Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz bir de anlatiminizdan anladığım mesela biri case no 3000 ve 30 Mayıs doldurdu başka biri de case no 20000 ve 10 Mayıs da yani daha erken doldurdu. önce case no ya göre siralanip ikisi de Mayıs doldurduğu için case no küçük olan daha önce mülakat alacak.case no yüksek olan daha erken submit etse de mülakat sıralamada case no ilk kriter sonra submit ayı oldugu için daha gec mülakat alacak.dogru mu?

• @cerkezkizi09 bende bunu merak ediyorum

• @cerkezkizi09 Şimdi gidişatı anlatayım.
    1- Öncelikle kişinin cn numarasının current olması lazım. Sanırım 1 Eylül'den itibaren her ayın 15'ine doğru, bir kaç gün öce veya bir kaç gün sonra bültenler yayınlanacak. Bu bültenlerde avrupa, asya, afrika gibi kıtaların current bilgileri açıklanacak. Örneğin 15 Eylüldeki bültende Ekim ayının Avrupa için current sayısı 5000 olarak açıklandı. Bu şu anlama geliyor: Artık Avrupada ilk 5000 cn mülakat alabilir. Yani bir çeşit izin gibi bir şey...Yani mülakat alınması için ilk şart current olmak. Bu aylık bültenleri şuradan takip edebilirsin. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html
    2-Avrupada ilk 5000 cn'in current olması, ilk 5000 kişinin Ekimde mülakat alacağı anlamına gelmiyor. Diyelim ki Ankara Ekimde KCC'den mülakat için 30 cn dosyası talep etti. Fakat Türkiyede Mayıs submitli toplam 600 kişi var. Bu 30 kişi mülakat alacaklar ilk 1000 veya ilk 2000 kişiden seçiliyor. Diyelimki ilk 2000 cn'de 50 tane mayıs submitli var. Bunların 30 tanesi Ekimde mülakat alıyor. Kalanı ise bir sonraki mülakatı bekliyor.
    3-Ertesi ayın 15'i olduğunda yine yeni visa bulletin açıklanıyor. Ve burada diyelimki current 5000 den 7000'ne çıkarılmış olsun. Artık 7000 cn'e kadar kişilere(tabi sırası gelmiş olanlara) mülakat verilebilir. Kasım için 90 kişiye mülakat verilecekse, önce bir önceki mülakattan devredilen 30 kişiye 1000-2000 arası mayıs submitlilere mülakat veriliyor, kalan 60 kişi ise önce 2000-3000 cn arası sonra 3000-4000 cn arası mülakat alıyor.
    4-Bu süreç böyle devam ediyor. Yani sıranın mayıs submitli 20000-30000 lere gelmesi için baya bir bekleniyor.
    5-Bazen de toplu mülakat veriliyor. Bu durum bana göre sadece KCC bir kaç ay üst üste mülakat vermediği zaman oluyor. Örneğin 200 kişi gibi mülakat veriliyor. Bana göre burada da benzer bir sıralamaya gidiliyor...
    6-Ayrıca Dv2023 kazananları dv2022 de yapılan bu sıralamayı bu siteden öğrendiler. Bu nedenle herkes elini çabuk tuttu. Ve ds260' çabuk hazırlayıp submit etti. Halbuki böyle bir şey 2022 de olmadı. Bu şu demek. 2022'nin verilerini alırsanız hata yapabilirsiniz. Çünkü 2023'de mayıs ayında adaylar bir önceki yılın uygulamasını bilerek hemen submit ettikleri için, bana göre 2023 mayıs submitliler 2022'den çok daha fazla olacak...

• @sanaldeniz dv2023 excelde şu an 332 kişi Mayıs'ta submit gözüküyor .116 adet de submit tarihi sütununda boşluk var ki bence bunlardands yarıdan fazlası submit etmiştir ama tarihleri imzaya taşımamislardir.bu durumda baya dedigiinjz gibi Mayıs'ta submit etti gibi gözüküyor ki bu durumda submit önceliğinin pek anlamı olmuyor . teşekkürler Bilgi için

• @cerkezkizi09 bu durumda ay bazında submit önem taşıyor değil mi. Yani mayıs ayı içinde submit etmek avantajımızı arttırıyor ama mayıs içinde submit edenler cn göre sıralanıyor yani mayıs içinde hem cn da önem taşıyor. Bu halde haziranda submit ettik diyelim cn düsük olsada öncelik mayıs ayındakilerde olacak diye anladım umarım doğru anlamışımdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 + türkiye'de sadece bu forumda ve exceldeki kişiler olmadığını da hesaba katmanız gerekiyor.

şunu biliyoruz ki, her sene excelde olan kişi sayısı x 2 olarak düşünmek gerek.

• @cerkezkizi09 Öyle değil. Dışarda bu işi takip eden firmalar var. Onlarda bir şekilde bu siteye üye olup bu işi takip ediyorlar. Dolayısıyla 2022 yılında da bu süreci takip ettiler ve sürecin ne olduğunu biliyorlar. Ayrıca ds260 hazırlanmasını youtuptan öğrenip site ile hala tanışmamış olanlar var. Ama mantığınız kısmen doğru. İki üç aya kadar mayıs submitlilerin bir çoğu excel de yerini alır. 2022 de excel de kayıtlı olmayan ama mayısta submit etmiş olanların oranı(bu değer tahminidir, 2022 yılı verilen mülakatlarına ve excel kayıtlarına göre esas alınarak tahmin yapılmıştır) 1,65. Bana göre bu değer %10 aşağı, %10 yukarı oynayabilir. Yani excelde mayıs submitli 100 kişi varsa 65 kişi de dışarıda excele kayıt yaptırmamış olabilir.
    Ha siz exceli daha mükemmel yapabilmek için bu firmalara ulaşıp verilerin gerilmesini sağlayabilirseniz, O zaman dv2023 için çok güzel bir excel tablosu ortaya çıkar. Ve sizler nasıl hareket edeceğinizi daha net görürsünüz...

• @gürkan01 Evet doğru anlamışsınız. 2022 de böyle oldu...Mayıs-03 Haziran esas alındı...

• @gucarslan evet onu okumuştum normal sayınin % 60 burda sadece diye o da sizin dediğiniz ile ayni hesaba geliyor

• @sanaldeniz bu 1.65 olayını önceden de okumuştum.o sebeple şöyle mantık yürüttum aslında 332 kişi bizim excelde mayis submit cepte. 116 kişi bizim excelde boş ama onlar da mayista yapmıştır ama imzaya yazmamistir. % 60 böyle desek 70 kişi daha toplam 400. sizin orana göre 260 da dışarda varsa eder 650 .geçmiş yıllardaki visa sayısina Mayıs submitler dolduruyor .detay hesaba çok da gerek yok genelleme için bakmıştım.ogrensek de bişey değişmiyor aslında boşuna kafa yoruyoruz da bir yandan sohbet bir yandan umut diyelim 🙂

• @cerkezkizi09 Atladığımız şey şu 1,65 oranı, sürecin submit tarihine göre gideceğinin bilinmediği 2022 için geçerli bir tahmin. 2023 de böyle bir şey yok. Dolayısıyla bu oran daha da artacaktır diye düşünüyorum. Ancak bildiğim bir şey var, heveslenip çok kendinizi kaptırmayın, Kasım aralık gibi bu analizleri yapmak daha gerçekci bir yaklaşım olur...

• @sanaldeniz evet haklısınız hele benim case yüksek olduğu icjn çok umutlanma kafasına girmemeye çalışıyorum .insan gene de grubu takip edip tahmin yürütmekte kendini alamıyor.onceki iletide yazdığım gibi maksat sohbet olsun .Kasım Aralık'ta gerçekci tahminler yaparız inşallah . teşekkürler

• @gucarslan o zaman excell de 200.sıradaysak 400 sayalım 🙂

• @halil832, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells @gucarslan merhabalar Kızım 6 yaşında hem Türk, hem rus vatandaşı
    türk pasaportu var vede süresi geçmiş dv lottery başvurusu yaparken kullandığımız Rus pasaportu var .. Ds260 formunda onun bilgilerini doldururken, Türk pasaport bilgilerini yazdım , ve formda baska bir vatandaşlığı varmı sorusuna evet diyip , Russia yi seçtim ve süresi geçen rus pasaport bilgisini 1 rakam yanlış yazdım. Onayladiktan sonra farkina vardım . Bu sorun yaratır mı ? Formu açtırıp duzeltmelimiyim.. ve ds260 formunda asıl talihli kişi bilgileri mi daha çok dikkate alınıyor ? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrey34 %100 öyle demeyelim ama %80 öyle saymanız ve hesap yapmanız menfaatinize olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil832 mülakata ankara'da girecekseniz ve asıl talihli sizseniz sorun olacağını zannetmiyorum. çünkü kızınız asıl talihli üzerinden vizesini alacağı için önemli olan sizin bilgileriniz olacaktır.
    mülakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp durumu bildirir ve düzeltmek istediğinizi söylersiniz.
    şuan bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

• @gucarslan çok teşekkür ederim bilgi için saygılar

• @gucarslan hocam sizinde hep dediğiniz gibi önemli olan mülakat almak geç olsunda güç olmasın moral bozmuyoruz cn yüksek olsada umudumuz var 🙂

• Merhaba Arkadaşlar,

Eşimin (principle applicant) DS260 konfirmasyon sayfasını kontrol ettiğimde soyadının başına bir A harfi fazladan yazıldığını fark ettim. Yani şu anda esas başvuru sahibinin soyadında tek bir harf de olsa bir çelişki var. Ne yapmamı önerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuratA peki sisteme girip DS260'ı kontrol ettiniz mi?
    orada da bir harf fazla mı?

Benzer Başlıklar

• 46
  • 296
  • 642
  • 2655
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |