Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@AE123 PCR testi kalktı amerika için, fakat eğer amerikaya gidecekseniz aşılarınızı tamamlamış olmanız gerekiyor nonimmigrantslar için

• Merhabalar herkese,
    Green card ile Almanya aktarmalı JFK'tan giriş yapacağım. Aşı kartını ne olur ne olmaz diye yanıma alacağım. Girişte ek olarak yapmam gereken Almanya aktarmasını kısıtladığı bir durum var mı?

Teşekkür ederim

• @ankaralıdoktor43 pandemi zamanı sadece green card/vatandaşların aktarma yapmasına izin veriyorlardı.

• Merhaba ;
    Bu ay sonunda Almanya aktarmalı ABD' ye uçacağım. Aşıları tamamladım, PCR testinin kalktığı söyleniyor ancak bunu teyit eden bir resim link var mı? Varsa paylaşabilir misiniz? Lufthansa sitesinde ABD giriş için gerekli koşullarda hala PCR testinin yazdığını gördüm. ABD' ye son zamanlarda giriş yapan birisi varsa güncel bilgi alabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐

@ogermen travel.state.gov sitesinden resmi bilgiyede ulaşabilirsiniz forumdada daha önce paylaşıldı resmi olarak pcrın kalktığı sadece aşı isteniyor

• @ogermen 21 haziranda giriş yaptım pcr testi istenmiyor.Aşı kartı soruluyor.

• Merhabalar, 9 Agustos 2022 de Izmirden Paris aktrarmali San Francisco ucusumu beklemekteyim ve bugun bir bilgi aldim 4 Temmuz 2022 itibariyle Fransa havaalanlarindan transit gecis yapacak Turk vatandaslari transit vize almalidir diye. Bunun uzerinde Fransa konsoloslugunu aradim ve vize turumden dolayi muaf oldugumu iletti tabi ben yinede 2-3 kurumdan daha teyit etmek istiyorum, bu konuda bilgisi olan veya ulasmamiz gereken net kurumu bilen var midir? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezcek bilgiyi tam olarak nereden aldınız?
    yani havayolundan gelen bir bilgi mi, yoksa bir söylenti mi?

• Bu ileti silindi!

• Direkt olarak fransa konsoloslugu sitesinde yayinlanmis: https://istanbul.consulfrance.org/-Turkce-331-

@gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezcek anladım, zaten ABD vizesi / gc sahipleri için bir istisna yayınlanmış;
    bu yüzden sizi etkileyen bir durum yok.

haber verdiğiniz için teşekkürler.

Son dakika: Türk vatandaşları için havaalanı transit vizesi [fr]

03 Temmuz 2022 tarihi itibariyle, bir başka ülkeye varmak üzere bir Fransız havalimanının uluslararası bölgesini transit geçiş için kullanacak Türk vatandaşları, havaalanı transit vizesine (VTA – “visa de transit aéroportuaire”) tabi tutulacaktır. Aşağıda belirtilen kategoride bulunanlar, bu transit geçiş vizesinden muaf tutulacaktır:

• Bir Schengen bölge ülkesi tarafından verilmiş geçerli bir tek tip vize, uzun süreli bir ulusal seyahat vizesi veya bir oturum belgesi hamisi kişiler;
    • Geri kabul hakkı garantisi veren, bir diğer AB veya Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkesi, Andora, Kanada, Japonya, Monako Prensliği, San-Marino veya Birleşik Devletler (ABD) tarafından verilmiş geçerli bir seyahat belgesi hamisi kişiler;
    • Bir diğer AB veya AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) ülkesi, Kanada, Japonya veya Birleşik Devletler (ABD) için verilmiş geçerli bir vize hamisi veya bu vizeyi kullanım sonrası geri dönen kişiler;
    • Bir AB, AEA ülkesi veya İsviçre vatandaşı kişinin aile mensupları;
    • Türk diplomatik veya hizmet pasaportu hamisi kişiler;
    • Uçuş ekibi mensupları.

• @gucarslan rica ederim, daha net bilgiye de ulasmaya calisiyorum, siz muafiyeti tam olarak hangi satirda anladiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezcek aşağıdaki ifadeler açıkça anlatıyor aslında;

Aşağıda belirtilen kategoride bulunanlar, bu transit geçiş vizesinden muaf tutulacaktır:

• Geri kabul hakkı garantisi veren, bir diğer AB veya Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkesi, Andora, Kanada, Japonya, Monako Prensliği, San-Marino veya Birleşik Devletler (ABD) tarafından verilmiş geçerli bir seyahat belgesi hamisi kişiler

• Bir diğer AB veya AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) ülkesi, Kanada, Japonya veya Birleşik Devletler (ABD) için verilmiş geçerli bir vize hamisi veya bu vizeyi kullanım sonrası geri dönen kişiler

• @gucarslan anlasildi, cok tesekkur ediyorum destek icin 🙂

• @kamile teşekkürler

• @kamile Siz aktarma yaptınız mı? Almanya’da böyle bir sıkıntı yaşamamız söz konusu olur mu?

• @ogermen rica ederim.

• @ogermen merhaba thy istanbul-houston aktarmasız uçuş yaptım malesef aktarmalı konusunda bir bilgim yok.

• @sezcek konsoloslugun teyit etmesi neden yeterli olmuyor?
    Adamlar acik acik yazmis iste.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 11
  • 36
  • 1
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |