Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Rainman rica ederim. Kolay gelsin

• Arkadaşlar merhaba,

Amerika değil ama TR'de kullandığım GSM operatörü Vodafone ile ilgili bir sorum olacak sizlere.

30 Haziran 2022'de faturalı hattımın tahütü bitiyor. Kısmetse seneye Mart Nisan gibi Amerika'ya taşınma durumumuz mevcut. Hem eşim hem ben faturalı Vodafone hat sahibiyiz ve ikimizinde tahütü 30 Haziran 2022'de bitiyor. Vodafone müşteri hizmetleri ile yaptığım telefon görüşmelerinde malesef müşteri temsilcileri faturalı hattı faturasız hatta çevirmekte ciddi bir direnç gösteriyorlar. Ek ücret ödemem gerektiği , faturasız hattın çok avantajsız olacağı vs vs bin bir türlü bahane sürerek kırk dereden hatları faturasıza çevirmemek için su getirdiler.

Bir açıdan diyorum ki zaten gidene kadar 8 9 ayımız var ve faturalı - avantajlı tarifelerden devam edelim. Bir yandan da diyorum ki sonradan Amerikada tahütümüz bittiğinde faturalı hattı oradan faturasıza cevirmek için telefonda ecel terleri dökeceğim hazır fırsat bu şimdi yapıp kurtulayım. Bir alternatifte giderken babama bir vekaletname verip onun burdan halletmesi ama yaşlı adamı da uğraştırıp bu konu için üzmek istemiyorum.

Diceksiniz hattınızı giderken kapatın gidin ama bu hatta bankalardan sms vs. geliyor o sebeple açık tutmak istiyorum aylık sabit bir ücret ödemeden. Sizce nasıl ilerlemek gerekir bu durumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Arkadaşlar merhaba,

Amerika değil ama TR'de kullandığım GSM operatörü Vodafone ile ilgili bir sorum olacak sizlere.

30 Haziran 2022'de faturalı hattımın tahütü bitiyor. Kısmetse seneye Mart Nisan gibi Amerika'ya taşınma durumumuz mevcut. Hem eşim hem ben faturalı Vodafone hat sahibiyiz ve ikimizinde tahütü 30 Haziran 2022'de bitiyor. Vodafone müşteri hizmetleri ile yaptığım telefon görüşmelerinde malesef müşteri temsilcileri faturalı hattı faturasız hatta çevirmekte ciddi bir direnç gösteriyorlar. Ek ücret ödemem gerektiği , faturasız hattın çok avantajsız olacağı vs vs bin bir türlü bahane sürerek kırk dereden hatları faturasıza çevirmemek için su getirdiler.

Bir açıdan diyorum ki zaten gidene kadar 8 9 ayımız var ve faturalı - avantajlı tarifelerden devam edelim. Bir yandan da diyorum ki sonradan Amerikada tahütümüz bittiğinde faturalı hattı oradan faturasıza cevirmek için telefonda ecel terleri dökeceğim hazır fırsat bu şimdi yapıp kurtulayım. Bir alternatifte giderken babama bir vekaletname verip onun burdan halletmesi ama yaşlı adamı da uğraştırıp bu konu için üzmek istemiyorum.

Diceksiniz hattınızı giderken kapatın gidin ama bu hatta bankalardan sms vs. geliyor o sebeple açık tutmak istiyorum aylık sabit bir ücret ödemeden. Sizce nasıl ilerlemek gerekir bu durumda?

Sıkıntı oluyorsa başka bir operatörün faturasız hattına geçebilirsiniz. Bimcell vb gibi ucuz şeyler de olabilir. Ücret ödemeden mümkün değil, her 3-6 ayda bir minimum yükleme tutarı kadar kontör yüklemek zorundasınız. Bu miktar hattınızda birikiyor, daha sonra Türkiye'ye giderseniz tarife alıp kısa süreli kullanabiliyorsunuz, ABD hattını Türkiye'de kullanmaktan daha ekonomik oluyor.

• Baska kullanan var mı bilmiyorum ama bana yeterli gelen ve gayet ekonomik, T Mobile 15 dolar faturasız. Sınırsız dak ve SMS 3 GB internet. Sitesinde bulmak sorun olabilir. Bayilerle konusun.

• @knnrn Ben 3 aydir Georgia'dayim.Vodafone hattimi gelmeden faturasiza tasidim.Turlu oyunlar Ile sanki faturali hat gibi uzunca bir sure her ay kolay paket adi altina yuklemeler yaptilar.Hesapta bakiye olsun yurt disindan gerektiginde arama yaparim dedim, inanin once hic kullanamayacaginizi bildiginiz halde yurtici paket yenilemesi yaptilar.Bari yurtdisi packet alayim uzerine made dedim...bu sefer de ya anlasmali operatorleri izin vermiyor Yada arama yapamiyorsunuz...Buradan Vodafone'un kendisine ulasamiyorsunuz ki cozum arayabilesiniz...iyiki faturasiz hatta gecmisim...ya bir de faturali da kalsaydım ????
    Gelmeden bir kac ay once hangi operator olursa olsun faturasiza gecin...Numaraniz degismese bile tum calistiginiz bankalardan mobil islem telefon hattı bilki guncellemesi yapin...SMS şifrelerinin bir kac ay oncesinden duzene girdigini gorun mutlaka...SMS de daha sonra sorun olmayacaktır...Inanin Vodafone'un tirtikladigi 100-200 meselesi degil yasattigi magduriyet insanin zoruna gidiyor...Burada 100 lerce tak-çalıştır prepaid kart var.Hatta bir kismi her ay TR aramalari icin de 2-3 saat ucretsiz Kota veriyor...Kolay gelsin...Sözün ozu hic bir operatore angaje olmayin.Geldikten sonra buradan hat kapatmaya calisirsaniz telefon basinda sac bas yolarsiniz...6 aydan 6 Aya 50-100 odeyip acik tutun sorun kalmaz...Herkes wi-fi gorusmesi yapiyor zaten.

• Vodafone kullanan arkadaşlar abd ye geldiğinizde, Vodafone Çağrı Merkezi’ne ulaşmak istediğinizde KIRMIZI yazıp +905427048000’e ücretsiz SMS yolluyorsunuz. bir kaç dk içinde sizi arıyorlar ve canlı müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. 3 tane faturalı hattımı abd de faturasıza taşıdım bu şekilde.

• @knnrn Walgreens ve çikolatayı görünce bir anım geldi aklıma 🙂 San Francisco'ya bir etkinliğe giderken bir arkadaşım Ghirardelli çikolata sipariş etmişti. San Francisco'nun havasından mütevellit grip gibi birşey olunca Walgreens den Advil almıştım, bir de baktım Ghirardelli de var! 😃 gökte ararken yerde bulmuştum, ilginç gelmişti 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'ye henüz taşınmamış bir arkadaşımın ABD hattını aktif tutmak için bizim Xfinity Mobile hesabında tutuyorduk. Aylık 15 dolar masrafı oluyordu ama sadece banka SMS'leri için yine de pahalıydı. Numarasını Numberbarn'a taşıdık, taşıma sırasında 5 dolar ücret ödedik. Şimdi aylık sadece 2 dolar ödeyerek numarayı park etmiş olduk. Sim kart vb yok, telefon olarak kullanamıyorsunuz. Ancak gelen SMS'leri web sitesinden görebiliyorsunuz, aynı zamanda emailinize de iletebiliyor.
    ABD'den aldığı numarayı kaybetmek istemeyen, ancak henüz taşınma aşamasına gelmemiş olan arkadaşlar için yararlı olabilir. ABD'ye henüz gelmemiş olan arkadaşlar da buradan bir numara alıp kullanmaya başlayabilir. Daha sonra e-sim özelliği olan bir şebekeye taşıyabilirsiniz.

• Merhabalar,
    @crazycells @knnrn 32. sayfaya gelene kadar okuduğum iletilerde postpaid hatların kredi skoru olmadan verilmeyeceği yazılmıştı fakat 32. sayfa itibariyle bazı arkadaşlar bunu SSN olmadan verilmez şeklinde ifade etmişler (SSN olmadan alan da olmuş bu arada). Normalde hangisi doğru, kredi skoru oluşmadan postpaid alınamaması mı yoksa SSN olmadan postpaid alınamaması mı? Yoksa hiçbiri doğru değil, tamamen random mı süreç ? 🙂

• Ben de konuyla ilgili araştırmaları tamamladım; ilk aşamada Mint Mobile aylık 10GB paketini kullanmayı düşünüyorum; aylık $20 ücreti. İlk olarak 3 aylık almayı planlıyorum (https://www.mintmobile.com/product/03-month-medium-sim-card-plan/); sonrasında duruma göre coverage dan memnun kalmazsam farklı bir provider a geçebilirim ancak Mint iyi gibi duruyor, devam edersem de 12 aylık plana geçiş yaparım muhtemelen. Cost - benefit anlamında en iyi bu şekilde olacak. Daha önce arkadaşların da belirttiği gibi T-Mobile networkünü kullanıyor; Amazon'da deneme sim paketi satılıyor (https://www.amazon.com/Mint-Mobile-Starter-Verify-Compatibility/dp/B0786RD524), garantici arkadaşlar bunu da deneyebilir. Ben BYOP kapsamında unlocked telefonum için compatibility check yaptım sorun çıkmadı (https://www.mintmobile.com/byop/#compatible). Genel karşılaştırma ve bilgi için şu linki de inceleyebilirsiniz: https://www.top10.com/mobile-plans/comparison?answer=alltypes

• @knnrn Merhaba. Numberbarn dan numara satin alsak, SSN olmadan, Amerikaya girisden bir kac gun önce E-sim li Tmobile yada baska bir operatörde pakete gecirmek mumkun mu? Ve daha sonra fiziki SIM kart alabiliyirmiyiz ayni numara ya? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clubhasankara Evet, tabii. Numara almak için SSN gerekmiyor zaten. E-sim kolay olur diye o şekilde söyledim ama fiziksel sim kart ile de aktive edebilir ve istediğiniz şebekeye taşıyabilirsiniz.

• @clubhasankara ssn olmadan prepaid alırsınız

• merhaba amerikada operatör değiştirmek ile ilgili bilgisi olan bir arkadaş var mı ? Nasıl öperatör değiştirebilirim?

• ⭐⭐⭐

@AE123 Ben Turkcell kullanıyorum. Sözleşme bitiyordu. Gideceğiz diye Hazır Karta çevirdik. Paşa paşa istedikleri ücretleri de ödedik. Şuan hala bu şekilde kullanıyorum. Aldığım paket bitmeye yakın Turkcell uygulamasını açıp bakıyorum. İhtiyaca göre en uygun paketi alıyorum. Bazen 65 lira bazen 85 bazen de 90 lira. Ekranda çıkan "size özel" paketlere bakıyorum genelde. Çalıştığım hastanenin mimari yapısından dolayı mecburen Turkcell kullanıyorum. Çünkü diğerleri çoğu katta çekmiyor.
    Bu arada bana da birçok bahane ve teklif söylediler. Baktım laf uzayacak, direkt olarak "hanımefendi lütfen bana teklif sunmayın, kesin kararlıyım, lütfen faturasız hat işlemleri yapın deyince, kadın sustu ve "tabi efendim siz nasıl isterseniz" dedi ve konu kapandı. Bence kararlı olun, vazgeçiyorlar sizden.

• @theasdfhjk Oncelikle, kontratli bir hat ise, kontratin sonuna geldiginizden emin olun! Sonrasinda ilk once yeni gececeginiz operatore gidip tel nosunu oraya transfer yaptirin, eger ayni numarayi kullanmak istiyorsaniz. Aksi takdirde, gidin ve yeni bir hat alin. Bunu yapinca, eski operatoru iptal ettirin. Online olarak veya tel acarak veya ilgili storelari ziyaret ile iptal islemini yapabilirsiniz.

• @Programmer , çok teşekkürler paylaştığınız için. Tahmini olarak gitmemize 8 9 ay var daha o nedenle yeniden 12 aylık tahütlü paket aldık ama giderken eminim ki Vodafone hazır karta geçirmemek için akla karayı seçecek ama galip çıkıcaz inşallah bir şekilde:)

• ⭐⭐⭐

@AE123 Yolunuz açık olsun. Ama yeni paketi daha erken kapatacağınız için maalesef daha fazla para ödemek durumunda kalacaksınız. Neyse almışsınız artık. Hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐

@AE123 Merhaba, yurt dışına yerleştiğinizi ispat edip, gerekli kanıtları sunduğunuz zaman hiç bir şekilde size ek ücret çıkartamazlar, bu yasal hakkınız. İlgili firmayı arayıp hangi belgeleri istediklerini sorabilirsiniz.

• Turkcell dede esnek veya rahat paketler diye birşey var her ay tekrar tekrar yüklemeniz gerekiyor ve sabit fiyata garantisi yok. Hatta eşimde normalde bunu kullanıyoruz. Ona geçip paket almazsanız 0 şekilde devam edebilirsiniz. Tabi bunun dezavantajı hatta herhangi bir paket vs olmadığı için ve yurtdışında sizede fatura yazdığı için gelen aramalara cevap veremezsiniz. Aylık 10tl gibi para atarak bu sorunuda çözebilirsiniz. Ama 10 tl kaç dakika konuşturur bilmiyorum.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 51
  • 35
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |