Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan teşekkür ederim, peki adres kısmına köyü nasıl yazacağız? kimlikte köy/ilçe/şehir olarak geçiyor

• @Bbg21 Merhaba pasaport için 199’u arayıp acil işleminizin olduğunu söyleyin. Hatta pasaportun elinize geçmesini beklemeden e devlet üzerinden yeni pasaport bilgilerinize ulaşıp forma yazabilirsiniz. Bende öğle saatlerinde başvurusu yaptım gece tüm bilgilerim e devletten değişmişti. Aynı şekilde bizde evlilik yapıp tüm bilgilerimizin değişmesini bekledik. Ancak Evlilik işlemleri nüfus ve pasaport değişiklikleri hepsini 5 günde halledip başvuru yaptık. Acil olduğunu söylediğinizde tüm süreçlerde yardımcı oluyorlar.

• Merhaba. Aklıma bir soru takıldı. Bu gümrükten geçerken polisler sizi ülkeye almama durumu nedir acaba tam anlayamadım orasını ben. Neden almıyorlar yani

• @sallymustang Merhaba, 2 kez arayıp acil talebi oluşturduk ancak ne yazık ki durumda değişiklik olmadı. Talebinizi iletiyoruzdan fazla bir işlem yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gulnaz bu başlığın ilk iletisindeki açıklamalı .pdf dökümanını inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK hangi iletiye binaen bunu soruyorsunuz, referans verir misiniz rica etsem?
    sorunuz çok havada kalıyor çünkü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DS260 Açtırmak ve Vize Mülakatına Etkisi

The American Immigration Lawyers Association (AILA) her iki üç ayda bir Department of States (DOS) ile soru cevap niteliğinde bir etkinlik yaparak sıklıkla gelen soruları cevaplıyor.

son yaptıkları etkinlikle "DS260'ı açtırmanın mülakat almak sırasına etkisi nedir?" ve "DS260 formunun ne zaman açtırılması gerek?" sorularına açıkça cevap verdi.

CEAC Issues Updating Form DS-260 18. Once Form DS-260 is submitted, it cannot be changed. Applicants submit DS-260s at the NVC stage for the case to become documentarily qualified and then wait for one to two years for an interview. In some cases, the information on the form becomes outdated during this time. However, given that the document is locked and there is no option to submit a new DS-260, please confirm how DOS prefers applicants update the information included to reflect updates from after submission but before the IV appointment?

Response: Our systems are not designed to allow a DS-260 to be reopened after it has been received and reviewed by NVC. Reopening would take the case out of the intended processing path and further, if NVC were to re-open a DS-260 after a case was documentarily complete, the case would lose its ‘spot in line’ for scheduling, as a new documentarily complete date would be applied to the case. Instead, once the case has been scheduled the post can be informed that there are changes that need to be made to the DS-260, and post can reopen the document to allow updates to be made through the CEAC portal. Likewise, the visa applicant can and should inform the officer at the interview of any information on the form that has become outdated so that the form can be annotated or reopened to be amended by the applicant, as appropriate (see 9 FAM 504.5-3(A) for more information).

kısaca, DS260 formunu açtırmak açıkça mülakat alma sırasını ciddi şekilde etkiliyor(muş) ve hiçbir şekilde bunu tavsiye etmiyorlar. bunu zaten DV2022 sürecinde açıkça gördük.

ayrıca, DS260 formunda değişikliği ne zaman yapmak gerektiğini de çok açık şekilde belirttiler. bu değişiklikleri, mülakat aldığınızda; ya konsolosluğa mail atarak ya da mülakat sırasında evrak teslim ederken konsolosluk görevlisine bildirmek olarak açıkladılar.

bütün DV2023 kazananları arkadaşlarımızın konu için azami önem göstermesi dileğiyle!

• Vay vay vay.... Umarım çok kişinin başı yanmaz bu durumdan dolayı. Artık tamamen netlik kazandı bence de...

Geç tarihte açtıranlara geçmiş olsun. Açtırmayanlara da hayırlı olsun standart sıranızdan devam edeceksiniz demek bu.

• Tekrardan merhabalar, yaklaşık 1 sene önce turist vizesine başvurmuştum, ekim gibi randevu verdiler, az önce iptal ettim randevumu da ptt kaydımı da, ve sanırım ds-160'ı silmek gibi bir eylem de yok? Acaba yapmam gereken başka birşey var mi, sürece bir etkisi olur mu? Simdiden tesekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iyilikyapveiyilikbul hayır yok, yaptığınız işlem yeterli.

• Yasaklı

@melikeugur ds-260 açtıranların sırası ne kadar geri kayar?

• @gucarslan yani şunu demek istemiştim green çardak bir şekilde ilk girişte evraklarla polis kontrolüne gidiyoruz diye bir şey okumuştum. O kontrol esnasında polisler ülkeye giriş vermiyor demişlerdi. O neye göre oluyor onu sormak istemiştim

• ⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK Giriş sırasında ekstra polis kontrolüne takılıp takılmamak biraz şans meselesi, sizin hal hareketlerinizden şüphelenir evraklarda geçmişe dönük şüpheye düşebilir ekstra polis kontrolüne çekebilir ama ortada yasa dışı bir durumunuz yoksa bir sorun yaşamazsınız tedirgin olmanız gerekmez. Bu sadece GC içinde geçerli değil normal turist vizesinde de görülebilen durum amacı dışında ülkeye girmeye çalıştığından şüphelendikleri kişileri geri gönderme ülkeye almama hakları var

• Ds-260 formunu bir at önce doldurdum ancak KCC’den henüz mail almadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

• @fener18 bunu kimse şu an bilemezki.sira verirken neyi baz alacakları belli değil.submit date alırlarsa hangi gün olur belli değil.kac tane case boş belli degil.geri açtıran ne zaman açtırdı belli degil.daha birçok etken yazabilirim....

• Yasaklı

@cerkezkizi09 kcc ne yaparsa o olacak demektir...

• @fener18 pardon anlayamaidm sorunuzu

• Yasaklı

@cerkezkizi09 yani süreç belli değil nasıl olacağına KCC karar verecek demek istedim

• @fener18 Ynen o sebeple su an yapılan tahminler hep boş.

• Yasaklı

@cerkezkizi09 ekim mülakatları eylül ayında belli olacak değil mi?

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |