Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

ı-130 approved oldu ve category f2A iken ir1 oldu ( spouse of usc) . 485 dosyalar hala f2A olarak gorunuyor bazı sistem veya appler üzerinden kontrol ettiğimizde.
    Bunu değiştirmenin yolu ne? i130 approval notice ile bi cover letter yazarak myuscis account üzerinden 485’ e upload document yapsak?
    Yanı belli ki birbirlerinden haberleri yok. 485 büyük ihtimalle Field officete. Ama bunlarin nasıl bi sistemi varsa onaylanmış i130’u görmüyorlar. Gözlerine sokmak isteyince de çocuk gibi azarlıyorlar telefonda. Tek yapmaları gereken daha önce f2A ( spouse of lpr) statüsünü ir1 çevirmek. Hangi kategoride takılıp kaldığımızı dahi anlayamıyoruz ya!

Bir problem daha var. inqury yapmaya çalışıp randevu almak istesem sistem case number ile 485i match yapmıyor. Uyuşmuyor diyor. Deliricemmmmm!!!!

I-130 Upgrade yetmeli diye dusunuyorum; ama emin olmak icin Muslu Hukuk Burosu'na da soruyu sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Burda bi yerde kendilerine yazdım diye hatırlıyorum o ara,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheKubi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mazk2104 evlilik lisansı geldi , şuanda da okula kayıtlıyım ama bu son ay birdaha gitmem 🙂 Evet çoğu arkadaşım evlenince okulu bırakmış . O bence yalan söyluyor çünkü amerikalı gocmenlik avukatı şunları söyledi : Visa ile abd ye giriş yaptıysan gerisi onemli değil evlendıgınde sorun olmaz diyor 👍🏼 Kaçak olup evlenen çok kişi var .. Bir arkadaşım turist olarak geldi evlendi ve daha gocmenliğe başvurmadı bile 1 yılı geçti yeni başvuracak 👍🏼

her zaman yasal olmak ve yasal kalmak tabii ki en ideali 🙂 ama out-of-status kalsaniz da ABD vatandasi esi olarak AOS surecine baslayabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caner-0, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bu sorunun daha once sorulmus olma ihtimali var ama bulamadim cevabini. Yanitlayabilirseniz sevinirim,

Her form icin tekrar eden bazi dokumanlar var ornegin; iki adet fotograf, en guncel I-94, Pasaport Biografi sayfasi...

Bu belgeleri her istenilen belgeye ek olarak tekrar gondermeli miyiz, yoksa tek bir ek olarak gondermemiz yeterli olur mu?

Her form icin ayri ayri hazirlayin bu belgeleri 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Dun tekrar Interview scheduled edildi umarim bu sefer tekrar sorun cikmaz 😞

tekrardan gozunuz aydin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@basoglukoray1 @mazk2104 @crazycells

7-8 Ayın sonunda istediğim görüntü elime ulaştı burada bana yardımı dokunan başta @crazycells olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. bekleyen arkadaşlar umarım sizde en kısa sürede alırsınız aynı maili.

interview.png

gozunuz aydin, simdiden tebrikler 🙂 iyi haberlerinizi bekliyor olacagiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar, nişanlımla sonunda las vegasta evlendik. Ben Türkiye’ye dönünce o green card sürecini başlatacak. Benim sorum şu ki erkek arkadaşımın doğum sertifikasını henüz alamadık bu yüzden burda evliliğimizi konsolosluğa gidip tescil ettiremeyebilrim. Bu durumda Türkiye’ye evliliğimi hiç bildirmezsem green card sürecini etkiliyor mu? İstedikleri dokümanlar arasında nüfus kayıt örneğini okudum forumda ancak bu evliliğimi göstermeli ? Green card sürecini Türkiye’den yürütürken Türk yetkili makamlarına evliliği bildirmek zorunda mıyız?

tebrikler, ABD'de hangi statu ile bulunuyorsunuz?

ABD'deki evlilik sertifikasi ile evlendiginizi kanitlayabilirsiniz, dolayisiyla sorun yok.

Green Card surecini pek etkilemez, henuz kayitlari guncelleyemedik diyebilirsiniz. Ama ilk firsatta konsolosluga tescil ettirmenizi tavsiye ederim, ABD'deki evliligi Turkiye'de tescil ettiremezsiniz, ancak ABD'deki Turk konsolosluklari bu islemleri yapabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nejlakerim, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba çok teşekkür ederim ama orada dediklerini anlamama durumu olması açısından demişrtim ben.o zaman ne yapacagız😢 Sadece resim ve parmak izi alıp işlem tamamlanıyor mu? Birde yanınızda evrak vs götürdünüz mü?

sadece fotograf cekecekler ve parmak izinizi alacaklar. onunuzdekileri takip edebilirsiniz 🙂 korkacak bir durum yok. bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugb-ylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@strangek merhaba. Ben de benzer durumdayım. Nişanlımla ABD’de evlilik yaptık. Türk konsolosluğuna tescil ettirirsek pasaport vs soyadım değişeceğinden ve bunun süreci uzatacağını düşündüğümüzden konsolosluğa bildirmedik Green carda başvuru sürecimiz uzamasın diye. Hamilelik durumum olduğu için bebek doğduğunda Türk konsolosluğuna bildirmek zorunda olduğumuzdan konsolosluğu aradım ve eğer evlilik tescil edilmeden bebek doğarsa, evlilik dışı sayılacağını ve
    Sorun yaşayacağımızı belirttiler biz de mecbur evlilik tescili yaptırdık konsolosluğa. Yani GC başvurum kızlık soyadımla oldu, Türk kimliğimde eşimin soyadı oldu. Türk pasaportumu henüz değiştirmedim, ABD içindeyken bi önemi yok ama trye gideceğin zaman değiştirmelisin yoksa gümrükte sorun yaşarsın dedi görevli. Sonuç olarak GC de kızlık soyadım, pasaportumda eşimin soyadı olacak. Greencard başvuru süreci Türk pasaportundan ve evlilik tescilinden bağımsız. Ama tabi ki Türk pasaportum ve GC daki soyadı farklılığı giriş çıkışta sorun olacak mı bilmiyorum ben de .

Hayir, farkli soyisimleri sorun olmaz. Turk konsolosluguna tekrar gittiginizde ABD'deki isminiz farkliysa onu da kayitlara gecirsinler; giriste hicbir sorun yasamazsiniz. Ayrica ayni kisi oldugunuzu anlamalari icin isim/soyisim degisikligine dair belgeleri de yaninizda tasiyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@tugb-ylmz cevabınız için çok teşekkür ederim. GC başvurusunda sizden istenilen belgelerde sanırım Türkiye’de evli gözüküp gözükmemenizin önemi olmadı. Ben belgeleri incelediğimde nüfus kayıt örneği (birth certicate)istenildiğini gördüm. Ancak ben süreci Türkiye’de yürüteceğim bu yüzden ABD konsolosluğu bana sıkıntı çıkarır mı? Siz ABD’de süreci yürütürken sizden bu nüfus kayıt örneği istendi mi?

Turkiye'de bu evliliginizi tescil ettirmeniz pek mumkun degil, o nedenle ABD'den ayrilmadan konsoloslukta tescil ettirmenizi tavsiye ederim.

• Ya bir şey daha sorcam ama kim ne bilsin bunu 🥺 Ayni durumda olan vardır belki. Tax april 12 yaptırdım. İrs hala account parayı çekmediği gibi transcripte de yansımadı ve sistem hala diyor ki tax record is not processed falan. Tax belgelerini eşimin 485 üzerine yüklemek istiyorum uscis account üzerinden. Birlikte Tax yaptığımızı görsünler diye. Yanı neredeyse 2 ay olacak, hala ilerleme yok. İrs kagit yolladı online ödeme bilgilerinizi aldık diye.
    Yanı bu resmî kurumlar neden bu kadar yavaş ve umarsız çalışıyor anlamak mümkün degil!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tessindunyasi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mazk2104 peki, bir sey sormak istiyorum, benim adımı tax paper worklerine yazması çok gerekli mi? Yani interview için gerekli mi? Netice de benim bir gelirim yok SSN number’im da yok. İnternetten ITIN number ücretin baktım 100 dolar istiyor. ITIN number’i ücretsiz alabilen var mı? Cok tesekkur ederim

bir muhasebeciyle konusmaniz iyi olur, ama sanirim boyle durumlarda SSN'yi 000-0000 olarak girebiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ya bir şey daha sorcam ama kim ne bilsin bunu 🥺 Ayni durumda olan vardır belki. Tax april 12 yaptırdım. İrs hala account parayı çekmediği gibi transcripte de yansımadı ve sistem hala diyor ki tax record is not processed falan. Tax belgelerini eşimin 485 üzerine yüklemek istiyorum uscis account üzerinden. Birlikte Tax yaptığımızı görsünler diye. Yanı neredeyse 2 ay olacak, hala ilerleme yok. İrs kagit yolladı online ödeme bilgilerinizi aldık diye.
    Yanı bu resmî kurumlar neden bu kadar yavaş ve umarsız çalışıyor anlamak mümkün degil!

sorun degil, doldurdugunuz 1040 formlarini goturebilirsiniz. IRS'in 2021 vergi bildirimlerini henuz islememis olmasi anlasilir bir durum 👍

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Ya bir şey daha sorcam ama kim ne bilsin bunu 🥺 Ayni durumda olan vardır belki. Tax april 12 yaptırdım. İrs hala account parayı çekmediği gibi transcripte de yansımadı ve sistem hala diyor ki tax record is not processed falan. Tax belgelerini eşimin 485 üzerine yüklemek istiyorum uscis account üzerinden. Birlikte Tax yaptığımızı görsünler diye. Yanı neredeyse 2 ay olacak, hala ilerleme yok. İrs kagit yolladı online ödeme bilgilerinizi aldık diye.

sorun degil, doldurdugunuz 1040 formlarini goturebilirsiniz. IRS'in 2021 vergi bildirimlerini henuz islememis olmasi anlasilir bir durum 👍

Sağol sevgili Alı. Bulunmaz nimetsin ve bulamıyoruz seni uzun zamandır 😁 Teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Sağol sevgili Alı. Bulunmaz nimetsin ve bulamıyoruz seni uzun zamandır 😁 Teşekkür ederim 🙏

evet, maalesef kisisel islerimden dolayi forumun tum basliklarina zaman ayiramadim 🙂 ama onumuzdeki gunlerde firsat buldukca tum basliklari teker teker ziyaret edecegim 🙂

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

evet, maalesef kisisel islerimden dolayi forumun tum basliklarina zaman ayiramadim 🙂 ama onumuzdeki gunlerde firsat buldukca tum basliklari teker teker ziyaret edecegim 🙂

Biz bencilliğimizden veya sabırsızlığımızdan, daha çok da bilgisiz olmamızdan hareketle seni düşünemiyoruz bazen, kusura bakma 🫣Bazen “neredesin Alı, hadi yazsana” gibi cümleler döktüğüm olmustur. Burda nöbet tutmak zorundaymışsın gibi sanki 🥶 Tamamen sevgiden 🤗 iyi ki varsın…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Biz bencilliğimizden veya sabırsızlığımızdan, daha çok da bilgisiz olmamızdan hareketle seni düşünemiyoruz bazen, kusura bakma 🫣Bazen “neredesin Alı, hadi yazsana” gibi cümleler döktüğüm olmustur. Burda nöbet tutmak zorundaymışsın gibi sanki 🥶 Tamamen sevgiden 🤗 iyi ki varsın…

tesekkurler 🙂 sorun degil 👍 esinizin GC surecinde bol sanslar, en yakin zamanda iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

tesekkurler 🙂 sorun degil 👍 esinizin GC surecinde bol sanslar, en yakin zamanda iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

İnşallah. Hepimiz icin hayırlı sonuçlar gelsin kısa zamanda. Teşekkürler 🙏🤗

• ⭐⭐⭐⭐⭐

AOS basvurusu yapan arkadaslarin dikkatine!

USCIS, son birkac aydir I-485 AOS basvurusuyla gonderilen I-765 calisma izni ve I-131 seyahat izni basvurularini birbirinden ayirarak isleyebiliyor.

Yani eskiden hem calisma izni hem de seyahat izni combo card olarak tek bir kart ile gonderilirken, bu siralarda basvuru yapan kisiler ilk olarak EAD kartinizi alabilirsiniz, ve advance parole belgeniz ise daha sonra gelebilir.

Eger size gonderilen ilk kart ile seyahat etmeyi planliyorsaniz, lutfen ustunde "serves as i-512 advance parole" yazili olduguna emin olun. Eger EAD'nin ustunde boyle bir ifade yazmiyorsa bu karti seyahat belgesi olarak kullanamazsiniz!

Screen Shot 2022-05-25 at 11.15.38 PM.png

ilgili notu su sayfadaki ilk kutucuktan okuyabilirsiniz: https://www.uscis.gov/i-765

• Bugun itibariyle 5/26/2022, USCIS in sitesindeki I-693 belgesinin sag ust kosesinde expires 3/31/2022 yaziyor

Ben belgelerimi bu hafta gondermeyi planliyordum. Acaba benim kapali zarfimdaki raporda hagni tarih var? Bu bir problem olusturur mu?

• @crazycells Teşekkürler cevabınız için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |