Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @detones turist

• Benim validenin bugun 4.ayi dolu , Hala ses seda yok. Doguma burda olsun diye vize alalim dedik kadina. Kizim 3 aylik oldu 🙂

• @waterfall DV22 ? kac gun surdu ?

• @Azer-Huseynov dv22 ve 2 ay sürdü tam bizim.

• Merhaba, bugün dv2022 mülakatına girdik ve AP'ye kaldık. Henüz tam olarak ne istediklerini içeren emaili almadık. Sanırım ds5355 formunu doldurmamızı isteyecekler. Detaylar belli olduğunda yine haber vereceğim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozhas bol sabırlı beklemeler diliyorum.
    AP süreci korkulacak bir durum değil, desteğe ihtiyacınız olduğunda buradan yazın lütfen.

*DS5535 formunda, DS260 formunda yazmadığınız bilgileri yazacaksınız.
    *hangi aile bireyleri için istendiyse sadece onlar için dolduracaksınız.
    *formu word formatında doldurup göndereceksiniz

bu detaylara dikkat edin lütfen.

• @waterfall aldiginiz icin cok sevindim . bende 23 gundur beklemedeyim. bekleme surecinde konsolosluga bir sheyler yaziyordunuz ?

• @Azer-Huseynov yok hayır hiç bişey yazmadım. Sadece bekledik 😵💫

• Merhabalar bu süreçte sistemin nasıl çalıştığına dair bir fikriniz var mıdır ? İsmi müslüman ülkelerde yaygın olanların daha uzun ap süreci geçirdiği (Ahmet,Ali,Muhammed,) gibi doğru mudur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-AHMET merhaba. ne yazık ki evet..
    NNCP denen ve FBI tarafından yürütülen program yaygın isim + soyisim kombinasyonuna sahip kişilerin kontrolünü yapmakta. bu durum aslında herkes için yapılır ama elbette yaygın isimler ve soyisimler bu kontrolü ne yazık ki uzun sürmekte olduğu için AP süreci yaşaması muhtemeldir.

• @gucarslan Bilgilendirme için teşekkürler.
    Beklediğimiz gibi dün e-mail ile DS5535 formunu doldurmamızı istediler.
    Tahminimiz pasaportta daha önce iş nedeniyle ziyaret edilen ülkeler olarak Pakistan, Mısır, Lübnan vs. gözükmekteydi, bu nedenle AP sürecine kalmış olabiliriz. Detaylı olarak son 15 senede ziyaret edilen ülkeler, masrafları kim karşıladı gibi detayları girerek formu doldurduk ve bugün gönderdik.
    Artık beklemedeyiz

• selamlar bir soru soracaktım bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, idari işlemdeyken formda belirtmediğim için ülke dışına çıkmak sorun yaratır mı veya konsolosluğa bildirmem gerekir mi, bildirsem işlemlerim baştan mı başlamış olacak? teşekkürler.

• @neimiwa Bence sorun olmaz, çünkü formu gönderdiğiniz tarihe kadarki olan yurtdışı giriş çıkışlarınızı istiyorlar.

• @neimiwa pasaportunuzu yenilerseniz elciliğe bildirmeniz gereklidir.

• @SUV2019 yok pasaportun süresi var daha ama ülke dışına çıkıp çıkmamak konusunda çok kararsız kaldım

• Uçak biletime 10 gün kaldı ama hala idari işlemdeyim. Sanırım ben bu seneki Work and Travel için elendim. 68 gün oldu.

• @avatar pasaportunuzu geri mi göndermişlerdi

• Süreç çok mu yavaş ilerliyor bu aylarda bana mı öyle geliyor ? Geçmiş yıllara baktığım zaman daha hızlı bitmiş gibi duruyor. Tecrübeli olanlar cevap verebilir mi ? Çevremde 3-6 ay arası bekleyen aşırı fazla insan var

• @Ahmet-AHMET göçmen olmayan vizelerde idari işlemi tamamlanan pek yok gibi bugünlerde benim 130 günü geçti

• Takip ettiğim kadarıyla göçmen olmayan vizelerde iki aydır güncelleme alan yok. 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |