Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @prowl

1. Zaten göçmen olmayan vizelerin hepsi İstanbul'da yapılıyor
    2. İkisi de aynı vize türü, aralarında daha kolay vize alma gibi bir olay yok.
    3. Konsolosluk vize almadan spesifik seyahat planı yapmayın diyor zaten. Ancak ds doldurmadan randevu alamazsınız. Ds formuna ya belirli bir seyahat planım yok yazarsınız veya randevunuz ve seyahat tarihiniz netlesince tekrar ds doldurup bu ayrıntıları yazarsiniz

• @prowl

1. göçmen olmayan vizeleri sadece istanbul veriyor. Şimdi başvuru yapin zaten sene sonuna randevu veriyorlar.
      2)B2 diye ayri bir çeşit yoktur, b1 b2 vardır.
      3)ds-160 kısmen doldurup randevu alabilirsiniz diye biliyorum. ABD başkonsolosluğu evrak istemez.

• @kingablu ve @charon çok teşekkür ederim

• @charon teşekkür ederim cevap için. ağustosta randevu veriyor şu an müsait görünüyor İstanbul

• @alini eski pasaport ile birlikte ziyaret edebilirsiniz ancak vize başvurusun da en az 6 ay geçerli bir pasaportunuz olmak zorunda hocam. Eksik bilgi vermeyelim 🙂 son olarak ben memur olsam bu kadar az süresi kalan pasaporta vize vermezdim. Şüphe uyandırırdı bende.

• @prowl Ağustos 2022den mi bahsediyorsunuz? Emin misiniz? 🙂 Bir sormak istedim yanlış mı anladım diye.

• @heroinchains galiba yanlış bi yerden baktım. o kadar kolay olmamalıydı sanki. çevremdekiler de 2023 en erken diyor.

• Şu an en erken 2023 Eylül ayı

• tekrar merhaba.
    bir sorum daha var.

randevu tarihleri çok geç haliyle. ben ds160 formunu doldursam, submit edip randevu alsam diyelim ki Eylül 2023 verdi. Ben o tarihe kadar en az 5-6 ülke gezerim. ama formda bunu doldurmamış olurum şu an gezmediğim için. submit edip randevu aldığım zaman ds160 formunu sonraki aylarda güncelleyebiliyor muyum randevumu yakmadan?

• merhaba arkadaslar
    anneme turist vizesi basvurusu için ds160 formunu doldurdum ancak doğum yeri olarak Ankara yerine İstanbul yazdım ve başvuruyu tamamladım ds160 formunu tekrar açıp güncelleyemiyorum. Acaba bir sorun yaratır mı yoksa yeniden mi ds160 formu doldurmam gerekiyor
    teşekkürler

• @yenihayaletadam Vizeniz basılmadan pasaportunuzu yenileyip görüntüsünü konsolosluğa mail atmanız gerekiyor. (konsolosluğa attığım mailde bana aynen bu şekilde cevap verdiler)

• @prowl isterseniz güncelleyin, isterseniz yeni form doldurun fark etmez..

• Dostlar bir şey aklımda ama bilen daha önce yapan biri varsa sormak isterim şuan 10 yıllık B1 vizem var bitmesine 2 yıl var vizemi yeniletmek için - tekrar mulakata girmeme gerek varmı- yoksa onlie yapabilirmiyim / pasaportu gönderip ücretini yatırım almak gibi.

• @serkanist aynı vize türleri için yapilan başvurularda posta yoluyla yenileme hakkınız var. Gerekli açıklamalar konsolosluk Web sayfasında var.

• @serkanist postayla yenileme hakkınız var ama bu elçiliğin sizi görüşmeye çağırmayacağı anlamına gelmez.
    beni çağırdılar mayısta.

• @charon evet bende görüşmeye cagrildim görüşmede vizem onaylandi ama sonra idari işleme kaldım. Görüşmeye çağırırlar idari işleme kalma olasılığı çok yüksek.

• @thunder_74 @charon teşekkürler dostlar yakında zamanda yaparsam bende nasıl yaptığımı ve neler olduğunu buradan bilgilendireceğim teşekkürler.:)

CEVAP BURADA BAKALIM

SANIRIM SORULARA VERDİĞİM CEVAPLARLA BELLİ OLACAK.

10 YILLIK VİZEMLE ORTALAMA 3 DEFA GİRİŞ ÇIKIŞ YAPTIM VE HER ZAMAN SÜREYE DİKKAT ETTİM.

![alt metni](Ekran Resmi 2022-06-24 18.16.32.png görsel url)

• @thunder_74 aynı şey oldu da idari işleme kalmadım.
    kafalarına göre takılıyorlar herhalde. ya da vardır bir sebebi

• merhaba ds 160 dolduruyorum şuan çalıştığım işyerinde ilk girişim 2017-ağustos çıkış 2017-aralık yine aynı işyerine giriş 2018-ağustos çıkış 2018-aralık oldu şuanki işe giriş tarihim 2019-nisan işe giriş tarihime 2019-nisan mı yazmalıyım yoksa aynı işyerine ilk giriş tarihi olan 2017-ağustosu mu yazmalıyım?

• Merhaba,
    ABD vizemi yenileyeceğim. Evlendiğim için eşimin de soyadını kullanıyorum. DS-160 formunu doldurup sistemden ''belgeleri gönderin'' mesajı aldım. Sonrasında DS-160 formunda bazı bilgileri değiştirmem gerekti ve yeni DS-160 formu doldurdum.

1. sorum: DS-160 formunda ''daha önce farklı bir isim kullandınız mı?'' sorusuna hayır dedim. Daha önce kızlık soyadı kullandıysanız da evet deyin diyor. Ben hiç değiştirmeyip eşiminkini de eklettim soyismim tamamen değişmediği için hayır dedim. Acaba onda sorun yaşar mıyım?
    2. sorum: Yeni DS-160 formunun ID si vize talimatları sayfasında görünmüyor. Eskisi görünüyor. Konsolosluğu mail attım, talebinizi aldık dediler ama haber yok. Yeni DS-160 formunun 3-4 sf lık halini değil de barkodlu konfirmasyon sayfasını göndersem yeterli olur mu ?
      Şimdiden teşekkürler...

Benzer Başlıklar

• 36
  • 177
  • 3
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |