Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ethsea bunu detaylı ben de bilmiyorum. Ancak 21 yaş üzeri kesinlikle mülakata alınmıyor. Gidersiniz ama "size vize vermeyeceğiz" diye bekletirler. Ailenizi izlersiniz uzaktan 🙂

Sizin bahsettiğiniz aile sponsorluğu olsa gerek. Forumda konusu vardı.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak?page=1

• ⭐⭐⭐

@ethsea Aile Sponsorluğunda green card için başvurabilirsiniz. Ama evliyseniz bu iş çok zor. Hem uzun sürüyor hem de yıpratıcı.

• @ethsea Evet ben de bunu ciddiye alıp saldıranlar olur mu diye korkmuştum sohbet odası diye fikrimi söylemek istedim sadece 😊

Mülakatta 15k civarı yeterli bir birikim göstermezsen zaten geçirmiyorlar diye gördüm hatta bi abimize 20k USD yetersiz deyip geçirmemişlerdi bu sebepten geri ödenmesi şartıyla 1k USD fazla değil bence 😁

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Henüz aramadım birkaç konsolosluğa dosya taşıma için mail atmıştım. Onların cevabını bekleyeyim diye düşündüm.

• dün akşam mahallede New Jersey plakalı araç gördüm bir an insan hayallere dalıyor.amerika amerika

• Son dönemlerde ülkemizden başvurulan normal turistik vizelerinde bile özellikle Schengen bölgesinden çok fazla ret kararı alınıyor. Olay ironik ve komik ama normalde çıkma ihtimali en düşük ve piyango yöntemi olan Green Card bu gidişle en yüksek ihtimal ile yurt dışında bir şeyler yapma bileti olacak. En azından ekonomik şartları sağladığın an yüzde 95 ret edilmeyeceğini biliyor olacağız.

• ⭐⭐⭐

@this-time89 maalesef bu red oranı bu gidişle daha çok artacak. İnsanlar vize konusundan o kadar uzak ki. Amacına uygun vize alması gerektiğini umursamıyor insanlar ve bu yüzden red sayısı artıyor. Geçen gün sosyal medyada bir grupta X avrupa ülkesine aile birleşim vizesi ile mi daha kolay giderim turist vizesi ile mi diye soranı gördüm. Artık hiç bir ülke turist olarak gideceğimize inanmıyor

• Uzun süredir VFS Global in önünde sabah saatlerinde uzun kuyruklar olduğunu görüyorum, Schengen vizesi için. En çok tercih edilen Almanya Fransa diye biliyorum.

• ⭐⭐

@emocan Ağırlık gurbetçilerin yaşadığı ülkelere talep daha fazla sponsor&davet belgeleriyle başvuruyorlar fakat geneli olumsuz veya çok kısa süreli oluyor.

• @emocan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Uzun süredir VFS Global in önünde sabah saatlerinde uzun kuyruklar olduğunu görüyorum, Schengen vizesi için. En çok tercih edilen Almanya Fransa diye biliyorum.

..

• ABD'de panik yaratan yeni trend: Yağmalama!
    ABD'nin Los Angeles kentinde kalabalık bir grup, "7-Eleven" adlı bir markete girip, markette bulunan tüm ürünleri yağmaladı. Grubun hem markete hem de market çalışanlarına ürünleri onların üzerine fırlatarak zarar verdiği bildirildi.

• 2003 te kazanıp gidemeyen ben tekrar heveslenerek burada yerimi alayım. Allah herkesin gönlüne göre versin

• ⭐⭐⭐

Neden gitmediniz özel değilse? @vuslatim

• ⭐⭐⭐⭐

@ethsea evet 21 yaş üzeri ve ayrıca evli olanlar küçük olsa bile dahil edilmez sürece diğer dediğinse acayip uzun bir süreç link bırakılmış incelersiniz.

• @Programmer size de merhabalar. Açıkçası Türkiye'de bu şartlarda maksimum orta gelirli bir birey olacağımı düşünüyorum. Kredi çekip yüksek faiz ödeyip yıllar sonra anca ev ve araba sahibi olmak beni tatmin etmiyor açıkçası. Amerika da wat ve turist vizesi ile gidip çalışma izni olmasa dahil gitmek çok mu saçma diğer insanlara oranla daha az ücretlere ve daha kötü şartlar altında çalışırım biliyorum ama tr de ki piyasadan yine de daha iyi olacağını düşünüyorum

• Az kaldı Başvurulara Arkadaşlar herzaman herşeyin hayırlısı diyelim hakkımızda hayırlı olacak ise çıksın ....

• Merhaba forumda yeniyim inşallah dv2024 icin başvuru yapacağım ve ilk lottery başvurum olacak. Forumda çok fazla bilgi var paylaşım yapanlara teşekkür ederim.
    Aklıma takılan bir soru var. Green card için tek başıma başvuru yapsam eğer çıkarsa orada bir düzen kurduktan sonra ailemi getirebiliyormuyum tabi legal olarak. Bu konu hakkında cok araştırma yaptım ama ya soruyu yanlış soruyorum yada doğru cevabı bulamıyorum. Yardımcı olacaklara teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Celenlii Kısmette ne var bilemem. Ama genel olarak ülkenin hali bu maalesef. Bir ev almak evet bu durumda 10 yılınızı alacaktır. Mevcut ev fiyatlarını da düşünürsek ev alınabilir mi o da muallakta. WAT ile gidebilirsen kısmi çalışma izni var. Ama turist olarak çalışma izni yok biliyorsunuz. Başta iyi gibi görünse de düşük ücretlere uzun süreli çalışmak insanı yıpratır ve sinir bozucu olmaya başlar. Bir noktadan sonra neden geldim ki buraya dedirtebilir. Kendime olan saygımdan dolayı ben bu şekilde çalışmazdım.

• @mustafa-göktaş 21 yaş üstü ve vatandaş olduktan sonra anne babaya greencard alınabilir

• ⭐⭐⭐

@mustafa-göktaş Merhaba, aile ile kasıt eşiniz ve çocuklarınız ise evet götürebilirsiniz. Evli iseniz bunu başvuruda kesinlikle belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca kaç çocuk varsa onları da belirtmeniz gerekiyor.
    Aileyi götürme kısmına gelirsek, diyelim eş ve çocukları belirttiniz ama daha sonra yanıma alırım dediniz. Mülakatta alınan vize 1 yıl geçerli yalnız 6 ay sonra eş ve çocuklar için sağlık raporunu yeniden almanız gerek. Bu süre yeterli ise bunu deneyebilirsiniz.
    Daha ayrıntılı bilgi için şu konuyu inceleyin.
    Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Benzer Başlıklar

• 10189
  • 6
  • 22394
  • 682
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |