Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Samet-Ünlü deniyorum ama halâ ayni sonuc..

• @Berkan-Duru Infopass appointment ardından lost greencard yazmayı deneyin. İşe yaramazsa chat'i silip tekrar deneyin ve mesai saatleri içinde olduğunuza ayrıca uscis'in tatilde olmadığına emin olun. Pazartesi-Cuma 8:00-20:00 arası çalışıyorlar. İyi şanslar 🍀

• @Samet-Ünlü teşekkürler.. bir soru daha. Bizim I-130 formunda ufak degistirilmesi gereken tarih hatasi var. Typographical error request verdik ama pek fayda alamadik. Onun yerine fiziksel mail atacağız soruna dahil. Cover letter ile. Adress olarak dosyamizim bulundugu yere mi yollamamiz gerekiyor?.. texas service center da bizimkisi. Yoksa bu tur hatalari duzeltmek icin kullanilan adres farkli mi?. Bilgisi olan varsa yesillendirebilir mi.. cok önemli. Yanlis yere mail gonderip uzunca bekleyip donus alamamak hoş durmaz....

• @Berkan-Duru Rica ederim. Bildiğim kadarıyla dosyanızı alan ve receipt notice'ı gönderen servis merkezi, sonradan dosyanız transfer olduysa bile ilgilenmeye devam ediyor. Daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir.

• @Berkan-Duru anladığım kadarıyla uscis aşamasında bi düzenleme yapmak istiyosunuz buna çok takılmayın derim ben çünkü uscis ek bi kanıt isterse nvc gibi sürecinizi uzatmıyo birkaç gün içerisinde düzeltmelerinizi yapınca hemen onay alıyosunuz zaten ve nvc gibi detaylara takıldıklarını düşünmüyorum çünkü biz bir çok belgeyi yollamadık ortak hesap ortak tapu bunlar yoktu 5-6 tane bilgisayar ekranından çektiğim resmî yolladım buna bile takılmadılar

• @cokbekledik86 tamam.. umarim dediginiz gibi isler surec. Biz yinede texas centere bir mail yollayacağız. Hataya dair. Belki gorurler de bir kipirdama olur

• Arkadaşlar selamlar nvc için evraklarımızı yükledik sisteme 2 hafta oldu ama bildirim gelmedi alındığına dair nvc bildirim göndermiyormu uscıs gibi?

• Burdan takip edebilirsin intelcore 3 ayda bir cevap geliyor 3 aya yakin bekliyeceksin nvc yi

• @intelcorei5 hayir gondermiyor. sadece uploaded degil submitted olduguna emin olun butun dokumanlarin. 3 ay sonra cevap gelecek.

• Merhaba, 6 temmuzda mülakata girdim fakat eksik belge olduğu için pasaportumu geri verdiler ve eksik belgelerle beraber Ptt ile göndermemi istediler. Ptt ile göndermemiz için de bir siteye yönlendirdiler fakat sitede herhangi bir işlem yapamadık. Belgeleri gönderemiyoruz. Bu süreci yaşayanlar yardımcı olursa seviniriz

• @elmass, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba, 6 temmuzda mülakata girdim fakat eksik belge olduğu için pasaportumu geri verdiler ve eksik belgelerle beraber Ptt ile göndermemi istediler. Ptt ile göndermemiz için de bir siteye yönlendirdiler fakat sitede herhangi bir işlem yapamadık. Belgeleri gönderemiyoruz. Bu süreci yaşayanlar yardımcı olursa seviniriz

Merhaba.
    Sizin sorunuzla ilgili daha önce bir konuşma geçmişti.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/4792?lang=tr&page=240&loggedin=true

Bu sayfa numarasında, 13 Haziran tarihli, saat 21.40 itibariyle olan konuşmaları okursanız sorunuzun tam cevabını görürsünüz.
    Kolay gelsin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M MYusuf 

• @MYusuf teşekkür ederiz, sistemimizde sorun varmış düzelmesini bekliyoruz

• ⭐⭐

@crazycells harika bilgiler

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç talihsizlikten dolayı nişanlılık vizesi ( k1 ) ile gittiğim Amerikadan geri dönmek zorunda kaldım ve şimdi tekrar bu sürece girmeye karar verdik ama k1 e 2 sene boyunca başvuru yapamayacağımı öğrendim bu yüzden Türkiye’de evlenip cr1 vizesine başvurma kararı aldık. Bu konuda bir çok soru soracağım. Ama elimden geldiğince. Önceki deneyimlerden bilgi edinmeye çalışıyorum lakin güncel olarak şuan cr1 vizesi kaç ay sürüyor takribi.?

• @emirgenco Şu an uscis processing times en az 10.5 en fazla 16 ay gösteriyor. 3 gün önceye kadar nebraska sc 6 ay gösteriyordu ama tabloyu güncellediler ve 10.5 aya çıktı. Ortalama 1.5 2 yıl sürüyor diyebiliriz sanırım.

• ⭐⭐

@Samet-Ünlü Allah yardımcımız olsun çok uzun süreler 16 ay sürdüğünü düşünsek bunun üstüne mülakat vs eklesek dediğin gibi 1 buçuk 2 yıl arası

• @emirgenco benim 14. Ayım ✋

• @mertdzkr siz son safhadasınız galiba sadece mülakat randevusu kalmış. Hangi servisteydi dosyanız?

• ⭐⭐

@mertdzkr vallahi çok uzun süreler ben 12 ay bekledim şimdi birde buna başvurursam 16 ay daha yeniden Allah sabır versin

• ⭐⭐

Arkadaşlar bu cr1’in tahmini işlem süresine bakmak için usciste hangi grubu seçiyoruz acaba ?

Benzer Başlıklar

• 57
  • 654
  • 2
  • 58
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |