Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @mertdzkr Hayırlı olsun. Ben de 9 Haziranda DQ oldum halen beklemedeyim. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bir gün, hepimize aynı anda randevu vereceklerdir diye tahmin ediyorum. Bayram nedeniyle biraz daha uzayabilir tabi o net değil. Muhtemelen sizinle yakın günlerde mülakata gideriz.

• @Ataberk-Karabulut Hayırlı olsun 😇

• @mertdzkr hayırlı olsun gözünüz aydın

• @Ataberk-Karabulut tebrikler

• Az önce Emma sayesinde dosyamın Potomac'ten Vermont'a transfer edildiğini öğrendim. 12 ay fazla derken 15 aya çıktı bekleme süremiz.. Emma'ya bağlanmak için "expedite request" yazıp listeden "live chat" i seçin ve receipt number'ı yazıp sıraya girin. Daha sonra sizden başvuranın tam adı adresi ve doğum tarihini istiyor. Sonra sorunuzu sorabilirsiniz. Umarım sizin dosyanız daha hızlı işleyen bir servis merkezine gitmiştir..

• @Samet-Ünlü Benim dosyam California service center da idi. 2020 covidin en kötü zamanlarinda ve bekleme surest 24 aya kadar cikmis gosteriyordu sistemde. Ama tam 12 ay sonra USCIS approve etti. Bence o süreler çok değişken. Canınızı sıkmayın.

• @Ataberk-Karabulut Desteğiniz için teşekkür ederim Biraz da olsa rahatlattı. Umarım dediğiniz gibi olur. Sabırlı olmaya çalışıyoruz herkesin hakkında hayırlısı

• @Samet-Ünlü Umarım bu absürt bekleme süreleri azalır. Evli bir çifti 2 yıl birbirinden ayıran ve hayatımızı resmen donduran bu sistem hiç adil değil. Eşinden ayrı kalmayı bırak, iş kurmak istesen kurdurtmuyor, master yapiyim desen yapamıyorsun. 2 senedir ailemle kalıyorum her an gidebilirim diye. Göçebe gibi herkes bu gidecek zaten diye bakıyor. Ama bitti sonunda. İnşallah sizinkide bitecek. Pandemi de yok artık hızlanmaları lazım.

• @Ataberk-Karabulut sizin adınıza çok sevindim umarım her şey gönlünüzce olur 😇

• @Ataberk-Karabulut tebrik ederim Ataberk bey.

• arkadaşlar nihayet dün sabah itibariyle mülakata girdim. herşey çok güzeldi, nasıl tanıştınız, ne zaman tanıştınız, eşiniz sizi görmeye en son ne zaman geldi, ne zaman evlendiniz gibi sorulardan sonra tamam ,onaylandı dedi ve bayram tatili olması nedeni ile pasaportunuzun ulaşması iki haftayı bulur dedi,bu arada yanımda inanın 150 sayfadan fazla götürdüm , belgeleri alan bayan da şaşırdı :)) bu niye çok böyle dedi ben de her ihtimale karşı yok demektense dedim, çoğu aslında fotokopiler idi, söyledim ,eşimle olan yazışmalar ve emailler çok sayfa tuttu.benden aldığı üç beş sayfa belge oldu, diğerlerini istemiyormusunuz dediğimde onlar zaten sisteme yüklü dedi.
    ben bu süreçte bana yardımcı olan herkese özellikle crazycells e teşekkür ediyorum, çok yardımcı oldu.bu forumun bana en büyük faydası eşimin boşanma belgelerinin istendiğini öğrenmem oldu.bende yoktu ve bu forumda lazım olduğunu öğrenince eşim amerikadan yolladı, eğer okumasaydım belge eksikk gidecek idim.
    herkese başarılar diliyorum,yolunuz açık olsun.

• @Ataberk-Karabulut @mustafawashington tebrikler, gecmis olsun ikinize de 🙂

• @drserdar merhabalar bi sorum olacakti neden ayni anda veriyolar eandevu tarihini

• @mustafawashington, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

arkadaşlar nihayet dün sabah itibariyle mülakata girdim. herşey çok güzeldi, nasıl tanıştınız, ne zaman tanıştınız, eşiniz sizi görmeye en son ne zaman geldi, ne zaman evlendiniz gibi sorulardan sonra tamam ,onaylandı dedi ve bayram tatili olması nedeni ile pasaportunuzun ulaşması iki haftayı bulur dedi,bu arada yanımda inanın 150 sayfadan fazla götürdüm , belgeleri alan bayan da şaşırdı :)) bu niye çok böyle dedi ben de her ihtimale karşı yok demektense dedim, çoğu aslında fotokopiler idi, söyledim ,eşimle olan yazışmalar ve emailler çok sayfa tuttu.benden aldığı üç beş sayfa belge oldu, diğerlerini istemiyormusunuz dediğimde onlar zaten sisteme yüklü dedi.
    ben bu süreçte bana yardımcı olan herkese özellikle crazycells e teşekkür ediyorum, çok yardımcı oldu.bu forumun bana en büyük faydası eşimin boşanma belgelerinin istendiğini öğrenmem oldu.bende yoktu ve bu forumda lazım olduğunu öğrenince eşim amerikadan yolladı, eğer okumasaydım belge eksikk gidecek idim.
    herkese başarılar diliyorum,yolunuz açık olsun.

Teşekkürler. Allah razı olsun. Vizeniz hayırlı olsun inşAllah.

• @MYusuf teşekkür ederim bol şans

• @GMT teşekkür ederim darısı sizin başınıza

• Arkadaşlar bu ucsisi arayip gerçek bir kisiye baglanmayi nasil basariyorsunuz?.... biz ariyoruz ariyoruz hep robot cevapliyor. Birisi yardimci olabilir mi?.... ucsis gorevlisiyle iletisim kurmak istiyoruz. Emma ya yazınca bile baglanamiyoruz. Yardima ihtiyacimiz var ama gerçek bir ucsis calisani ile iletisim kuramiyoruz!

@crazycells
    @yonca_2020
    @Tugba
    @Ataberk-Karabulut

• @Berkan-Duru biz de ulaşmaya çalışıyoruz fakat telefonla iletişimi kabul etmiyoruz yoğunluktan dolayı diyorlar. Bunun başka bi yolu yokmu yani daha hızlı iletişime geçmek için?

• @Berkan-Duru Emma'ya bağlanmak için "expedite request" yazıp listeden "live chat" i seçin ve receipt number'ı yazıp sıraya girin. Daha sonra sizden başvuranın tam adı adresi ve doğum tarihini istiyor. Sonra sorunuzu sorabilirsiniz. Benim için işe yaramıştı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

29

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |