

• Yarın benim için büyük gün, bakalım turist vizesi kısmet olacak mı 🙂 Malum DV2020 ucundan kaçmıştı..

• ⭐⭐⭐⭐

@heroinchains ds160 a dv2020 ye başvurduğunuzu yazdınız mı?

• @denizci10 Evet yalan beyanda bulunmamak adına Ds 260 gönderdiğimi fakat fiscal year'ın bittiğini vs yazmıştım.

• Merhaba arkadaşlar bizimde eşim ile 16 Eylül de b1b2 için görüşmemiz var daha önce 7 defa Green kart başvurusunda bulunmuştum. Geçen sene basvurmadim shengen vizem mevcut eşim daha önce çıkmadı bakalım ne sonuç çıkacak.
    Tüm avrupayi bisiklet ile gezdim sırada abd var batıdan doğuya pedallicam ve abd yi bastan sona gecen ilk Türk bisikletli ben olucam 🙂 vermez iseler bu bağlamda üzülürüm.

• ⭐⭐⭐⭐

@bakk25 bence alırsınız. yeter ki bunu düzgün bir şekilde ifade edin. kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐

@heroinchains iyi yapmışsınız.

• @Musician_Turk zaten genelde ben görmedim banka hesap dökümünü istediklerini vize görüşmesinde turist vizesinde. Genelde öğrenci, yatırımcı vizesi gibi vize türlerinde görmek isterler. Ama yine de en yakın tarihli olan banka hesap hareketi döküm belgesini yanınızda bulundurun.

• arkadaşlar bi sorum olacaktı, turist görüşmesi için istanbulda görüşmeye gidip, onay aldıktan sonra pasaportumuz kendi yaşadığımız yere gönderiliyormu? bununla ilgili 99 lira giibi bi para yatırdım ben!! böyle bir işlem yaptım acaba yanlış bişey mi yaptık? para yatırdığım belge gönderimi konsolosluğa evrak göndermek için miydi acaba? kafam karıştı

• ⭐⭐⭐⭐

@alper41 doğru yapmışsınız. 99 tl size en yakın ptt ye göndermek için. 123 tl ise ev ya da iş yerinize göndermek için. sorun yok merak etmeyin

• denizci teşekkür ederim, ben geçen hafta başvuru yaptım. ilk başvuruda şubat ayına randevu almıştım, birkaç gece randevu sayfasına tekrar takrar baktım. önce 31 ekime daha sonra da 3 ekime randevu aldım, heyecanla bekliyorum , sonucu ve görüşmeyi burdan yazarım

• ⭐⭐⭐⭐

@alper41 hayırlı olsun. güzel haberlerinizi merakla bekliyoruz.

• @bakk25 eşiniz çalışıyor ise bence alırsınız.

• @Slcn sorun yok yenisini götürün orda okutuyorlar yenisi tanımlanıyor. Np

• Selamlar. Vizem onaylandı 🙂 bekleyen herkesin aynı sonuca ulaşmasını dilerim. Kısaca profilimden ve görüşmeden bahsedeyim. 8 yıldır medya sekötürndeyim 3 yıldır da aynı şirkette çalışıyorum. Şirketim amerika merkezli bir şirket fakat tabi Türk entitisinde çalışıyorum. Evli değilim, çocuğum yok. Daha önce Avrupaya gittim.

Top sakallı beyefendi denk geldi ve çok güleryüzlü tatlıydı.

konsolosluk ve ben arasındaki görüşme;
    k- neden gidiyorsunuz
    b- iş için
    k- ne iş yapıyorsunuz
    b- medya sektöründeyim
    k- nereyi ziyaret edeceksiniz
    b- x,y,z şehirlerinde toplantılarım olacak zaten z şehrinde şirketimin HQ ları var
    k- hangi şirket
    b- xxx şirketi
    k- tüm masraflarınızı xxx şirketi mi karşılayacak
    b- aynen öyle
    k- daha önce DV loto kazandığınızı görüyorum kazandınız mı gerçekten nasıl oldu
    b- evet ama pandemi sebebiyle malesef süreç tamamlanmadı
    k- bi daha başvurmayı düşünüyor musunuz
    b- sanmıyorum, burada terfi aldım çünkü
    k- size iyi eğlenceler dilerim onaylandı

Ha bu arada akışta ne zaman sordu hatırlamıyorum ama Avrupay gittiniz mi dedi evet çok kez dedim

• ⭐⭐⭐⭐

@heroinchains hayırlı olsun. çok sevindim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |