Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Başvuru zamanı gelse de hayal kursak artık.

• @waterman annem rahatsızlandı tek başına bırakamadım. Ama inşAllah bu sefer çıkar ise kesin gideceğim.

• ⭐⭐⭐

@Chromium Ben hayal kurmayacağım. Normal hayatıma devam edeceğim. Sadece büyük değişiklikler yapmayacağım. İş ile ilgili öğrenmem gerekenleri öğrenmeye devam edeceğim. Tabi bir de ingilizceye devam. Bu sefer sadece başvuru - sonuca bak - çıkarsa mülakat bekle. Kendimi kaptırmayacağım. Tabi çıkarsa.

• ⭐⭐

@Programmer Kesinlikle haklısınız. Green card çıkar diye kesinlikle hayatı ertelememek gerekli. Hiç çıkmayacakmış gibi yaşayıp çıkarsa da değerlendireceğiz.

• İyi gunler 2024 icin basvuru asmasinda pasaport zorunlulugu kalkmis diyorlar dogrumudur?

• @burak132 Onun kesinliği yok Başvuru günü belli olur

• @burak132 evet pasaport şartı kaldırıldı ne yazık ki, bu yıl pasaport şartı olmadan herkes başvurabilecek. Bu aynı zaman da olumsuz bir durum malesef çünkü öylesine başvuran sayısı o kadar artacak ki, gerçekten isteyen insanlar için de ciddi bir haksızlığı beraberinde getirecek.

• Bu forumun büyük ve sağlam bir forum olduğunu düşünüyorum. Doğru orantıyla bakarsak amerika hakkında yazılan her kelimede google ilk sayfada index alıyor. Forum kuralı olarak gc pasaport şartı kaldırıldı kelimesini kullanmak yasaklansın bence 🙂

• Fotomuzu güncelledik aynı disiplinde durmak yook son gaz devam💲

• ⭐⭐

@Tarkovsky Pasaport şartı hakkındaki bilgiye nereden eriştiniz. Daha başvuru klavuzu yayınlanmadı kesinmiş gibi neden algı peşindesiniz 🙂 öncelik klavuz yayınlansın. saygılar sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan uzağa gitmeyin;

Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)
    https://yesilkartforum.com/forum/post/256264

• ⭐⭐

@gucarslan bu haberleri gördüm resmi dayanağı yok ki. Beni yanlış anlamayın kötü bir niyetim yok. Biri tweet atar biri haber paylaşır resmiyete dayalı bilgi değil yani. Diyelim ki X hesabı paylaşım yapsın desin ki sallıyorum isminde ğ harfi bulunanlara sorgusuz sualsiz vize veriyoruz herkes bunu paylaşsa gerçekmiş gibi kabul etse olur mu 😃 Tek tescilli yer dv2024 sitesinde
    yayınlanacak başvuru kılavuzunda. Kılavuz yayınlanana kadar tüm haberleri asılsız olarak görüyorum. saygılar sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan department of state'in FAM klavuzunu resmi bir kaynak olarak görmüyorsanız elbette yapacak bir şey yok 🙂

(d) (U) Passport Requirement: Starting with entrants in DV2021 (opened for entry registration in October 2019), each DV entry was required to include the passport number, country or authority of issuance, and expiration date for the principal entrant’s valid, unexpired passport or be qualified for a passport exemption. In February 2022, a federal district court vacated the regulation that provided the basis for this requirement. If you encounter applicants from the DV2021 through DV2023 program years who did not list valid passport information on their DV program entry, or had a change in the passport numbers provided between the time of DV entry and visa application, or there was a claimed exemption on the entry form, you should not consider that information at all as it is no longer legally relevant to the applicant's eligibility. If you have any questions concerning this issue, please contact your attorney adviser in L/CA.

• @gucarslan Pasaport kuralı konusunda arkadaşları hiç bir şey tatmin etmiyor. Nasıl bir kaynak bekliyorlar bilmiyorum. Bir Cuma günü Biden tarafın canlı yayında basın açıklaması vb. bir beklenti var sanırım 🙂

• @diablo_ercan bununla ilgili açıklama vardı ona dayanarak söyledim. Pek tabi adminler de yazmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry pasaport olayı şöyle bir durum var. Pasaport şartını yerel bir mahkeme hakimi kaldırttı. Amerika hükümeti değil yani. Fakat bu hükümetin bu karara itiraz etmsi için yüksek mahkemeye başvuru yapma şansı var. İşte burada film kopuyor. Çünkü hükümet bu yüksek mahkemeye başvuru yapma ihtimaline karşı herkes kılavuzu bekliyor. Kaynak dediğin olay bu. Bideni beklemiyoruz olay bu eğer sen hükümetten birisini tanıyorsan yada açıklamasını bulursan evet biz yüksek mahkemeye başvuru yapmıcaz buraya koyarsan o zaman kimse bir daha bu konuyu açmaz. Tanıdığın yoksa yada böyle resmi açıklamayı koyamazsan ozaman başkalarının düşüncelerine saygı göstermelisin.

• @emocan ben yunanistandan aldım. çok girişli 3 günde verdiler. önceden çıkmışsan, düzenli işin maaşın varsa veriyorlar. yani şimdi artık schengen zor falan yenileri kapsıyor belki de. adam yeni alacaktır düzenli işi yoktur eskiye göre vermiyordur belki de

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Tarkovsky anlıyorum ancak kılavuzu bekleyelim görelim. 😃 inanın gram kötü niyetim yok.

• ⭐⭐

@gamefry efenim kılavuzu bekleyin görün ona göre kesinlik kavuşsun derdindeyim. dv2019da klavuz yayınlanınca nasıl pasaport gidip aldık ona göre hareket edilmesinde fayda var. Yani kaldırıldıysa da bir kaybınız yok. Ayrıca Biden 2021 de green card kotası 80 bin çıkacak söylentisi vardı. Hava da kaldı. sadece ısrarla DV2024 kılavuzu bekleyin saygılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |