Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

15-30 Temmuz 2022 tarihleri arası Ege ‘de olası kriz bekleniyor.

• 15-30 Temmuz da Ege hareketli olacak gibi gözüküyor

• Rusya'nın Nato'nun en zayıf karnında bir çatlak açmak için Ege'yi kışkırtma çabaları. Bizim milliyetçiler de aylardır çanak tutuyordu. Tr Gr arası bir sıcak çatışma Putin için ne güzel olurdu!
    Putin kriz çıkıcak savaş çıkabilir diyor ama suçlu nedense ABD oluyor.Benzer açıklamayı Abd yapsa ne açıklamaalr gelmişti şimdiden.

• Ama Dedeağaç ‘daki ABD askeri yığınak’ı unutmayalım . Fillerin savaşı devam ediyor

• @redsat2000 Benim anlamadığım konu da bu. Sen (Tr) Abd'nin müttefikiysen ve Nato üyesiysen neden Nato'nun askeri yığınak yapmasından kaygınalıyorsun. Eğer müttefiksen!

• @Kekw, içinde söyledi: 15-30 Temmuz 2022 tarihleri arası Ege ‘de olası kriz bekleniyor.

@redsat2000 Benim anlamadığım konu da bu. Sen (Tr) Abd'nin müttefikiysen ve Nato üyesiysen neden Nato'nun askeri yığınak yapmasından kaygınalıyorsun. Eğer müttefiksen!

@Kekw Siz Asker kökenli misiniz bilmiyorum. Ben yıllarca DzKK da hizmet ettim. Daha sonra Sivil Bahriye’ye geçtim. Bu açıdan Size askeri ve stratejik açıdan cevap vereyim. Dedeağaç’ın konumu Stratejik olarak NATO yu tehdit eden bir konumda değil. Eğer Türkiye NATO’nun Üyesi ise . Ancak Türkiye NATO dan çıkacak ve karşı tarafa temasa devam edecekse . Bir tehdittir. Yeni NATO Doğu sınırı Dedeağaç olması gayet normaldir. Bu durumda savunma sistemi yeni sınıra kaydırılır. Bu açıdan Dedeağaça yapılan yığınak yeni üs düzeni Türkiye için Şuan için tehdit olmasa da Olası yeni gelişme durumunda tehdittir. ABD den aldığı özgüven ile Ukrayna’da olan şavaş öncesi durum gibi Yunanistan aynı durumu yaşamaktadır. Olası Ada krizi durumunda NATO nun hangi tarafta olduğunu hep birlikte göreceğiz. ABD nin müttefiklik konusundaki tavrını o zaman daha iyi yorumluyacağız.Aynı şekilde Türkiye’nin Rusya konusunda tavrı tam netleşecek. Yeni haber Avrupa Birliği Türkiye’nin üyelik statüsünü Afrika ülkeleri listesine ekledi. Eskiden olan Balkan ülke statüsünden çıkardı. Mozaikleri iyi okumak lazım.

• @redsat2000 Türkiye güzenilmez bir müttefik olarak elinden geleni yapıyor. Son 5 senede zaten eski asker yeni Vatan partili çetelerin kıskacına girdi. Yarın birgün Ege'de çatışma çıkması Abd'nin de Yunan'ın da işine gelmez. Tek işine gelen taraf Rusya olacaktır. Çünkü Nato'nun yumuşak karnı burası. Bizim yeni miliyetçi eksi komünistler de tuz biber ekmekle meşgul şu sıralar. Bekleyelim,görelim. Umarım mozaik parçalanmaz.

• Hicbirsey olmayacak

• Az daha beklesinler Roma'nın fethi ufukta göründü.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |