Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. 1 Haziranda B1/B2 vizesi randevum vardı. Mülakatım güzel geçti ve vizem onaylandı. 3 gün sonra pasaportumu USA vizesi basılmamış ve arasına konulmuş sarı idari işlem kağıdı ile teslim aldım. Mail adresime word formatında gönderdikleri formu doldurup geri göndermemi ve sonucu beklememi istemişler. Formun üstünde DS-5535 yazmıyor ama burada tanımlanan DS-5535 formu ile aynı içeriğe sahip. Formu doldurup gönderdim ama başvurunuz alındı mesajı gelmedi sadece otomatik olarak gönderilen Covid nedeni ile konsoloslukların vize görüşmelerini askıyla aldığı randevuların iptal edildiği yönünde bir mesaj geldi. Forumdan okuduğum kadarı ile benim gibi durumda olanlar uzun süredir idari işlemin sonuçlanmasını bekliyor. Formu doldurup gönderenler başvurularının alındığına dair mesaj aldılar mı ? Diğer sorum da bana önce onay verip sonra idari işleme almalarının sebebi daha önce Ankara anlaşması ile İngiltere'ye göçmen vizesi başvurusunda bulunamam olabilir mi sizce ? Başka ülkelere yapılan vize başvurularını görebiliyorlarsa benim başka bir ülkeye göçme niyetinde olduğumu anladıktan sonra için USA vize onayını iptal etmiş olabilirler diye düşünüyorum.

• @frk_ctn b1/b2 vizelerinde neden idari işleme kaldığınız hakkında bilgi verilmiyor. İsim benzerliği en çok idari işleme kalma sebebi olarak görünüyor. Doldurduğunuz form Washingtona gönderiliyor ve cevap bekleniyor araştırma sonucunda onay gelirse konsolosluk vizenizi basmak için sizden pasaportunuzu göndermenizi isteyecektir. Süre konusunda beklemekten başka çare yok, bir ayda sürebilir 6 ayda hatta 1 yılda. Konsolosluk 180 gün geçmeden iletişime geçmeyin diyor. Ben iki ay geçince e-posta göndermiştim işleminiz devam ediyor bitince haber vereceğiz şeklinde cevap göndermişlerdi. 5 aya yaklaştı bekliyorum.

• Merhabalar,

Bize de beklememiz gerektiğine dair mail gönderdiler.

Dear Sir/Madam,

Your application is undergoing required administrative processing. Unfortunately, we are unable to predict how long administrative processing will take for a given case, and we are unable to influence the completion of the process. We will send you a notification email as soon as we receive an update. Likewise, if we need further information, then we will immediately contact you via email.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkan-Ertan-0 bu iyiye işaret.
    biliyoruz ki DV dosyalarını 30 eylül'e kadar bitirmek için elinden geleni yapıyor konsolosluklar. sizin de yakında biteceğine eminim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

1. ayı da doldurdum. 6-12 ay arasında bugünlerde sonuç alan var mı?

• @thunder_74 Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Siz formu doldurup mail attığınızda formunuz alınmıştır diye cevap mesajı geldi mi ? Bana covid nedeni ile vize işlemlerin askıya alındığına dair otomatik bir mail geldi sadece.

• @frk_ctn Formu gönderdiğimde otomatik cevap (size gelen) dışında bir mesaj almadım.

• @waterfall merhaba ne olur cevaplayın kaç ay sürdü idari işlem süreciniz? bide turist vizesi miydi bende 2 aydır bekliyorum

• @Esra-Çayırcı 2 ay beklemek hiçbirşey. Ben 8 aydır bekliyorum, turist vizesi. Genelde 2 ayda geliyor, 2 ayda sonuç gelmezse kritik ay 6. aydır. 1 sene içinde sonuçlanmayan süreçler 2 senede sürer 2.5 senede

• @Esra-Çayırcı Şu anda 1. seneye odaklandım. 1 sene içinde idari işlemim sonuçlanmazsa sonucun gelmesi daha çok sürer...

• @SUV2019 ocak 2022 ve sonrası turist vizelerinde idari işleme takilip sonucu gelen pek rastlamadım

• Değerli dostlar merhabalar, 1 Haziran Ankara'da konsolosluk evlilik k1 vizesi görüşmem vardı arkadaşlar, herşey süper geçti, evraklarım eksiksiz sorunsuz sundum. 5 numarayi bekledim kumral hanımefendi konuşurken ile onay alacağımı düşünürken beyaz kağıt verdi ve idari işlemlere kaldım. Randevum sabah 8deydi 11de email aldım anında hızlıca gönderdim dosyanız alınmıştır emaili aldım hızlıca. Isim benzerliği olduğunu düşünüyorum çünkü doktor randevusunda benim ismime benzer birisinin sistemde benim ismim yazıldığında çıktığını söylediler. Sizce ne zaman sonuç alabilirim evlilik k1 vizesi hızlı sonuçlanır mi sizce?

• @rashcarter pasaportunuzu aldılarsa birkaç haftada sonuçlanır, almadılarsa size geri verdilerse benim gibi 8 ay bile bekleyebilirsiniz.

• @Esra-Çayırcı merhabalar şimdi girinci gördüm mesajınızı. Bizimkisi DV vizesiydi ve 2 ay sürdü.

• Ya birinin 10 gün içinde sonuçlanmış. Nisan ayında başvuru yapmış sarı kağıt vermişler ve geçen gün süreci tamamlanmış pasaportunu almış.

• @Esra-Çayırcı konsoloslugun kendi yürüttüğü bir idari işlem olabilir, bu durumda kısa sürüyor.

• Selamlar, Geçen hafta güncelleme alan oldu mu?

• @Esra-Çayırcı Nerede gördünüz bunu? Link paylaşır mısınız lütfen?

• @Esra-Çayırcı, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@kmlcbi61 tabi https://eksisozluk.com/entry/137956645

10 gün kısa süreli idari telegram grubunda da 10 günde sonuçlanan var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |