Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @elfcpr tebrik ederim acaba hangi servisten onay aldınız yazabilir misiniz kısa sürmüş sizin adınıza sevindim

• F2b şova geçiyor gibi:) ağustos bülteni bir anda 2017 ocağa gelmiş:) bastırın oğlum!

• @acgx ABD de turist dışında bir vizeyle bulunuyorsanız "ABD den başlatmak avantajlı" , Turist vizesiyle bulunuyorsanız "ABD den başlatmak sancılı" diyelim bence, böylesi sanki daha gerçekçi.

• Arkadaşlar Yeni açıklamalarda dosya hızlandırma işlemlerinden bahsediliyor bilgisi olan varmı acaba

• @gokhan_fb07 bülteni nerden takip edebilirim

• @crazycells merhaba aklıma takılan bir şey var onu sormak istedim. NVC evrakları yükleme yerinde fotoğraflar bölümü var. kendi biometrik fotomu mu yüklemem gerekiyor yeterli bir açıklama bulamadım. şimdiden teşekkürler

• Evet arkadaşlar, bugün USCIS onayını aldık.
    California service center
    05/08/2020, 2 yıl oldu.
    Darısı tüm bekleyenlerin başına.

• @israfil tebrikler darısı bizim başımıza 😇

• @israfil süperrrr☺☺☺

• @lina merhabalar sorunuzu yeni gördüm o yüzden geç dönüş sağlıyorum kusura bakmayın. Uscis onayını hangi servisten aldığımızı ne yazık ki ben de bilmiyorum o sıralar eşim ilgilenmişti gelen maillerle vs. Ama bakıp öğrenebileceğim bir yer varsa öğrenip yazabilirim size ☺

• @israfil Tebrik ederim gözünüz aydın. Darısı başımıza. Umarım bundan sonraki süreciniz çok hızlı ilerler.

• @israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Evet arkadaşlar, bugün USCIS onayını aldık.
    California service center
    05/08/2020, 2 yıl oldu.
    Darısı tüm bekleyenlerin başına.

Hayırlı olsun inşAllah.
    NVC'ye evrak yüklerken dikkatli olun. Tüm belgelerin orjinal Türkçe halini ve İngilizce çevirisini yükleyin.
    Orjinali İngilizce olmayan belgelerin hem orjinal halini hem İngilizce çevirisini yükleyin.
    Adli sicil kaydını e-devletten hem Türkçe hem İngilizce arşiv kayıtlı olarak indirip birlikte yükleyin.
    Evlilik cüzdanını baştan sona kadar tarayıp okuma yönüne göre düzenleyip yükleyin. İşlem gören sayfaların İngilizce çevirisini de onunla birlikte yükleyin.
    Boşanma belgesi gibi belgeler varsa mutlaka yükleyin. Boşanma belgesinin orjinalini konsolosluk görüşmesinde de istemişler. Bu konuda çok sorun yaşayan oldu.
    Dikkatli olun.
    Allah kolaylık versin.

• @israfil gözünüz aydın çok sevindim sizin adınıza. En eski biz kaldık sanırım ekim olarak.

• Teşekkürler herkese

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil gözünüz aydın, tebrikler.

• Merhabalar. Ben Green cardliyim. Esim TR'de yasiyor. Daha once sayin @crazycells 'in soyadi degisikligi hakkinda yazdiklarina ek bir sorum olacak. Benim kendi soyadimin sonuna esiminki eklendi fakat pasaportum hala eski haliyle duruyor.
    1- Soyadi degisikliginin daha dogru olacagini yazilmisti fakat, green card gelme suresi 120 gun yaziyor. Bu durumda soyadimi degistirirsem F2A basvurusu yapmak icin tum belgelerimin yenilenmesini beklemem mi gerekecek?
    2- Soyadimi degistirmeden basvurursam esimin ve kendi soyadimi I-130 formunda nereye yazmam gerekiyor? middle name(kendi) - last name(esimin mi?)
    3- Vukuatli nufus gibi belgelerimizi gonderirken esimin soyadini da gorecekler bir sorun olur mu?

Tesekkurler simdiden

• Ben kendi tecrübelerimden yola çıkarak cevap veriyim umarım yardımcı olabilirim.Ben Amerikadayım ve Greencard sahibiyim,eşim ise Türkiye'de.Bir sene önce Türkiye'de evlendik.Amerikaya dönünce konsoloslukta ilk olarak pasaport ve kimlik değişikliği için başvuruda bulundum.Senede bir Türkiyeye eşimi görmeye gittiğim için pasaportta TC kimliğimden farklı bir soyad gözüksün istemedi .Bunun dışında I-130 forumunu da dolduracağım için farklı soyisimlerle kafa karışıklığı yaratmakta istemedim.Konsolosluktaki randevu tarihinden itibaren yeni pasaportla kimliğimin elime ulaşması yaklaşık 4 ayımı aldı.Ardından I-130 formunu doldurmadan önce sizin de yaşadığınız kafa karışıklığıyla ilk olarak greencard üzerindeki soyadımı evlilik ile değiştiği şekilde yeni haline döndürmeyi daha güvenilir buldum. Fakat Kasım 2021 de yaptığım greencard yenileme işlemim hala sonuçlanmadı.Son aşamada gözükmesine rağmen bize 9 aya patladı ve elimdede bir şey yok 😃 Kısacası artık beklemenin bir manası olmadığını anlayıp belgelerimi hazırladım ve başvurumu yaptım.Hatta yeni yolladım 🙂 Formu doldururken size daha önceden kullandığınız bir ad soyad varmı diye soruluyor.Ben kızlık soyadımı orada ismimle birlikte belirttim.İlerleyen yerlerde eski soyisminizi kanıtlamanızı isteyen belgeyede evlilik cüzdanımızı eski pasaportumu ve eski vizemi koydum.Ben greencard değişikliğinden çok pasaportta değişiklik yapıp o şekilde başvurunuzu yapmanızı öneririm.

• Tesekkurler cevabiniz icin. Umarim sizin icin de hizli sonuclanir bundan sonraki surec. Ben de diger kullanilan soyadlar kismina esimin soyadimi yazmayi dusunmustum vakit kaybetmemek adina.

• Arkadaşlar herkese merhaba çok şükür bizde onayimizi aldık sonunda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |