Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @BADE merhabaileri tarih doktor randevüsü alıyorsunuz sonra doktorun mail adresine durumu açıklayan bir mail atıp istediğiniz tarih aralığına randevü değişikliği talep ediyorsunuz, PTT 60 TL ücret karşılığı adresinize teslim yapıyor

• Merhaba. cevabınız için çok teşekkür ederim. birkaç sorum daha olacak izninizle. İleri tarih en erken 10 haziranda açık yer var. ama benim görüşme günüm 1 haziran.yani alabileceğim en erken tarih bile randevu günümüm geçiyor. bu şekilde randevu tarihini farklı yazıp mı alayım randevuyu? bir de ptt den adrese teslimi nasıl talep edeceğim ücreti nereye yatıracağım? biraz fazla sordum ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Arkadaşlar NVC aşamasında I-864 ü hem kendim hem joint sponsor için dolduracağım, harici olarak I-864 EZ de doldurulması gerekiyor mu kendim ve joint sponsor için ?

• Teşekkür ederim yardımlarınız için randevum 30 Mayıs olarak onaylandı çok şükür. Darısı herkesin başına.
    Dediğiniz gibi vize görüşme tarihimden ileri bir tarih girerek 10 hazirana randevu aldım ve [email protected] adresine durumumu anlatan bir mail attım. Yarım saat sonra cevap geldi. randevunuz 30 mayıs olarak onaylanmıştır diye yazmışlar. siteden girip kontrol ettim randevum kesinleşmiş. Buradaki herkese çok teşekkür ederim.

• @BADE kendi adresinizi secme sansiniz var. O secenege gelmeniz lazim ilerlerken. Eger gelemezseniz. onlarin yardim hattini arayin yardimci oluyorlar.

• @yonca_2020 Merhaba yonca hanım, ilginiz için çok teşekkür ederim. açılan yerde sadece kurye adresleri çıkıyor. sanırım oluşturduğum hesap bilgileri ile giriş yapmam gerekiyormuş ben giriş yapmadan bakıyorum çünkü hesap bilgileri bende yok avukatta. ondan öğrenip tekrar deneyeceğim inşallah bu sefer olur. ayrıca size de burada verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun..

• DQ ne demek arkadaşlar? Çok kısa süredir forumdayım burda yazılanları okuyorum da bunu bir türlü anlayamadım

• Merhaba. 1 Haziran’a sağlık randevusunu alabilmiştim. Randevu numarasının da ekran görüntüsünü aldım. Fakat hala doctorundan onay maili gelmedi. Bugün arayip sorgulattik randevunuz yapilmistir size mail atilmistir diyor ama ortada mail yok. Doctorun’da randevu sorgulatma sisteminden sorgulatıyorum böyle bi randevu yok diyor. Boyle birseyle karşılasan oldu mu daha önce? Tam sona yaklaşmışken son dakika bir sorunla karşılaşmamak adina tedbirli olmaya calisiyorum.

• @BADE Documentarily Qualified: DQ yani NVC surecini basariyla gectiniz. DQ olduktan sonra mulakat tarihi bekliyorsunuz

• @ozlemcorut evet bizde olmustu ama telefonda teyit ettilerse sorun olmaz. rahat olun

• @yonca_2020 insan o kadar tedirgin oluyor ki herseyden daha da fazla uzamaması icin artık… teşekkür ederim cevap verdiğiniz için:)
    Ayrıca sanırım siz bu süreçleri bitirmişsiniz. Eğer bi mahsuru yoksa mülakatta neler soruldu, vizenizi onaylamaları, Türkiye’den ne zaman çıkış yapılabiliyor, yanınızda albüm vs götürdüğünüz mü? Kısacası nasil bir deneyim yaşadınız bahsedebilir misiniz biraz ? Başka bir başlık altında var mi bu cevaplar bilmiyorum baktim ama bulamadım. Kısaca bahsederseniz cok sevinirim.

• @yonca_2020 Teşekkür ederim Yonca hanım iyi ki varsınız :))

• Tekrardan merhabalar arkadaslar bayadir formda yoktum yoğun çalışıyorum gördüğüm kadariyla mulakat tarihleri bekleyenler var hayirli olsun diyorum simdiden

• Arkadaşlar herkese merhaba .Lütfen cevaplarsanız çok mutlu olurum .ABD vatandaşı Sevgilim Eylül ayında Türkiye’ye gelecek ve nikah kıyacağız.Ve hemen işlemlere başlayacağız .Tahmini mülakat sırası 12 ay sonra mı geliyor genelde herkese ? Lütfen cevap bekliyorum

• aklima takildi medical ve konsolosluk icin ikisi icin de pcr testi gerekiyor mu acaba?

• @canaykarahan32 1-2 yıl arası olarak düşünebilirsiniz 2 yılı pek bulmuyo ama başvurunuzun hangi servise gittiğine bağlı

• @canaykarahan32 Merhaba, benden daha deneyimli kişiler var burada ama merakınızı gidermek için kendi sürecimi yazıyorum. Kasım 2020 de eşim Abd den ilk başvuruyu yaptı. 18 Mayıs 2021 de NVC den onay geldi ve dosyam Abd Ankara Konsolosluğuna gönderildi. 15 Ocak 2022 de iki evrakın yeniden yüklenmesini talep eden bir mail geldi 1 hafta sonra evrakları yükledik ve 18 Nisan 2022 de tüm evraklarımız onaylandı. Randevu tarihini de 12 Mayıs 2022 de verdiler. Mülakatım 1 Haziranda inşallah. Yani evraklarda sıkıntı olmasa 15 Ocak 2022 de tüm evraklarım onaylanmış olacaktı ama 3 ay uzadı. Bu durumda ortalama 1 buçuk yıl gibi bir süreç sizi bekliyor. Tabi bu süre herkeste değişiklik gösterebilir. Ben sadece fikir olsun diye yazdım.

• @GMT medical için gerekli ama elçilik için bilmiyorum 🤷♀

• Selam Herkese,

NVC asamasinda cogu kisiden eksik evrak ile yeniden evrak istendigini goruyorum ve ayni surecte oldugumdan biraz tedirgin oldum. Yuklenen evraklarin yeni alinmis olmasi zorunlulugu var mi? Ornegin adli sicil kaydi son 1 ay icinde alinmis olmali gibi?

Tesekkurler

• @t34 yüklerken en güncelini yükledik arşiv kayıtlı ingilizce yükledik, varsa boşanma evrağı her iki tarafın gerekli, nüfus kayıt örneği , evlilik cüzdanı , pasaport , hepsinin ingilizce tercümesi ve Orjinali beraber yüklemelisiniz…aklıma gelenler bunlar… yalnız avukat yüklemişse belgeleri, mutlaka sisteme girip belgeleri kontrol edin , biz avukata doğru belgeleri göndermemize rağmen yalnış yüklemişti, doğru belgeleri sonradan yüklememiz süremizi uzatmadı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |