Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• çok teşekkürler cevaplarınız için. benim 2 kedim var ve ikisi toplam tabiki 8kg üzerinde. o yüzden sanırım hic istemeyerek birini kargoda göndermek durumunda kalacağım. 😞 bütün aşıları çipleri tamamlandı. ancak call center'i aradigimda extra nasil bir ucret odenecegi konusunda tam emin değiller sanırım. cok tesekkurler bilgilendirmeleriniz icin.

• @BurakKuloglu Merhaba öncelikle gözünüz aydın bizde köpeğimiz için aynı süreçteyiz. Başvurumuzu Nisan sonu yaptık, istenilen tüm belgeleri gönderdik ancak NASPHV 51 belgesinden haberimiz olmadığı için göndermedik şimdi bu belgeyi veterinerimizden doldurtsak ve onlara ilave evrak olarak göndersek ne şekilde ulaşabiliriz bu belgeyi de başvurumuza eklemek istiyoruz desek bir mail adresi var mıdır? Bunu sormak istedim.

• Herkese merhaba güncelleme gelmiş 10 Hazirana kadar permit isteniyor sonrası için gerekliliklerin yerine getirilmesi yeterli olacakmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DOG-BAN Hakkında Güncelleme!

2021 yılında getirilen ve evcil köpek yavrularımızın abd'ye girişini yasaklayan ve belirli kurallan getiren DOG-BAN, 10 haziran itibariyle güncellenmiştir.

https://www.cdc.gov/importation/bringing-an-animal-into-the-united-states/rules-1-or-2-dogs.html

aşağıdaki adımları inceleyerek evcil dostlarımızın ABD'ye girişinin nasıl olacağını kontrol edebilirsiniz.

• @Eda-Sogancilar merhaba. Tesekkurler. Mail ile donus yapilirsa eksik evrak diye gonderebilirsiniz.

• @gucarslan Hepimizin gozu aydin 😊

• Herkese merhaba. Biz 1 Mayista izin icin basvuru yaptık. CDC'den istenilen evrakları gonderdik, sadece bu NASPHV form yoktu, onun yerine zaten pasaportta asılar gorunuyor. Ve cok sukur bugun izin aldık. Cok mutluyuz. Darısı sizin başınıza 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Natalia-Binlik gözünüz aydın, yavrunuzla birlikte iyi yolcuklar diliyorum 🐶

• @Natalia-Binlik gözünüz aydın. Yolunuz açık olsun. Bizim yeni aşı karnesi olmasına rağmen kuduz aşılarını kabul etmemişlerdi. Bu da pozitif bir gelişme olmuş. İyi yolculuklar

• merhabalar doğru yere mi yazıyorum emin değilim ama bir sorum var.
    Bir arkadaşımız şivava cinsi köpeğini bizim aracılığımızla Amrika'daki arkadaşına göndermek istiyor. Köpeğin pasaportu var ama bize ait değil. Daha önce hayvanla seyahat yapmadık. Süreç nasıl işliyor, ne yapmak gerekiyor, girişte soru sorarlar mı, nasıl olur? Tecrübesi olanlar yazarsa çok iyi olur. Teşekkürler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   MySea MySea 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sametbzks merhaba.
    ABD'ye evcil köpeklerin sokulması 2021 temmuz ayı'nda getirilen bir yasakla çeşitli kurallara bağlanmıştı.
    30 mayıs'ta yayınlanan genelge ile bu yasakta değişikliğe gidildi.

lütfen bu iletiyi kontrol edin;

https://yesilkartforum.com/forum/post/286051

• Yaklasik 20 gun once iki kedimle biri kargo holdda biri yanimda THY ile Istanbuldan ABD'ye uctum. Baska arkadaslara bilgilendirme amacli yaziyorum cunku hem kargo hem yanimda evcil hayvani deneyimlemis oldum. Kuduz asilari, cipleri, diger butun asilari, parazitler veterinerimizle tamamlandi. Ucustan 1 gun once de belediyedeki tarim orman mudurlugune gidip iki kedim icin de apostilli saglik belgesi aldim. Butun asilari tam oldugu icin hicbir sorun cikmadi, odemeyi direk iban numaralarina yaptim. Ucusa daha onceden kedilerimi arayip eklettirdim. Sonrasinda havaalaninda biraz karmasa olsa da islemleri tamamladim: 1. Havaalanina giriste kediler tasima cantasindan cikarildi X ray icin. 2. Check in yaparken kedilerin de belgeleri kontrol edildi, odeme kismina yonlendirildim. 3. Ayri bir kisimda yer alan excess baggage kisminda kargodaki kedim icin 330, yanimdaki kedim icin 165 gibi toplam 500 dolar odedim. 4. Kargoda gidecek kedimi havalaninin sag tarafinda kalan pet check in kismina goturdum, orada bir gorevliyle alt kata inip kedimi X ray icin cantasindan yine cikarip sonrasinda kargoda gidecek kedimi teslim ettim. 5. Yanimda gelecek kedimle pasaport kontrolunden gectik, burada bu kedimi de 2. kere cantasindan cikarttim ve ucaga bindim. 6. Ucusta kedime cok hafif bir sakinlestirici verdim, koltuk bos oldugu icin yanimda oturdu cantasinin icinde. 7. ABD'ye varinca passport check'ten sonra bagaj alaninda diger kedimi de geri teslim aldim. Sinirda kedilerle ilgili baska hicbir soru sorulmadi, sag salim vardik.

• Merhabalar herkese amerikadan türkiye'ye köpeğimi götürmek istiyorum. Daha sonra tekrar getirebilir miyim. Yasak vardı o yasak kalktımı. Teşekkürler.

• @mardin47-47 Merhaba, çok değil 2 post üste bakın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Anladığım kadarıyla köpekler için yasaklar devam ediyor. Ancak artık oturumu olmayanlar da izin belgesi için başvurabiliyor. Tek değişikliğin bu olduğunu görüyorum.

• Merhaba. Eşim LPR statüsünde. 12 kglik kopegimizi abd ye Eylül ayında götürmeyi planlıyoruz. CDC ye başvuru yapmamız gerekiyor sanırım. Titrasyon testi gerekli bu testi nerede yaptirabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 bu konuda en son işlem yapan sn. @BurakKuloglu'nun deneyimini okumanızı tavsiye ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/post/270068

• @BurakKuloglu Çok detayli açıklamanız için teşekkürler. Temmuz ayında yasak kalkarsa bu işlemleri yapmaya gerek varmi? Kalkarsa yine de cdc ye başvurmak gerekiyormu? Titrasyon testini her halükarda yapmak gerekiyormu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |