Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba 2 yıl Re-entry Permit alıp bittikten sonra tekrar 2 yıllık re entry permit alma şansımız var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mansfield1 Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

merhaba 2 yıl Re-entry Permit alıp bittikten sonra tekrar 2 yıllık re entry permit alma şansımız var mı?

evet, var. Eger gocmen olduktan sonra, son 5 yilin 4'unu ABD disinda gecirmediyseniz tekrar 2 yillik re-entry permit icin basvuru yapabilirsiniz.

• @crazycells yani greencardımı aldım diyelim Re-entry Permit ile en fazla 4 sene ABD dışında kalabilirim öyle mi?yani işim cıktı 5 sene kalamaz mıyım?

• ⭐⭐

@mansfield1 bazı durumlarda 2+2+1 yapanlarda var 1 sene daha yapabilirsiniz internetten 2+2+1 yapanları duymuşdum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yani greencardımı aldım diyelim Re-entry Permit ile en fazla 4 sene ABD dışında kalabilirim öyle mi?yani işim cıktı 5 sene kalamaz mıyım?

Hayir, ondan sonra 1 yil izin veriliyor sadece. Ama tabii sonraki basvurunun onaylanmama ihtimali ya da nedeninizi sorgulama ihtimalleri de olur. Yani basvuru yapmaniz kesinlikle re-entry permit alacaginiz anlamina gelmiyor.

• @crazycells peki sizce re entry permit yapıp türkiyede ucuza üniversite mi okumak yada ABD de mi üniversite okumak mantıklı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki sizce re entry permit yapıp türkiyede ucuza üniversite mi okumak yada ABD de mi üniversite okumak mantıklı?

bu tur sorulari cok ciddiye aliyorum 🙂 o nedenle bu kadar kisitli miktarda bilgiyle sorunuzu cevaplayamam. Sizin hayattan beklentilerinize, ilgi ve alakalariniza, nasil bir ogrenci oldugunuza gore soru iki turlu de cevaplanabilir.

• @crazycells 🙂 ABD de okumak daha mantıklı geliyor çünkü ABD de işverenler kendi ülkelerindeki üni mezununa öncelik tanır gibime geliyor orada yapmaya çalışcam umarım pişman olmam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 🙂 ABD de okumak daha mantıklı geliyor çünkü ABD de işverenler kendi ülkelerindeki üni mezununa öncelik tanır gibime geliyor orada yapmaya çalışcam umarım pişman olmam

benim yukaridaki cevabim hala gecerli 🙂 ikisinin de mantikli oldugu durumlar var.

• @asya Merhaba Asya hanım, ben de işlemlerimi tamamladım ve pazartesi günü Türkiye'ye dönceğim. Bir konuyu merak ediyorum. I 131 doldururken Ankara ABD Elçiliği'ne gönderilmesini tercih ettim. Pick up notice'in gönderileceği adresi ise Türkiye'deki adresimi verdim.
    Siz de mi belgeleri elçilik ya da konsolosluktan almıştınız? Eğer öyleyse permitin postalanması ve teslim alınması ile ilgili ayrıntı verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

• @ciguli merhaba hayırlısı olsun. Biz konsolosluktan almadık evrakı ev adresını yazmıstık oraya geldi arkadasımız bize türkiyeye postaladı. Ama orda sormuslardı isterseniz konsolosluk adresıne gelsin diye. Bence bir sıkıntı cıkmaz. Rahatlıkla konsolosluktan alabilirsiniz.

• Herkese selamlar, Abd'ye ilk girişimin akabinde 2018 şubat ayında eşimin dedesinin kanser olması sebebiyle geri dönmek zorunda kaldık. Ülkeden çıkışımın üzerinden 8 ay geçti tekrar geri giriş için bir izin almama gerek var mı ? Veya ilk çıkışlar için 6 ay sınırı var mı ? Yardımlarınız için çok teşekkürler.

• @apostleoftruth geçmiş olsun öncelikle.şu an seninle durumumuz aynı gibi hatta ben 2012 de green card alan birisiyim.şubat ayında bende türkiyeye gittim ve dün giriş yaptım.6 aydan fazla kalmamak gerekiyor vatandaşlık süresini uzatmamak için ve tabi neden orada o kadar bulundun gibi sebebleri soruyor girişte polis.dediğin sebeb gayet makul.birde ben greencardı alalı 6 yıl oluyor.bana sorun çıkmadıysa size çıkacağını hiç sanmıyorum daha yeni almışsınız greencardı.yani şu an bi izin almanıza gerek yok geldiğinizde durumu izah edin yeterli bence

• @valkıran yeni alan kişilerde 6 ay sıkıntısı var gibi duydum.. ilk çıkışlarında.. peki söylediğimiz sebeplere dair belge vs isteniyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

@valkıran yeni alan kişilerde 6 ay sıkıntısı var gibi duydum.. ilk çıkışlarında.. peki söylediğimiz sebeplere dair belge vs isteniyor mu ?

istenebilir ya da istenmeyebilir. Baskasinin tecrubesi sizinle ayni olmayabilir. 6 ay cok uzun bir sure degil ama eger CBP gorevlisi cok uzun sure ABD disinda oldugunuzu dusunurse ve soylediklerinizi inandirici bulmazsa yazili belgeler faydali olur. Her zaman yazili belgelerle seyahat etmenizi tavsiye ederim.

• @apostleoftruth neden uzun kaldığınızı belirten sebebinize dair belgenizi yanınızda bulundurmanız faydalı olur sizin için zaten @crazycells durumu net açıklamış korkmaya gerek yok sebebinizi anlatın sıkıntı olmayacaktır.

• Merhaba,

Türkiye'de doktora öğrencisiyim ve üniversitede asistan olarak çalışıyorum. 2 Kasım'da (yani yarın 🙂 ) ABD'ye ilk girişimi yapıp 23 Kasım'da döneceğim. Bu zamana kadar re-entry permit konusunda gel-gitlerim olsa da, doktora sürecimin daha uzun süreceğini öngörmemle birlikte artık gitmişken re-entry almalıyım diye düşünmeye başladım. Ama yazımın başında da söylediğim gibi, sadece 3 hafta ABD'de olacağım, işlemlerin yetişmemesi gibi bir durum söz konusu olur mu? Bu başlık altında yazılanlardan anladığım kadarıyla biyometrik randevuya çağırma söz konusu, ve zannediyorum o tarih benim Türkiye'ye döndüğüm zamana denk gelebilir. İşlemlerin hızlanması için ne yapabilirim? Üç haftada halledebilir miyim yani?

Bir de, doktora öğrencisi olmam, yeterlik sınavı vs... Acaba re-entry'e gerek kalmadan birkaç aylık zaman aşımına müsade ederler mi? (Çok mu fazla iyi niyetliyim)

Teşekkürler

• @mulus ek olarak, seyahatimin son haftası bildiğim kadarıyla Thanksgiving haftasına denk geliyor ve dolayısıyla bir çok yer tatil. Devlet kurumları da tatil olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Merhaba,

Türkiye'de doktora öğrencisiyim ve üniversitede asistan olarak çalışıyorum. 2 Kasım'da (yani yarın 🙂 ) ABD'ye ilk girişimi yapıp 23 Kasım'da döneceğim. Bu zamana kadar re-entry permit konusunda gel-gitlerim olsa da, doktora sürecimin daha uzun süreceğini öngörmemle birlikte artık gitmişken re-entry almalıyım diye düşünmeye başladım. Ama yazımın başında da söylediğim gibi, sadece 3 hafta ABD'de olacağım, işlemlerin yetişmemesi gibi bir durum söz konusu olur mu? Bu başlık altında yazılanlardan anladığım kadarıyla biyometrik randevuya çağırma söz konusu, ve zannediyorum o tarih benim Türkiye'ye döndüğüm zamana denk gelebilir. İşlemlerin hızlanması için ne yapabilirim? Üç haftada halledebilir miyim yani?

Bir de, doktora öğrencisi olmam, yeterlik sınavı vs... Acaba re-entry'e gerek kalmadan birkaç aylık zaman aşımına müsade ederler mi? (Çok mu fazla iyi niyetliyim)

Teşekkürler

Kagit islemlerini hizlandirmaniz mumkun degil maalesef ama eger biyometrik randevu tarihi alirsaniz oncesinde USCIS ofise gidip durumunuzu anlatip islerinizi halletmeyi deneyebilirsiniz. Oncesinde de deneyebilirsiniz ama iyi niyetli birilerine denk gelmeniz lazim sanirim.

3 hafta cok uzun bir sure degil, ya ucu ucuna yetisecek, ya da yetismeyecek gibi, ABD'den cikisinizi erteleyebilirsiniz eger mumkunse, ya da USCIS ofislerine surekli gidip israrci olabilirsiniz. Birkac aylik zaman asimi derken ne demek istediniz tam bilmiyorum ama su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• ⭐⭐

@edelweiss Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) içinde söyledi:

Selamlar herkese. 2 senelik (730 gun) Re entry permit alış sürecim hakkinda edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak istedim. 13 Temmuz'da I-131 formunu doldup, 660 dolarlık (580$ form ücretı + 80$ biyometrik fotoğraf ucreti) money order checki ile birlikte zarflayarak USCIS Nebraska posta kutusuna gönderdim. 11 Ağustos'da göndermiş olduğum zarfın taraflarına ulaştığını ve başvurumun kabul edildiğini belirten bir posta aldım. Bu posta içeriğinde biyometrik fotoğraf ve parmak izi için randevu bilgileri yer almiyordu. Randevu bilgilerinin ayrıca gönderileceğine dair bir ibare ekliydi. Yaklaşık 10-12 gün içerisinde de randevu bilgilerimi içeren posta geldi. Bugün söz konusu randevu için belirtilen USCIS ofisine gittim. Montana da bulunuyor oluşumdan ötürü yoğunluk hiç yoktu. İçeri girdikten 3 5 dakika sonra bir kadin gelerek önce biyometrik fotografimi çekti, sonra ise FBI veritabanına işlenmek üzere parmak izlerimi aldı. Sürecin tamamı 10 dakikadan az sürdü. 10 dakikalık bu randevu için gelmiş olduğum 100 millik yolu hiç beklemeksizin geri döndüm. 🙂 Re entry permit kağıdım belirtmis olduğum konsolosluk binasına postalanacak. Bu işlemlerı tamamlamis olduğumdan ötürü diledigim vakitte ABD den ayrilabilirim. Sorusu olan arkadaşlar olursa eğer yardımcı olmaya çalışırım. İmla hataları için kusura bakmayın lütfen. 🙂

Guncelleme: Bugun Istanbul ABD Baskonsoloslugu'na giderek Travel Document yani Re-entry permit iceren seyahat belgemi teslim aldim. 29 Agustos'da parmak izi ve biyometrik fotograf randevusuna gitmistim. 10 Ekim 2020 ye kadar izin verilmis. Ben belge diyorum ama baya pasaport kalitesinde hazirlanmis bir kitapcik. Su sekilde gozukuyor:

***Fotografi goruntulemek icin tiklayin***

İçeriği Göster

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |