Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Berkan-Duru evet nvc için eksik evrak boşanma kağıdını yüklemedi avukatımız

• @cokbekledik86 aa.. üzüldüm, umarım süreciniz sorunsuz tamamlanır.

• @Berkan-Duru umarım yapıcak bişey yok belirli kurallar koyulmuş beklemekten başka çare yok

• Merhabalar sağlık kontrolümüz hakkında deneyimimizi paylaşalım, 25 Mayıs’ta 09:45 sağlık randevümüze yarım saat erken gittik, ds 260 onay formu, elçilik randevü mail çıktısı, covid aşı sertifikası(hayat eve sığar uyg) pcr test sonucu, e nabızdan alınmış aşı Bilgileri ve pasaportu yetkiliye verdik, 10 dk içinde görevli çağırdı orada fotoğrafımız çekildi, kızım ve beni ayrı ayrı aldılar tüm kıyafetlerinizi çılarmanızı istiyorlar önlük giyiyorsunuz, fiziki muayene yapılıyor, 4 tane aşı yaptılar, gözlük varsa mutlaka götürmeniz gerekiyor, sadece benden kan aldılar, kızım ve bende ayrıca akciğer röntgeni alındı,toplamda 712,5 usd ödedik kredi kartı geçerli usd karşılığı nakit çekiliyor yada nakit usd verebilirsiniz, toplamda 1.30 saat sürdü işlemlerimiz.. ertesi gün sorun varsa öğlen 12 ye kadar dönüş sağlayacaklarını söylüyorlar sorun yoksa öğleden sonra bileği formunuz ve aşı bilhilerinizi mail gönderiyorlar dijital olarak dosyamız elçiliğe gönderildi şimdi sırada elçilik kaldı inşallah sorunsuz biter… herkese bol şans

• @sertas hayırlı olsun mülakaatta bol şanslar

• @cokbekledik86 teşekkür ederiz ☺

• @sertas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar sağlık kontrolümüz hakkında deneyimimizi paylaşalım, 25 Mayıs’ta 09:45 sağlık randevümüze yarım saat erken gittik, ds 260 onay formu, elçilik randevü mail çıktısı, covid aşı sertifikası(hayat eve sığar uyg) pcr test sonucu, e nabızdan alınmış aşı Bilgileri ve pasaportu yetkiliye verdik, 10 dk içinde görevli çağırdı orada fotoğrafımız çekildi, kızım ve beni ayrı ayrı aldılar tüm kıyafetlerinizi çılarmanızı istiyorlar önlük giyiyorsunuz, fiziki muayene yapılıyor, 4 tane aşı yaptılar, gözlük varsa mutlaka götürmeniz gerekiyor, sadece benden kan aldılar, kızım ve bende ayrıca akciğer röntgeni alındı,toplamda 712,5 usd ödedik kredi kartı geçerli usd karşılığı nakit çekiliyor yada nakit usd verebilirsiniz, toplamda 1.30 saat sürdü işlemlerimiz.. ertesi gün sorun varsa öğlen 12 ye kadar dönüş sağlayacaklarını söylüyorlar sorun yoksa öğleden sonra bileği formunuz ve aşı bilhilerinizi mail gönderiyorlar dijital olarak dosyamız elçiliğe gönderildi şimdi sırada elçilik kaldı inşallah sorunsuz biter… herkese bol şans

Hayırlı olsun. Mülakat da güzel geçer inşAllah.

• @MYusuf teşekkür ederim Yusuf bey, sizlerinde güzel haberlerini en kısa zamanda alırız inşallah

• @sertas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar sağlık kontrolümüz hakkında deneyimimizi paylaşalım, 25 Mayıs’ta 09:45 sağlık randevümüze yarım saat erken gittik, ds 260 onay formu, elçilik randevü mail çıktısı, covid aşı sertifikası(hayat eve sığar uyg) pcr test sonucu, e nabızdan alınmış aşı Bilgileri ve pasaportu yetkiliye verdik, 10 dk içinde görevli çağırdı orada fotoğrafımız çekildi, kızım ve beni ayrı ayrı aldılar tüm kıyafetlerinizi çılarmanızı istiyorlar önlük giyiyorsunuz, fiziki muayene yapılıyor, 4 tane aşı yaptılar, gözlük varsa mutlaka götürmeniz gerekiyor, sadece benden kan aldılar, kızım ve bende ayrıca akciğer röntgeni alındı,toplamda 712,5 usd ödedik kredi kartı geçerli usd karşılığı nakit çekiliyor yada nakit usd verebilirsiniz, toplamda 1.30 saat sürdü işlemlerimiz.. ertesi gün sorun varsa öğlen 12 ye kadar dönüş sağlayacaklarını söylüyorlar sorun yoksa öğleden sonra bileği formunuz ve aşı bilhilerinizi mail gönderiyorlar dijital olarak dosyamız elçiliğe gönderildi şimdi sırada elçilik kaldı inşallah sorunsuz biter… herkese bol şans

Umarım elçilikte sorunsuz geçer. Covid testini kaç gün önceden yaptırdınız sağlık kontrolu gününden önce? Ayrıca NVC den gelecek net tarihi beklemek zorunda mıyız doktor randevusunu almak için ? Bu konular hakkında bilgi verebilir misiniz?

• @fenercag merhaba teşekkür ederim,sağlık kontrolünden 48 saat önce pcr testi yapılması gerekiyor biz 1 gün önce yaptık sonuç 6 saat içinde verildi, doktor randevüsü için mülakat tarihinizin belli olması gerekiyor , bol şanslar…

• Arkadaşlar, I-130 formunu 13 Mayıs’ta gönderdik ve aynı gün içinde ‘ Case Is Being Actively Reviewed By USCIS’ gibi muhtemelen otomatik olduğunu düşündüğüm bildirim geldi. Forumda imzalara baktığım zaman I-130 onayı genellikle çok kısa sürede gelmiş bazılarınıza ancak bir kaç kişide de 1 yıl gibi bir süreyi bulmuş. Ortalama ne kadar sürede bir cevap-onay beklemeliyiz acaba?

• @ahsenas merhaba, benim de bir iki gun sonra actively review gelmisti, sonrasinda 9 10 ay sonra onaylandi. Onay suresi service center a gore cok degisebiliyor, biraz sans isi. Suradan tahmini bir processing times bakabilirsiniz: https://egov.uscis.gov/processing-times/

• @GMT teşekkür ediyorum.
    Imzalarda yazan NOA1 tarihi ‘being reviewed’ bildirimi için mi oluyor? Ben yanlış anladım galiba. Bir de service center’ı bilemiyorum onunla ilgili bir bilgi yok bende galiba henüz.

• @ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@GMT teşekkür ediyorum.
    Imzalarda yazan NOA1 tarihi ‘being reviewed’ bildirimi için mi oluyor? Ben yanlış anladım galiba. Bir de service center’ı bilemiyorum onunla ilgili bir bilgi yok bende galiba henüz.

Başvuru yaptıktan kısa süre sonra Uscis'in başvuruyu aldığını bildirdiği bir mail geliyor, bu NOA1. Daha sonra aynı bildirim ev adresine posta olarak geliyor. Bu bildirimin sol alt köşesinde hangi Servis Center'dan gönderildiği yazıyor. Bu da dosyanızın hangi SC'de olduğunu belirtiyor.

• @MYusuf Başvuru yaptığımız gün (13 Mayıs) ‘your case is actively being reviewed’ şeklinde receipt numberın yazdığı bir bildirim gelmişti. Bahsettiğiniz mail bu mu oluyor acaba?

• @ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Başvuru yaptığımız gün (13 Mayıs) ‘your case is actively being reviewed’ şeklinde receipt numberın yazdığı bir bildirim gelmişti. Bahsettiğiniz mail bu mu oluyor acaba?

Daha sonra bir mail ve eve posta geliyor genellikle. O bildirim sol en alt tarafında nereden gönderildiği, gönderilen yerin adı yani Servis Center adı, adresi yazıyor. Bundan bahsediyorum.

• Da 260 forumdan 1 yil gecti acaba guncelleme lazımmı konsolosluk icin bilgisi oln yazabilirmi

• @mertdzkr Bende mulakat tarihimi aldim. Saglik randevumu yaparken DS-260 iniz 6 aydan eski ise yenilemeniz gerekli gibi bise gordum. Benim NVC sureci 6 aydan fazla surdu. Haliyle DS-260 im da 6 aydan eski. Bilen arkadaslar yardimci olabilirmi acaba?

• Arkadaslar Elçilik görüşme tarihim belli oldu NVC mail attı. Bundan sonraki aşamalar doktor randevusu almak dışında neler kaldı? Süreç hakında bilgi verebilir misiniz?

Ayrıca doktor randevusu sayfasında dogdugunuz şehir yazıyor fakat benim pasaportumda ilçe ismi yazıyor dogum yeri olarak. Hangisini yazmalıyım?

• Merhaba herkese, sizlerle olumlu giden mülakat sürecimi paylaşmak istiyorum. Hem de bugünlerde mülakatı olan arkadaşlara yönlendirme olur.

Otel: Ben Ramada Otelde kaldım hem yürüme mesafesinde hem de yakın zamanda yenilenmiş sanırım o yüzden reviewlarına göre çok daha iyi çıktı, interneti hızlıydı.

Sağlık: Randevu saatinden 50 dk önce gittim, içeri aldılar sorunsuz. 4. Katta kayıt yapıldı (pasaport, covid aşısı, son 2 günde yapılan pcr testi, varsa medical kayıtlar istendi), sonra 3. ve 5. katlarda kan alımı ve X ray yapıldı. Sonra yine 4. Katta doktor bey ile görüştüm. Doktor beyin sorduğu sorular: Büyük bir ameliyat geçirdiniz mi, hangi ilaçları kullanıyorsunuz (bunu 2 kere sordu nedense), Amerikada ne iş yapacaksınız, Amerikada daha önce bulunmuşsunuz naptınız, Amerikada hiç yasaları çiğnediniz mi, Amerikada alkollü araba kullandınız mı? Nefes alıp verdirdi, birkaç aşı yaptı, gözlğk numaramı not etti, sonra da tamam dedim, giyinip çıktım. Testlerle birlikte yaklaşık 400 dolar tuttu. Sonuçları ertesi akşam çıktı ve konsolosluğa gönderildi.

Mülakat:
    Dökümanlar-8.45 randevuma 8 gibi gittim, yaklaşık 8.20-8 30 gibi içeri alındım. Elimde bir tek dosyam vardı, elektronik sokulamıyor. İçeride banka gibi sıra aldırıyor. Sıraya göre önce döküman görevlisine yönlendirildim. Bu görevli Türktü. Bütün civil dökümanlarımı (nüfus kayıt, sicil kaydı, marriage certificate vs) ve eşimin ve cosponsor umun 2021 tax return leri artı fotoğraflar, whatsapp konuşmalarını aldı. Burada hangi dil mülakat diye bir soru sordu, ingilizce dedim not etti. Eşinizin tam adı nedir diye sordu.
    Interview- sonra tekrar sıra bekledim 20 25 dk. Sıram gelince çağıran görevli önce elimi kaldırtıp yemin ettirdi, sonra parmak izimi aldı. Ondan sonra sorular: İlk evliliğiniz mi? Eşinizim ilk evliliği mi? Eşinizle nasıl tanıştınız? Sonraki yıllarda ilişkiniz nasıl devam etti? Türkiyeye ne zaman döndünüz? (Öncesinde amerikada yaşadığım için) Sonra tamam onaylandı dedi. Hatta beni heyecanlı görünce,you did fine, you are approved gidebilirsin ok dir dedi😃Elime aile içi şiddet konulu kağıdı verip pasaportunuz ptt ile elinize ulaşacak dedi. Herkese bol şans diliyorum bu süreçte!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |