Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Vize basvurusunda süreç Tr den mi daha kısa sürüyor eb3 icin yoksa abd den mi?

• @mexido Su anda ne yazik ki Tr den de abd den de yapsan uzun suruyor. Ikisi icin de toplam sure yaklasik 1.5-2 yil arasi.

• @Şener bizim surecimizin baslangici 2 yili gecti 25 ay bitti sadece gorusme tarihi bekliyoruz.Umarim en kisa zamanda hepimize gelir

• @IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@mexido Su anda ne yazik ki Tr den de abd den de yapsan uzun suruyor. Ikisi icin de toplam sure yaklasik 1.5-2 yil arasi.

Şuan da uzun sürmesinin nedeni nedir acaba? Covid mi ? Süreç daha önceleri kısa mi sürüyordu?

Birde süreç den hariç artıları eksileri nedir ABD den başvurunun yada Türkiye'den başvurunun? Vize onay açısından hangisi daha iyi? Yada maliyet acisindan hangisi daha uygun?

• @gizemcancan, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Şener bizim surecimizin baslangici 2 yili gecti 25 ay bitti sadece gorusme tarihi bekliyoruz.Umarim en kisa zamanda hepimize gelir

Süreç hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?(eb3)
    Başvuruyu tr den mi ABD den mi yaptınız şuan ABD de turist ile mi bulunuyorsunuz yoksa f-1 ile mi ?
    Hangi alanda iş buldunuz?
    Hangi firma sponsorluğu?
    Son olarak toplam ne kadar bir meblağ ödediniz bu süreç için? ( Bireysel yada aile olarak? )

• @gizemcancan, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Şener bizim surecimizin baslangici 2 yili gecti 25 ay bitti sadece gorusme tarihi bekliyoruz.Umarim en kisa zamanda hepimize gelir

Gizem hanım merhaba,
    Detaylı bilgi verebilirmisiniz? Birçok kişiye ön ayak olacaktır vereceğiniz bilgiler.

Umarım 🙏 bizim süremiz 36 ayı geçti. Denetime girdik yanlız biz. Normale göre 4 5 ay daha uzadı.

• merhabalar i140 onayimizi aldik ama avukatla gorustugumde priority date 11.03.2021 oldugunu ve suan turkiyenin current olmadigini soyledi ama nvc sitesinde baktigimda timeframe kisminda 2022 mayis dosyalarini incelediginden bahsediyor beni bilgilendirebilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler

• @H-Ozdemir merhaba priority datesini nedir acaba ?

• @Mustafa-Kemal-Atay-0, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

merhabalar i140 onayimizi aldik ama avukatla gorustugumde priority date 11.03.2021 oldugunu ve suan turkiyenin current olmadigini soyledi ama nvc sitesinde baktigimda timeframe kisminda 2022 mayis dosyalarini incelediginden bahsediyor beni bilgilendirebilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler

Merhaba Mustafa bey,

Eb3 surecinizden bahseder misiniz? Hangi pozisyon hangi şirket, şirketi nerden nasıl buldunuz ve yaklaşık toplamda ne kadar bir fiyat ? Ayrıca tr den mi yoksa ABD den mi başvuru baslattiniz?

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 NVC timeframe lerinin current olup olmamasiyla baglantisi yok. Current olmakla ilgili tarihler Visa Bulletin da yayinlaniyor. Employment-based olarak bizim icin Temmuz'da current olmayan tek kategori "Other Workers". Sizin ki bu kategori mi? Oyleyse dahi Agustosta bu kategori de current olacak gozukuyor.

• @mexido @vermaynen

Surec su sekilde ilerliyor:

1. Firma size is teklif ediyor ya da zaten
    2. Kabul etmeniz durumunda firma ozgecmisinize gore size en az ne kadar maas odemesi gerektigini Department of Labor a soruyor.
    3. Maas bilgisini aldiktan sonra firma birkac yere (gazete, internet gibi) is ilani veriyor. Bunun amaci firmanin sizin yerinize amerikali biri aradigini fakat bulamadigini gostermek.
    4. Eger bulamazsa bu durumu yine Department of Labor a giderek "bak is ilani verdim, aradim ama amerikali birisini bulamadim o yuzden benim bu insana ihtiyacim var" diye basvuru yapiyor.
      1. maddeyi Department of Labor kabul ederse, surec USCIS e geciyor.
    5. USCIS a I-140 formuyla basvuru yapiyor. Bu formda eb2, eb3 vs. seciliyor. Bu maddeye kadar eb2 ya da eb3 farketmiyor. Ayni zamanda I-140 de AOS mi yoksa konsolosluk ta mi gorusme yapmak istiyorsunuz onu da belirtiyorsunuz. Eger AOS isterseniz birkac form daha gondermeniz gerekiyor.

Kisaca surec bu sekilde.

• @IsmailAbi, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@mexido @vermaynen

Surec su sekilde ilerliyor:

1. Firma size is teklif ediyor ya da zaten
    2. Kabul etmeniz durumunda firma ozgecmisinize gore size en az ne kadar maas odemesi gerektigini Department of Labor a soruyor.
    3. Maas bilgisini aldiktan sonra firma birkac yere (gazete, internet gibi) is ilani veriyor. Bunun amaci firmanin sizin yerinize amerikali biri aradigini fakat bulamadigini gostermek.
    4. Eger bulamazsa bu durumu yine Department of Labor a giderek "bak is ilani verdim, aradim ama amerikali birisini bulamadim o yuzden benim bu insana ihtiyacim var" diye basvuru yapiyor.
      1. maddeyi Department of Labor kabul ederse, surec USCIS e geciyor.
    5. USCIS a I-140 formuyla basvuru yapiyor. Bu formda eb2, eb3 vs. seciliyor. Bu maddeye kadar eb2 ya da eb3 farketmiyor. Ayni zamanda I-140 de AOS mi yoksa konsolosluk ta mi gorusme yapmak istiyorsunuz onu da belirtiyorsunuz. Eger AOS isterseniz birkac form daha gondermeniz gerekiyor.

Kisaca surec bu sekilde.

Yok hcm bunlari anladık. Öğrenmek istediğimiz şirketi nerden nasıl bulduğunuz? Ne ne iş yapacağız ve ne kadar a toplam mal olacak?

• Yuksek lisansimdan sonra burdaki firmalara basvurup is gorusmeleri sonucunda is buldum. 10 senedir ABD'de calismaktayim. Ne is yapacaginiz size bagli. Yasal olarak firmalar surecin masrafini bir kismini karsilamasi gerekiyor. O yuzden masraf konusunda bir fikrim yok.

Yuksek lisansimdan sonra burdaki firmalara basvurup is gorusmeleri sonucunda is buldum. 10 senedir ABD'de calismaktayim. Ne is yapacaginiz size bagli. Yasal olarak firmalar surecin masrafini bir kismini karsilamasi gerekiyor. O yuzden masraf konusunda bir fikrim yok.

Anladim hcm teşekkürler bilgi için. 😉

• @vermaynen merhabalar healthcare sirketinde , dental healthcare manager olarak calisacagim ben herhangi bir masraf yapmiyorum hepsini sirket karsiliyor yillik maas 60 bin dolar olarak belirlenmisti

• @IsmailAbi ben E32 classification olarak gorunuyorum EB3 profesyonel sanirim visa bulletteki 3rd olan kismina giriyorum other workers classmani sanirim nikaragua ve birkac latin amerika ulkesiyle ilgili sanirim avukat yanlis gormus

• çok merak ettiğim bir şey var. Şu anda TR'deyim ve Amerika'dan bir şirket bana iş teklifinde bulunup süreci başlatsa, max 2 yıl içinde "şakkadanak" green cardım geliyor mu? O iş yerinde belirli bir süre çalışma şartı oluyor mu?

Greencard almak galaksi vatandaşlığına kabul almaktan zor geliyor da bana, o yüzden soruyorum.

• @Mustafa-Kemal-Atay-0, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@IsmailAbi ben E32 classification olarak gorunuyorum EB3 profesyonel sanirim visa bulletteki 3rd olan kismina giriyorum other workers classmani sanirim nikaragua ve birkac latin amerika ulkesiyle ilgili sanirim avukat yanlis gormus

Yok hcam eb3 vasıflı / vasıfsız Türklerde başvurabiliyor.

• @materialist, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

çok merak ettiğim bir şey var. Şu anda TR'deyim ve Amerika'dan bir şirket bana iş teklifinde bulunup süreci başlatsa, max 2 yıl içinde "şakkadanak" green cardım geliyor mu? O iş yerinde belirli bir süre çalışma şartı oluyor mu?

Greencard almak galaksi vatandaşlığına kabul almaktan zor geliyor da bana, o yüzden soruyorum.

1,5- 2 yıl deniyor. Süreç okadar kolay olmuyor malesef ama evet sponsor olan şirket var ise green card süreç sonunda alıyorsunuz. Min. 15-20bin$ gibi bir masraf cikiyor. 1 yıl şirket de çalışmak zorundasınız.

Benzer Başlıklar

• 14
  • 5
  • 1124
  • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |