Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cerkezkizi09 haklısınız ama yinede yüksek geliyor 20-21süreclerini görüp yazıları okuyunca

• @gucarslan çok teşekkürler

• @Emrey34 her senenin farklı sebepleri farklı dinamiklari var çok kıyaslamayın bence .ne çok umutlanmak ne çok karamsar olmak lazım sanirim

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar,

Benim bir kaç sorum olacak, umarim bilen biri yardimci olur.

1- DS260 formunda eski oturdugum adresler ekledim, ve gonderdim formu, sonra kontrol ettigimde eski oturdugum bir adres yazmadigimi farkettim. O adres benim kimligimde ve Pasaportumda yaziyor zaten (Yabanci ulke pasaportum), açtirsam mi DS formu o adresi eklemek için?

2- Amerikadaki adres kismi bos biraktim, çunku adres yok bende simdilik, ama olacak ileride. 00000 seklinde yazdim adresi, sonra eyalet seçtim ve geçtim. Bir sorun teskil eder mi?

3- Benim Case number 2023AFXXX21K lerde, Afrikaliyim çunku, ve gorusme Ankarada yapmak istiyorum çunku Turkiyede yasiyorum. Benim Dosya numaram'a sira gelebilir mi?

Simdiden çok tesekkur ederim
    Saygilar

• @gucarslan Çok teşekkürler beyefendi. Son bir sorum olacak.
    Ben buradan farklı hat ve telefonla gideceğim ama ds-260 formuna şu anda kullandığım yani ileride kullanmayacağım numaramı yazdım. Acaba bu uygulama ve mesaj kontrolleri sınırda mı yapıyorlar? Ben yeni telefon ve hatla giriş yaptığımda eski numarama bakma şansları yok değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muharrem1963 bu kontrol yapılacak diye bir durum da yok zaten. sadece bu riske girmemeniz için söyledim. random bir kontrolde eğer bunu yaşarsanız, göçmenlik amacıyla girme riskiniz sebebiyle deport edilme durumunuz olabilir.

DS260'da yazdığınız numaranın sakıncası olmaz, o an fiziksel hattınız neyse onunla yapılır eğer yapılırsa.

• Bazı arkadaşların aklına şu gelebilir. Benin cn numaram 28.000 lerde, dv2022 de 27000 cn vardı, o zaman bana sıra gelmeyebilir. Evet cn numarasının yüksek olması sıranın geç gelmesinde önemli bir faktör. İki yılı birbiri ile karşılaştırırken, her iki yılda da kaç kişi kazandığına bakmak lazım. Örneğin dv2022'de aile bireyleri de dahil kazanan sayısı Türkiyede 2530kişi. Bunlardan kazanan cn sayısı 1200 kişi ise(Genelde 1/2 oran var diyorlar), bu 1200 cn dv2022'de avrupada 27.000 cn arasına dağılmış durumda. 2023'de kazanan sayısını bilmiyoruz. Mesela 2023'de aile bireyleri dahil Türkiyede 2200 kişi kazanmış olsun ve yine mesela bunların da toplam cn sayısı 1050 olsun, dv2023 1050 cn dosyası avrupada 33000 cn dosyası içerisine dağılmış olur. Sizce hangi yıl daha avantajlı. Elbette ki 2023 daha avantajlı olur...

• @sanaldeniz size katılıyorum benim dv2023 case no 27k fakat 2023 te 35k numaralara kadar gidiyor. dv2022 de son numaralar 27k. Bu nedenle atıyorum geçen seneye göre 4-5 k daha öndeymiş gibi düşünülebilir.

• ⭐⭐

@coolpisces Bu durum ocak ayında açıklanacak cn'ler arası boşlukları görünce daha netleşir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hukukcu111 merhaba. bahsettiğiniz süreç AOS süreci oluyor.
    sahip olduğunuz vizeyle göçmen işlemleri için abd'ye gitmeniz vizenizi amacı dışında kullanmanız anlamına gelir.
    bunu yapanlar elbette var, elbette vizelerine kavuşanlar var ama riskleri de olduğunu da sakın unutmayın.
    önemli olan sahip olduğunuz vizeyi amacı için ve belirlenen sürelerde kullanmanızdır, bunu unutmayın.

• Herkese selamlar. dv2023 için mulakat aşaması tahminen ne zaman başlar? bir de mülakat için yapmamız gereken tek şey mail beklemek doğru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mresit mülakatların başlayacağı tarih resmi olarak 1 ekim zaten.
    o zamana kadar yapmanız gereken tek şey mail beklemektir.

bu arada, lütfen imzanızı günceller misiniz?
    cn'nizi lütfen son iki hanesi XX oalcak şekilde yazın.

• @gucarslan Cevap için Teşekkür ederim. Benim hep duyduğum mülakatların ekime kadar biteceği, hatta o tarihe kadar sıran gelmezse hakkının yanacağıydı 🙂

1 Ekime kadar visa bültenini de takip etmeye gerek yok o zaman değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mresit süreci olukça yanlış anlamışsınız 🙂
    lütfen bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

takvim-dv2023.png

• @gucarslan Hocam mesela eylülün 29 üne mülakat tarihi verdiler ve mülakatta AP ye kaldık,işlemlerde eylül ayı biteceği için vize onaylanmıyor mu ?

• 2023 talihlileri olarak telegram grubunuz var mı beni de alabilir misiniz 🥺

• @gucarslan Nasıl yani? Hesaplarımıza erişme ve okuma gibi bir yetkileri mi var yoksa girişte telefonu mu alıp okuyorlar anlamadım. Ayrıca göçmen olmayan vize türü demişsiniz. Bu durum greencard çekilişi kazanıp giriş yapanları etkilemiyor mu?

• Merhaba benim sira numaram 900 lerde. Ama 24 mayıs ta gonderdim formu. Bu siteyi yeni kesfettim. Keske onceden haberim olsaydi ertesi gun gonderirdim. Cunku formu gonderme sirasinin bu kadaronemli oldugunu bilmiyordum.
    burayi gorunce sanki bana vize maili gelmeyecek vize sirasi bana gelene kadad onumde cok kisi var gibi bir hisse kapildim ve panik atak icindeyim.
    Ve cok mutusuzum 2 gundur.
    Bana vize gorusme gunu maili gelme ihtimali ne kadardir? Ya da sizce hangi ayda gelir?
    :'((

• @Rosesy şuan bu durumu bilmemiz mümkün değil fakat cn düşük erken gelme ihtimali var ayrıca imza sürecinizi lütfen tamamlayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |