Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK şuan çalışıyor, bir sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgado sorularınıza net cevaplar almak için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan güncelledim,bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

• Su an travel.gov.state yönergelerinde 'KCC will send instructions explaining how to scan and email the documents and any required translations after you submit a valid DS-260 applications for you and all your family members.Your visa interview appointment will not be scheduled until KCC has received and reviewed all required supporting documents' ibaresi yer alıyor.Acaba yine belgeyi elektronik ortamdan talep edecekler mi?

Ds260 sonrası evlendim ve ds260 ı 24 saat içinde doldurdum.Evlilik durumu güncellemem için DS260 ı açtırmam gerekicek fakat genelde formu mülakat tarihi belli olduktan sonra açtırmam öneriliyor.Sizce direk açtırmalı mıyım ve bu beni geri atar mı yoksa mulakat tarihi belli olduktan sonra mı açtırmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgado KCC'nin DV2023 süreci için henüz yaptığı bir uygulama yok, bekleyeceksiniz.
    travel state'teki bilgi iptal olmasına rağmen DV2022 için bile güncellenmedi.

evlilik için de formunuzu mülakat alınca açtırın, şimdi açtırmayın.

• Merhaba ben ilk green cardla başvurduğumda 6 aylık pasaportum kalmıştı yenilettirdim ve ds260 formunu doldurdum submit ettim. Ancak şöyle bir sorunum var. Evlendigim için soyadım değişti. Pasaport randevusu da vermiyorlar gercerli bir pasaportun var diyorlar. Bu evrede ne yapmalıyım. 199 İle konuştum. Nüfus müdürlüğüne gittim onlarda öyle bir uyarı vermez alırsın falan diyorlar beni çözümsüz bıraktılar.
    Bu aşamada başvurduğum pasaport ile sürece devam edebilir miyim eski soyadımla ( evlilik cüzdanı yanımda olacak şekilde) hiç bir şekilde nüfus mudurlugunden cevap alamadım. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Havva-Aydın e randevu sitesinden pasaport randevusu almayı denediniz mi orada öyle bir hata ile karşılaşmazsınız normalde. randevuyu verirler siz pasaport yenileme işlemi için geldiğinizi söylediğinde bakarlar aktif pasaportunuzu görürler onu iptal edip yeni pasaport başvurunuzu işleme alırlar

• @Emre-Kurtulmuş e randevu üzerinden randevu almak istediğimde "bu kişinin geçerli pasaportu var" diye bir uyarı çıkıyor ve tarih alamıyorum. Nüfus mudurlugunde memura sorduğumda e randevu almanız gerekiyor diyor. Randevu alamıyorum diyince de yukarıda yazdığım gibi yoğunluk çip krizi gibi nedenleri söylüyorlar.

• ⭐⭐⭐

@Havva-Aydın sistemsel bir arıza mevcut olabilir, çünkü birden fazla pasaportunuz olamaz diye bir kural yok zaten ülkemizde. Kaldı ki daha 1 ay kadar önce bizde yeni evlendiğimiz için eşimin kimlik ehliyet pasaport belgelerini değiştirdik.Randevu alırken hiçbir sorun yaşamadık aktifdi pasaportu aslında.Hatta memur bu pasaportun dışında bir pasaportun daha aktif gözüküyor dedi.İkisinide iptal edip yeni pasaport başvurumuzu aldı.

Şöyle bir öneride bulunabilirim şansınıza da bağlı biraz ama ehliyet ve kimlik değişimi için randevunuzu alın o işlemleri hallederken memura durumdan bahsedin.Eğer sıcakkanlı biriyse iyi gününe denk gelirseniz o işleminizide aradan çıkartır

• Merhabalar, arkadaşlar 33 bin sıra nasıl sizce? Ankara'da gelme ihtimali nedir ve AOS düşünüyorum turist ile tavsiye eder misiniz? Geçmiş yıllarda yapanlar oldu mu.

• @altone süreç bi başlasın ilerleme durumuna göre karar vermeniz daha doğru olur, şahsi fikrim hazırda turist vizeniz varsa ve sürecin durumu sizi tatmin etmesse kesinlikle AOS sürecini değerlendirin

• Merhaba Arkadaşlar,

Eşim DV2023 talihlisi. CN 37XX ve DS formunu 20 mayısta submit ettik. Ben uzun yıllardan beri (2008'den bu yana) Greencard'a başvuruyordum. Daha önce de 3.5 sene Amerika'da yaşadım ancak kalma imkanım olmadı. Tabi bana çıkmayınca artık daha somut hedef olan Almanya'dan bir iş teklifi alıp BlueCard'a yöneldim. Şu an bir firma ile anlaştım ve çalışma vizesine başvurdum, sonucu bekliyoruz. Aynı zamanda da Greencard çıktı.

Şu an ise arada kaldık, yani CN düşük ve her şey yolunda gider diye beklesek bu sefer aksi durumda hem Almanya'dan yeniden bir iş teklifi almam ve çalışma vizesi ile uğraşmam lazım. Veya daha önce @gucarslan yöneticimizin İngiltere'ye giden ve sonradan şansı açılan örnekte olduğu gibi (yani DV icin planımızdan vazgeçmeyerek) önce Almanya'ya gidip Ankara konsolosluktaki süreci takip edip, Ankara'dan vize görüşmesi için çağrılmayı bekleyeceğiz, çağrılmadığımız durumda ise dosyamızı Almanya Frankfurt'a taşıma imkanımız olacak.

Daha önce duyduğum ama emin olmadığım bir konu var: Greencard çıktıktan sonra imkanınız varsa işinizi/şehrinizi değiştirmeyin, konsolosluktakiler bunu sorun eder diye.
    Bu doğru mu? Yani önce Almanya'ya gitsek sonra vize mülakatına Ankara'da girsek Ankara konsolosluktakiler sorun çıkarır mı? Siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruby merhaba,

Daha önce duyduğum ama emin olmadığım bir konu var: Greencard çıktıktan sonra imkanınız varsa işinizi/şehrinizi değiştirmeyin, konsolosluktakiler bunu sorun eder diye.

Bu doğru mu? Yani önce Almanya'ya gitsek sonra vize mülakatına Ankara'da girsek Ankara konsolosluktakiler sorun çıkarır mı?

bu konu için elbette sorun olmaz, tamamen şehir efsanesi. her yıl binlerce insan bu şekilde lokasyon değiştiriyor ve bu hiçbir şekilde dv kurallarına aykırı değil.

bahsettiğiniz opsiyon da oldukça mantıklı ve kesinlikle bu şekilde yapmanız sizin için en doğru olan.

bol şans.

• Daha önce sorulmuş olabilir ama aşı konusunu sormak istiyorum. Greencard vize mülakatında bizden istenen nedir? 2 Biontech veya 2 Sinovac mı? Yoksa aşısız olmayı kabul ediyorlar mı? Ayrıca aşı gerekli ise aşı yaptırma tarihi önemli mi?

• Arkadaşlar merhaba,

Dün saat 15:54'de +1 ile başlayan bir numara beni aramış, adres olarak da "Louisville, Kentucky, Amerika Birleşik Devletleri" yazıyor, greencard sürecinde telefonla aranma gibi bir durum oluyor mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melih-Halıcı hayır, böyle bir uygulama yok.
    sonrasında arasalar dahi dikkate almayın.

• @gucarslan teşekkürler 🙂

• @gucarslan çok teşekkürler

• @gucarslan son bir sorum olucak, ds260 formunu doldururken okulum devam ettiği için "Highest level of education completed" kısmını Highschool, "Current Occupation" kısmını da "Student" olarak yazmıştım, bu hafta üniversiteden mezun oldum, bunu güncellemem gerekiyor mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melih-Halıcı elbette hayır, önemli olan formu doldurduğunuz zamanki durumunuz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   melikeugur melikeugur 

Benzer Başlıklar

• 116
  • 1235
  • 1673
  • 6431
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |