Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestonway, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba tekrardan, bu soru daha önce soruldu mu bilmiyorum eğer tekrara düşüyorsam mazur görün. Bana greencard çıkması ile birlikte düğün tarihimiz aynı kalacak (ekim) fakat nikahı hemen yapalım diyoruz.
    Ben ds260 formu bekar olarak doldurup gönderdim.
    Nikah yapılınca yeni pasaportumu alacağım ve hemen ardından add applicant ile eşim içinde form açacağım. Eşim için formu doldurduktan sonra
    KCC ye mail atıp kendi formumu güncellemek (evli durum ve yeni pasaport) için açılmasını isteyeceğim.
    Bunları 30 eylüle kadar halletmiş olmam en iyisi değil mi?
    Evrak talepleri 30 Eylülden sonra mı başlıyor?
    Eğer öyleyse nikah için çok acele etmek istemiyoruz. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

konuyu çok dallanıp budaklandırmayın bence 🙂

• resmi nikahınızı yapın (düğünü değil)
    • eşinize add applicant sekmesinden form doldurun
    • yeni pasaportlarınızı alın
    • mülakat tarihi alınca [email protected] adresine mail atıp formunuzu açtırın ve kendi formunuzda medeni durumunuzu evli yapıp eşinizi kendi formunuza ekleyin.

bütün bunları 30 eylül 2023'e kadar halletmeniz lazım. 2022'ye kadar değil. çünkü DV2023 süreci / mülakatları resmi olarak 1 ekim'de başlıyor. ama öncesine evrak talep / onay süreci çoktan başlamış olması lazımdı. başlamadı.. muhtemelen şuan ki pilot program bu sen de devam edecek. yani evrak gönderimi / onayı olmayacak.

bu sene KCC evrak talep / onay durumu olup olmayacağı belli değil, bu kadar gecikmeyin.

ha unutmadan, düğününüzün tadını çıkarın 🙂
    şimdiden mutluluklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestonway sorunuzu burada cevapladım;
    https://yesilkartforum.com/forum/post/287490

*asıl sebebi DV2022 mülakatları, DS260 form doldurma tarihine göre verildi.
    yani form güncellemek için açtıran talihliler mülakat alamadı, CN'si 3000 olanlar halen mülakat bekliyor formlarını açtırdıkları için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dium merhaba, mülakata frankfurt'ta mı gireceksiniz?
    kısa süreli kalışları belirtmenize gerek yok.
    bahsettiğiniz iş deneyimini de yazmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Harun-ALp teşekkürler.
    formunuzu bu durum için açtırmanıza gerek yok şuan. mülakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp eşinizin ve çocuğunuzun formunu yazmak istediğinizi belirtmeniz yeterli. şimdi form açtırıp işlem yapmanıza gerek yok.

• @gucarslan anladım ailemin hepsinin forumunu doldurup gönderdim sadece pasaport bilgileri kısmında gider seyahat belgesi kısmını tıkladım

• Tüm cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten o kadar yardımcı oluyorsunuz ki. DV2022 talihli bir arkadaşım hem evrak gönderdi hemde mülakat tarihi aldı. Sanırım bu bahsettiğiniz durum herkes için geçerli olmadı.
    "bu sene KCC evrak talep / onay durumu olup olmayacağı belli değil, bu kadar gecikmeyin." sizce maksimum ne zaman resmi nikah yaparsak risk almamış oluruz. Bir de erkeklerinde evlendikten sonra pasaport değiştirmesine/güncellemesine gerek var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestonway bunun için net bir tarih vermem doğru olmaz, her zaman söylediğimiz "mümkün olan en kısa sürede"..
    erkeklerin de pasaport değiştirmesine gerek yok, mevcut pasaportlarını kullanabilir.

• @gucarslan çok teşekkür ederim tekrardan. iyi günler dilerim.

• ufak çaplı sicil kaydı kavga gibi gitmeye engel olurmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulsclk13 arşiv kayıtlı sicil kaydınızda bu durum çıkıyor mu?

• Merhaba, DV2023 talihlilerindenim. Nişanlım ile evlilik işlemlerini tamamlayıp sürece devam etmek istediğimiz için henüz DS 260 formunu doldurmadık. Şuan nikah işlemlerine başladık ancak pasaport ve nüfus cüzdanı yenilemegibi durumlardan ötürü biraz daha vakit geçecek gibi duruyor. Bu durum sürecimizin ilerlemesinde bir problem yaratır mı? (Mülakat sırası gelmemesi vb.)

Talihli olduğumuzu öğrendikten sonra nikah işlemi yapmak görüşme sırasında bir sorun teşkil eder mi? 3 yıldır beraberiz ve Şubat 2022 den beri nişanlıyız ancak henüz bir nikah veya düğün tarihi almamıştık.

Telegram grubuna katılmam mümkün müdür ve nereden katılabilirim?
    Şimdiden teşekkür ederim.

• bi arkadaşım için bilgi almak için yazdım benim çıkmıyo onunda şuan yok fakat dava sürüyo çıkma ihtimali var çok büyük bi olay değil ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulsclk13 eğer arşiv kayıtlı sicil kaydında çıkıyorsa / çıkarsa o zaman bütün mahkeme kayıtlarını ve ilgili suçun kanun maddesini yeminli tercüme ettirip mülakata götürmelidir. eğer arşiv kayıtlı sicil kaydında çıkmıyorsa bunu belirtmesine gerek yok.

• teşekkürler peki ufak suçlarda gitmeye bi engel teşkil edermi acaba mülakatta bi sıkıntı çıkarırmı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulsclk13 yukarıda bahsettiğim dışında hiçbir konu için bir hükümde bulunamam.
    son karar her zaman konsolosluk görevlisinindir.

• Merhaba @crazycells @gucarslan ds260 formunda yapılan bir hata mülakat almaya engel midir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil832 nasıl bir hatadan bahsediyorsunuz mesela?

• Mesela adres hatası eşimin adresinde kendi formumda birth of place bölümünde il kısmı yanlış yazıyor eşimin formunda doğrusu yazıyor... İlçeler,doğum tarihleri, başka herşey tamam eşimin yurtdışı doğumlu olduğu için il kısmını karıştırmıştım @gucarslan

• @gucarslan benim 3 hatam var anne kızlık soyadı üniversite bölümüm ve sigortamda 30 günlük bir çalışma vardı ama hiç çalışmadım dedim

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |