Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sivaslamerica DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gmz3535 Bugun Travel state dept twitter adresinden dv2020 sorusuna 3 ekim 2018 tarihinde basvurularin alinacagini soyledi.

Resmi kanaldan Atilan tweet su sekilde:

We will release information as it becomes available. DV 2020 will open for entry October 3, 2018.

Bilgilendirme icin tesekkurler.

Evet, dediginiz sekilde cevap vermisler:

Basvurular 3 Ekim 2018 carsamba gunu acilacak, resmi yonerge aciklandiginda son gunu de ogrenmis oluruz.

• merhaba @redsat2000 abi inanırmısın bilmiyorum ama benim de şöyle bir durumum var. yıllar önce yani tam 2005 yılların da aracılar vasıtasıyla başvuru yapacaktım. ailemin olumsuz düşüncelerinden etkilenerek vazgeçtim. bu zaman zarfında sürekli amerikada yaşamak düşüncesi vardı ama bir türlü harekete geçmiyordum. 2019 dv talihlisiyim. ilginç olan şu sen 13. seferde başardığını söyledin, bende 13 yıl sonra ilk denemede green card talihlisi oldum 🙂 hepimiz için hayırlısı olsun. saygılar.

• @emre @redsat2000 Amerika'da uğursuz sayılan 13 rakamı, sizlere Amerika konusunda uğur getirmiş. Hadi hayırlı olsun:)

• ⭐⭐⭐⭐

@emre @Hosgeldin İşin ilginç tarafı 13 rakamını hiç sevmem. Ama her şeyde bir hayır vardır dedik çıktık bu yollara . herkes için hayırlısı olsun hayalleriniz gerçekleşsin.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Dördüncü başvurum olacak ama ikiden sonra geçer herhalde deneme rağmen gene heyecanla bekliyorum. Bir mezuniyet hediyesi olarak green card'tan daha iyi ne olabilir?

Hayal kurmak ne kadar güzel bir şey. Insanı resmen hayata bağlıyor.

• @chromium hayal olmasa nasil yasanır ey dost

• Bekliyoruz ama bakalım 🙂

• @sivaslamerica
    Önce hanımdan izin almam lazım. İnsanlara faydalı olsun diye çekiyorsun ama nazar değecek diye korkuyor 🙂

Ben ise birkaç tane ev satın alma videosu seyrettikten sonra karar vereceğim çekmeme gerek kalacak mı kalmayacak mı diye. Açıkçası bir tane seyrettim çok az birkaç dakika dayanabildim. Bence amerika ile ilgili videolar saf bilgi içermeli ama malum Biz biraz daha sansasyonel şeyleri seviyoruz. Her zaman söylediğim gibi forumları çok önemsiyorum çünkü buralarda bilgiler kalıcı oluyor hep

• Herkese selamlar.
    Dv2020 kısmetse ilk başvurumuz olacak. Büyük değişimler küçük adımlarla başlar derler bizde ilk adımımızı atalım dedik.
    Herkese bol şans.

• selamlar 3. başvurumuz olacak bakalım kısmet...

• tilkinin dönüp dolaşacağı yer bekleme odasıymış :))
    Çıksa bir dert, çıkmasa ayrı bir dert.. Bu çekiliş inşallah yüzümüz güler..

• Tam böyle sanki ilk başvurumuzda olacakmış gibi bir his var içimde diye düşünecekken insanların 2. 3. 5. 10. 19. denemelerini okuyunca kendime geliyorum :))))
    Hayırlısı olsun herkes için için, başvuru tarihinin belli olması bile bir adım aslında bizim gibi yeniler için, en azından ben öyle hissettim, uzuun bir sürecin geri sayımı başladı gibi.. en kötü ihitmalle mayısa kadar say Allah say 🙂

• Bu yıl başvurunun rekor kıracak kimlerin nasibinde var gitmek mayısta belli olacak.kimileri defalarca girip şansı gülmemiş kimileri ilk seferde
    kazanmış. ekim ayının başı ile bir heycan br umut ile bekleyiş süreci başlıyor.Herkesin hakkında hayırlısı ne ise olsun.

• öyle zannediyorum ki forumun en küçüğü benimdir herhalde 🙂 abilerime ablalarıma varsa kardeşlerime herkese gönülden şans diliyorum 🙂 bende ilk kez başvuracağım

• ben gonulden ınanıyorum hatta beyın olarak orda yasamaya basladım evrene ne gonderırsenız evren sıze onu verıyor ınanın bence kendımızı orda gıbı hıssedelım 🙂

• @gmz3535 keşke dediğiniz gibi olsa 🙂 geçen sene evrenle kanka olduk ama pek umursamadı bizi))

• ⭐⭐

@aysegul Aynı şeyi ben de hissetmiştim, ilk başvurumda çıkacak; ben de ertesi seni gidecek ve yeni hayatıma start verecektim. Ne hayaller kurmuştum bir ben bilirim. Tabii evdeki hesap çarşıya pek uymadı. Şu an dördüncü çekilişimin başvurularını bekliyorum ama hala umutluyum ve hala mutluyum.

Çıkar ya da çıkmaz, en güzeli umutları kaybetmemek.

• @gmz3535 şahsen tavsiyenizi aklımda tutacağım, ben bayağı bayağı daldım aslında bu işe, birkaç haftadır yoğun araştırma içerisindeyim ama işte hayal kırıklığının büyük olmaması adına kendimi frenliyorum sanırım 🙂 yoksa evren içten içe benden ne mesajlar alıyordur siz bir de ona sorun :))

• @gmz3535 Yalnız önceki sene bekleme odasındakiler birbirini böyle gaza getirmiş sanırım ama sonunda hayal kırıklığı ağır olmuş. Bence 2020 olarak biz kışa hazırlanalım da yaz çıkarsa sevinelim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |