Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @prowl Rica ederim ne demek

• @ob16222, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@eyuphanyl Ankara’da ki turistik başvuların 2 sebebi olabilir. Acil talepte bulunmuş olanlar yada posta yoluyla vizesini yenileme yapanlar onun dışında randevu verilmiyor. Belki farklı istisnalar vardır onunla ilgili bir bilgim yok. Resmi sitede ki açıklama hala turist vizelerinin İstanbul üzerinden alındığına dair. Resmi site dışında ki bilgilere itibar etmeyiniz. Ankara’da turistik vize randevusu açıldı bir arkadaştan duydum görüşmeye gitti vs vs. şehir efsanesi hepsi.

Konsolosluk çalışanı ve yakınlarına Ankara'da turistik vize randevusu veriliyor onlar olabilir.

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Geçen gün konsolosluğun göçmen olmayan vize bölümüne oturum izni veya vatandaş olmayan ülkelerden vize başvurusu yapıp yapamayacağımız hakkında merak ettiğimden dolayı mail atmıştım bugünkü gelen cevabı aynen gönderiye ekliyorum.

‘’Diger ulke vatandaslari icin gocmen olmayan vize hizmeti veren ABD Elciligi veya Konsoloslugu’nda vize basvurusunda bulunabilirsiniz.

Ancak, ABD disindaki sosyal, ekonomik, ailevi ve profesyonel bağlarınızin güçlü olduğu yerde basvuruda bulunmanizi oneririz.

Lutfen prosedurler icin basvurmayi planladiginiz konsolosluk ile irtibata geciniz.’’

Kısacası başvurunun önü açık ülkeye bağınızı göstermeniz kalıyor geriye. Yani başka ülkeden başvuru yapamayız direk red alırız tezini çürütmüş bulunuyoruz 🙂 İmkanları dahilinde denemek isteyenler gönül rahatlığı ile deneyebilir.

Bu tezi ancak başka ülkeden başvuru yapıp vize almış birinin tecrübeleri doğrultusunda çürütebiliriz 🙂

• 2 gün önce shengen vizem onaylandı Yunanistan'a bisiklet turum var M.K.A dünyaya geldigi eve kadar pedallicam
    Shengen vizemin olmasi umarim 16 eylul abd vize gorusmeme olumlu yansır esim ile 10.günlük tur planladik. 4 yasinda kizimizi goturmeyecegiz .
    Ben 13 yildir 112 de memurum
    Esimde 1 yildir ozel sirkette calisiyor
    Daha önce o yurt disina cikmadi
    Benim 3. Çıkışim shengen bölgesine
    Hollanda Almanya ve Yunanistan olucak
    Holllanda ve Almanya vizeleri eski pasaportta kaldi o pasaportu yirtip atmistim suresi gectigi icin

• ⭐⭐⭐

@bakk25 kızınızı burada bırakacak olmanız vize almanızı kolaylaştırabilir düşüncesindeyim. Geri döneceğinizin bundan daha büyük bir kanıtı olmayacaktır bence onların gözünde

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@bakk25 kızınızı burada bırakacak olmanız vize almanızı kolaylaştırabilir düşüncesindeyim. Geri döneceğinizin bundan daha büyük bir kanıtı olmayacaktır bence onların gözünde

Bakalım 7 bin dolar kadar birikimim var dandik bir otelden rezervasyon yaptırdık arac kiralicam orada 9 günde New York'u gezeriz heryerini
    Bu arada otel gecelik 50 dolar 🙂

• ⭐⭐⭐

@eyuphanyl o kişinin randevusu sonradan iptal edildi. Ve suan randevusuz görünüyodu en son sistemde sonra naptı öne alabildimi bilmiyorum

• Bu sabah ailecek vizemiz onaylandı. Herkes için hayırlısı olsun, 3 kişi çalışıyordu, kumral bayan, sarışın erkek ve esmer olan erkek. F1 kızlar aldı, yaşlı bir bayan aldı, bir beye sarı kağıt verildi, bir öğretmen sanıyorum alamadı. Emin değilim. Mayısta başvurmuştum, ağustos boş gün bulup almıştım, ilk tatilde amerikaya uçuyoruz 🙏💓 eğlenceli bir deneyim olur umarım. Sevgiler

• image.png

• Efenim öncelikle herkese merhabalar. Uzun bekleyişler sonrası bugün vizem onaylandı bekleyen herkese nasip olur inşallah.

Bugün randevum 10.15 teydi ve kısa saçlı gözlüklü hanımefendi ile görüşme sağladık.

Şubat ayında red almıştım forumda hikayemi bilen dostlar hatırlıyorlardır bilmeyenler için red aldıktan hemen sonraki güne tekrar randevu aldım pasaportum boştu devlet memuruyum ve yüksek lisans öğrencisiyim sonra schengen vizesine başvurdum ve 2ülke mührü vurdurdum 😊 Eylül'ün sonunaydı görüşmem ama geçenlerde bianda bugüne çektim😊

Soruları sırayla şu şekilde idi
    Neden Amerika'ya gitmek istiyorsun dedi.

Açıklarken beni uyardı hızlı konuşuyordum dedi lütfen yavaş ve tane tane açıkla diye.

Sonra Şubat ayında red almışsın sence neden dedi.

Bende kendimi tam ifade edemedim ondan dolayı dedim 😊

Sonra yurtdışına çıktınmı dedi evet çıktım dedim ama red aldıktan sonra gitmişsin dedi bu arada bunu gülerek sordu 😅 evet çünkü hazırlamam gereken tezime ordaki ülke sporcularınıda dahil etmem gerekiyordu dedim o yüzden gittim ve geldim. Hatta fotoğraflarla ve tez çalışmamla bunu arzu ederseniz kanıtlayabilirim dedim. Şimdide sırada USA sporcuları var dedim.

Ne iş yapıyorsun diye sordu.

Ve kaç yıldır çalışıyorsun dedi.

Hemen peşine vizeniz onaylandı dedi bukadar 🤣

• ⭐⭐

@Adımarabacı tebrik ederim profilinizden bahseder misiniz biraz

• ⭐⭐

@frukogazoz tebrikler memur sanki biraz acaba vize almak için mi yurtdışına gittin demek istemiş gibi 😁 red alan kişilerin neden red aldığını anlayabildiniz mi yani gozlemlediyseniz eğer

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz tebrikler memur sanki biraz acaba vize almak için mi yurtdışına gittin demek istemiş gibi 😁 red alan kişilerin neden red aldığını anlayabildiniz mi yani gozlemlediyseniz eğer

Çok teşekkür ederim aynen bende tam onu hissettim o an ama kendimce mantıklı bi açıklama yapınca oldu o iş😅🥳

Maalesef kendi heyecanımdan etrafa pek odaklanamadım 😊

• @frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Efenim öncelikle herkese merhabalar. Uzun bekleyişler sonrası bugün vizem onaylandı bekleyen herkese nasip olur inşallah.

Bugün randevum 10.15 teydi ve kısa saçlı gözlüklü hanımefendi ile görüşme sağladık.

Şubat ayında red almıştım forumda hikayemi bilen dostlar hatırlıyorlardır bilmeyenler için red aldıktan hemen sonraki güne tekrar randevu aldım pasaportum boştu devlet memuruyum ve yüksek lisans öğrencisiyim sonra schengen vizesine başvurdum ve 2ülke mührü vurdurdum 😊 Eylül'ün sonunaydı görüşmem ama geçenlerde bianda bugüne çektim😊

Açıklarken beni uyardı hızlı konuşuyordum dedi lütfen yavaş ve tane tane açıkla diye.

Sonra yurtdışına çıktınmı dedi evet çıktım dedim ama red aldıktan sonra gitmişsin dedi bu arada bunu gülerek sordu 😅 evet çünkü hazırlamam gereken tezime ordaki ülke sporcularınıda dahil etmem gerekiyordu dedim o yüzden gittim ve geldim. Hatta fotoğraflarla ve tez çalışmamla bunu arzu ederseniz kanıtlayabilirim dedim. Şimdide sırada USA sporcuları var dedim.

Tekrar Hayırlı olsun kardeşim.

• @OrlandoGücü, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Efenim öncelikle herkese merhabalar. Uzun bekleyişler sonrası bugün vizem onaylandı bekleyen herkese nasip olur inşallah.

Teşekkür ederim abim çok sağol 😊 ne demiştik bıraktık işi gücü saldır Orlandogücüüü 🥳🤣😅

• @frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@OrlandoGücü, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@frukogazoz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Teşekkür ederim abim çok sağol 😊 ne demiştik bıraktık işi gücü saldır Orlandogücüüü 🥳🤣😅

🙏😁😂 😂😂

• Profilimi 1960lardan beri olan aile şirketimiz var, karı koca burada çalışıyoruz. Şimdiki pasaporta değil ama önceki pasaportlarımızda elbette shengenler var, hatta eşimin 10 dan fazla. Sadece 5 bitmiş pasaport götürdük ondan yana. 1 tanesi de amerika vizesi içeriyordu. 2 çocuğumuz var, okulları var. Ne zaman gideceğimizi sordular. Vaktin geçtiğini şubat tatili öncesi de gidemeyeceğimizi ilettik, okullar açılıyor.

• Eski pasaporttaki abd vizesini yeni pasaporta basmaya gerek var mı?

• ⭐⭐⭐

@Ramazan-Yasin ikisi beraber geziyorsunuz. Dikkat edin eski psaporttaki vize delgeçlenmesin

• ⭐⭐⭐⭐

bugün bir danışanımın ailesine 4 Kasım 2022'ye Ankara'dan turist vizesi randevusu aldım. İptal olursa tekrar haber veririm ama bu haberden sonra olacağını sanmıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |