Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @5september5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar..
    Benim evlilik uzerinden aldigim 2 yillik gc suremin dolmasina 2.5 ay var. 10 yilliga cevrilmesi icin hangi form ile basvuru yapmam gerekiyor ? Tekrar interview, saglik raporu veya parmak izi vs.hersey yine isteniyormu?
    Bu konuyla ilgili burada belki bilgi vardir , ama ben goremedim.
    Bu yuzden bu konuda yardiminizi rica ediyorum..
    Simdiden cokk tesekkur ederim.
    .

Su linkten de crazycells yazdığı kısmı okuyabilirsiniz

https://yesilkartforum.com/forum/topic/267/i-751-basvurusu-kosullu-green-card-in-kosulunu-kaldirmak/2

• @Tugba Tesekkur ederim.

• Merhabalar Abdli esim ile abd de evlendik. Hala paperworklerle ugrasiyoruz. Evlilik kagidinda yazan adresimiz diger adreslerden farkli(tax papers vs) ama ortak banka hesabimizda evlilik kagidinda yazan adresimiz var. bu durumda gc basvuru belgelerine fiziksel adrese hangi adresi yazmaliyiz? Simdiden cevaplar Icin cok tesekkurler arkadaslar.

• @tessindunyasi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar Abdli esim ile abd de evlendik. Hala paperworklerle ugrasiyoruz. Evlilik kagidinda yazan adresimiz diger adreslerden farkli(tax papers vs) ama ortak banka hesabimizda evlilik kagidinda yazan adresimiz var. bu durumda gc basvuru belgelerine fiziksel adrese hangi adresi yazmaliyiz? Simdiden cevaplar Icin cok tesekkurler arkadaslar.

Merhaba. Tabiki ikamet adresiniz neresiyse onu yazacaksınız. Gönderdiğiniz belgeler icin cvp beklediğiniz adres ne ise onu. Ola ki taşındınız, taşındığınız veya her hangi geçmiş adres bilginizi current adresiniz yapmazsınız.

• @Tugba merhaba work permit approved Temmuz 18 şimdi interview bekleyecegim artık nr zaman gelir bilmeme çok şükür work permit aldık

• @mutu_23, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba merhaba work permit approved Temmuz 18 şimdi interview bekleyecegim artık nr zaman gelir bilmeme çok şükür work permit aldık

Expedite kabul edildi yanı. Hayırlı olsun.🥹 June 29 da “card is being produced “ oldu ve july 7 elimizdeydi. Myuscis üzerinden güncellemeleri takip edebilirsiniz 🤗

• @Tugba çok teşekkür edeni size evet benden kanıt istemediler canlı Chat üzerinden konuştum peki interview ne Zaman gelir dediklerine göre work permit onaylandıktan sonra 1 ay sonra schedule oluşuyormuş doğrumu ? Seyahat card daha onaylanmadi l131 my inş oda onaylanır

• @mutu_23, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba çok teşekkür edeni size evet benden kanıt istemediler canlı Chat üzerinden konuştum peki interview ne Zaman gelir dediklerine göre work permit onaylandıktan sonra 1 ay sonra schedule oluşuyormuş doğrumu ?

Genelde bu siralamayla bir zamanlamadan söz edebiliriz ama kesin değil Tabiki. Bizde henüz herhangi bir hareket yok. Hatta Türkiye’ye gitmemiz gerekiyor, bir tandan da “ya gelirse” diye düşünüyoruz.

Work permit onaylanmadan 1 hafta önce kadar deficency notice sistemde görünmüştü ve buna istinaden interview yakın dedik ama hala ses yok. Travel document work permit ile aynı gün onaylanmıştı, birer saat arayla.

Toplamda ne kadar süre oldu başvurunuz bilemiyorum ama bizim 6 ayı geçti ve Eylül icin interview verilir diye umut ediyorum.

• @Tugba inş hayırlısı çünkü gerçekten çok bunaltıcı en azından iyi haber work permit geldi avukatım ile konuştum bana dediği Dallas için work permit onaylandiğında interview schedule oluşuyormuş yakın zamanlarda umarım sizin hemen gelir interview 🙏

@Tugba inş hayırlısı çünkü gerçekten çok bunaltıcı en azından iyi haber work permit geldi avukatım ile konuştum bana dediği Dallas için work permit onaylandiğında interview schedule oluşuyormuş yakın zamanlarda umarım sizin hemen gelir interview 🙏

Değişiyor demek ki service center göre. Hepimiz icin hayırlısı. Buna bike binlerce şükürler olsun 🤲🤗 interview gelirse ve yine haber verirseniz sevinirim. Hepimize bol şans 🤲

• @Tugba tabiki interview geldiğinde sizinle paylaşacağım inş hepimizin işi hayırlısı ile çabuk olur

• Haziran 28 de görüşmeye girdim ve sonunda onayladılar geç oldu ama neyse hayırlısı GC ne zaman gelir acaba?
    1.png

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Samet Ünlü Samet Ünlü 

• Form I-693 - USCIS onayli doktor tarafindan verilecek

Merhaba, bu sağlık raporu için mecburen ABD'ye gitmemiz gerekiyor değil mi hocam? Yani Türkiye'de USCIS onaylı hastane veya doktorlar yok sanırım.

• Evet arkadaşlar 1 yıllık abd serüvenimin sonunda GC elime ulaştı yardımı dokunan herkese çok teşekkür ederim. bekleyen arkadaşlara sabırlar diliyorum.

buda kanalımın linki bakmak isteyen olursa GC sürecini elimden geldiğince anlatmaya çalıştım

• @sickhead, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Form I-693 - USCIS onayli doktor tarafindan verilecek

Merhaba, bu sağlık raporu için mecburen ABD'ye gitmemiz gerekiyor değil mi hocam? Yani Türkiye'de USCIS onaylı hastane veya doktorlar yok sanırım.

Amerika içinde Amerika vatandaşı ile degil mi evliliğiniz? Öyle ise Tr ile ısınız zaten söz konusu degil medical exam icin.

Amerika vatandaşı ile Tr ‘de evlilik falansa eğer, işlemleriniz devam ederken Amerika’ya nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz diye sormak isterim, fakat önemli olan detay su ki; Tr’de sağlık raporunu veren tek kurum Ungan family practice ( doctorun). Başka kurum yok.

• 29 July'da NBC'den i693 Deficiency Notice gönderilmiş, bugün elime ulaştı. Mülakat tarihi verilirse o zamana, mülakata gerek görülmezse size gönderilecek ikinci bir notice'e göre mail yoluyla dokümanı bize gönderin deniliyor.

Biometric randevum bile gelmeden (08.08) i693'ün gelmesi normal midir? Process'in hızıyla ilgili bir bilgi verebilir mi bu durum?

• @Tugba, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@sickhead, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Form I-693 - USCIS onayli doktor tarafindan verilecek

Amerika içinde Amerika vatandaşı ile degil mi evliliğiniz? Öyle ise Tr ile ısınız zaten söz konusu degil medical exam icin.

Amerika vatandaşı ile Tr ‘de evlilik falansa eğer, işlemleriniz devam ederken Amerika’ya nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz diye sormak isterim, fakat önemli olan detay su ki; Tr’de sağlık raporunu veren tek kurum Ungan family practice ( doctorun). Başka kurum yok.

Merhaba, ben henüz evli değilim. Evleneceğim kişi ABD vatandaşı ve şu an ABD'de bulunuyor. Turist veya öğrenci vizesiyle ya da work & travel ile gidip evlenmeyi düşünüyordum açıkçası.

• Atacagim mesaj moralinizi bozmasin ama buraya gelecek arkadaslar icin kendi yasadiklarimi anlatmak istiyorum. 1,5 yildir amerikadayim. basta hersey yolunda giderken maalesef artik benim bu evliligi ve esimin ailesini kaldiracak gucum kalmadi. afedersiniz essek gibi calismama ve iyi sayilacak bir is bulmama ragmen surekli green cardimla tehdit edilmem yuzunden kafayi yemek uzereyim. bildigim kadariyla su asamada bosanirsam haklarim yaniyor. 14ay daha oturum ve calisma iznim var ama vatandaslik icin sabredebilecegimi sanmiyorum. basindan benzer olay gecen varsa bir tavsiyede bulunursa cok sevinirim. esyalarimi alip basip baska bir yere gitmeyi bile dusunuyorum ama ileride kacak durumuna dusmekte istemiyorum kapana kisilmis durumdayim

• @el-nino-9, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Atacagim mesaj moralinizi bozmasin ama buraya gelecek arkadaslar icin kendi yasadiklarimi anlatmak istiyorum. 1,5 yildir amerikadayim. basta hersey yolunda giderken maalesef artik benim bu evliligi ve esimin ailesini kaldiracak gucum kalmadi. afedersiniz essek gibi calismama ve iyi sayilacak bir is bulmama ragmen surekli green cardimla tehdit edilmem yuzunden kafayi yemek uzereyim. bildigim kadariyla su asamada bosanirsam haklarim yaniyor. 14ay daha oturum ve calisma iznim var ama vatandaslik icin sabredebilecegimi sanmiyorum. basindan benzer olay gecen varsa bir tavsiyede bulunursa cok sevinirim. esyalarimi alip basip baska bir yere gitmeyi bile dusunuyorum ama ileride kacak durumuna dusmekte istemiyorum kapana kisilmis durumdayim

Eşiniz ABD'li mi yoksa türk mu acaba ve anlaşmalı bir evlilik mi yaptınız? (Para karşılığı)
    Eğer formalite değilse green card i alana kadar sabredin bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |