Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkaplan peki ilgili iletiyi düzgün okuduğunuza emin misiniz?
    lütfen tekrar gözden geçirin. çünkü alınmama sebebiniz bizimle alakalı değil, sizinle alakalı.

• Pilot uygulama devam eder umarım ve KCC sadece mülakat tarihi maili atar herkese.

• öncelikle merhaba bugün bi bilgi aldımda ben ds 260 formunu gönderdim fakat aile anne baba bilgisinde anne kızlık soyadımı girilicek şuankimi kararsız kaldım bir iki yerde kızlık soyadı yazıyo acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmı şimdiden teşekkürler

• Selamlar süreçle ilgili birkaç sorum olacaktı,

-Ben yüksek lisans yapıyorum. Bu sebeple askerliğimi tecil ettirmiştim. Ancak gitmeden önce yüksek lisansı bitireceğim( 2023-Mart gibi). tecilim de bu süreçte bitecek. Yüksek lisans sonrası 1 yıl tecil hakkım olduğu için onu kullanmayı planlıyorum. Askerlik yapmadan gitmek istiyorum. Askerlik yapmadan gitme durumuna vize alırken ya da ülkeden çıkarken sorun yaşar mıyım? Duruma göre doktora süreçlerini de başlatma şansım var. Ne önerirsiniz.
    -Telegram da eyalet gruplarına katılmak için ne yapmam gerekiyor?
    -Kyk borcumu bir süredir ödemiyorum. Bunun vize ya da ülkeden çıkış süreçlerinde karşıma çıkma durumu olur mu ?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulsclk13 bunun için değişiklik yapmanıza gerek yok, bu şekilde kalabilir.
    gerekirse mülakatta bilgi verirsiniz.

• @ulsclk13 Anne kızlık soy adı girilecek evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taylan172 merhaba,

• hiçbir soru olmaz merak etmeyin.
    • telegram ile alakalı formu doldurup gruba dahil olabilirsiniz.
    • ilgili borcunuzla ilgili bir soru / sorun olmaz merak etmeyin.
  • ⭐⭐⭐

Herkese merhaba, @crazycells @EzgiLera @gucarslan öncelikle teşekkürler. Tavsiyeniz üzerinize bıraktığım üniversiteden gidip lise diplolamamın orjinalini aldım, ayrıca kapalı zarfta ıslak imzalı ve mühürlü transkript belgemide alıp zarfı mühürlettim. Transkripte giriş ve çıkış kayıt bilgilerimde görülüyor, bunun haricinde bir belge almadım, ayrıca diplolamamın arkasında üniversitenin kaşeli mühürlü giriş ve çıkış tarihleri mevcut, desteğiniz için çok sağolun. Liselerin 4 yıl olduğu fakat bizim döneme denk gelmediğini gösteren resmi gazete sayısınında çıktısını aldım, hepsini bir araya koydum rahatım 🙂

• @sezer123 aynı durum bizde de var ekim sonu kasım başı gibi çocuğumuz doğacak inşallah
    benim anladığım kadarıyla takıldığınız yer ilk etapta 2 yaşına kadar vize muafiyeti var dedi uğur abi çocuğun ilk girişine müteakip ülkeye girdikten sonra başvurup çocuğun green kartını orada alacağız sanırım
    Benim diğer kafama takılan @gucarslan çocuk doğunca pasaport çıkarınca çocuğun pasaportu vizesiz yani boş şekilde ülkeye giriş yapacak demi ?

• Ben de formu doldurdum lütfen telegram kanalınıza beni dahil eder misiniz.
    en güncel bilgi almak için önemlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Musty50 evet, öyle olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@incomprisa burada yazdığınız her iletinin anında gerçekleşmesini beklemeyin.
    sabırla beklemelisiniz, müsait ilk an gruba dahil edileceksiniz.

unutmayın ki; burada olmayan hiçbir bilgiyi orada bulamazsınız.
    en güncel bilgi zaten her zaman burada olacak.

• @Erkan-Gürsoy Merhaba bende bakındım hemen ama tam istediğim sayfayı bulamadım tam nerden resmi gazete çıktısı aldığınızı yazabilir misiniz?Bir de ben de lise ilk iki yılı bi okulda 3.yili başka bi okulda okudum ve ilk yarı yılda okulu bıraktım sonradan acikogretimden bitirdim diplomamda açık öğretim yaziyo sora iki tane ayrı bölümlerde ön lisans diploması aldım.Simdi benim lisenin ilk iki yılı ve 3.yili gittiğim okullardan da mi evrak almam gerekiyo acaba tasdikname diye bisey vardı e devlet sadece acikogretim lisesi barkodlu belge veriyo bunların tarihi gecmiyeceginden ve sonradan bisey unutmamak için ufak ufak hazırlamakta fayda var sanırım kolaylıklar diliyorum

• @gucarslan bilginiz için çok teşekkür ederim şuan çok strese girdim mesajınızı görmeden açtırmak için mail attım şuan napıcağımı bilmiyorum mail atmam bi dezavantaj olucakmı benim için kusura bakmayın form meşgul ediyorum ama sorucak kimse bulamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulsclk13 açtırma talebi gönderdiyseniz artık yapacak bi' şey yok ne yazık ki.
    KCC mailinizi inceleyip formunuzu açacaktır.

geçen yıl bu şekilde form açtıranlar ne yazık ki çok geri düştü mülakatlarda.
    umarım bu yıl aynı sorun yaşanmaz.

• Mülakat aşamasına gelebilirsek gc kazanan kişinin belgelerini götürüyoruz. Diğer aile üyelerinin sadece pasaport ve sağlık raporlarını mı götüreceğiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan teşekkürler umarım geri düşüp bu yüzden kazandığım bu şans elimden gitmez

• Merhaba öncelikle rahatsız ettiğim için kusura bakmayın lütfen, eşimle ds260 formumuzu doldurduk ve göndermeden önce son kez birine şu soruları sorarak danışmak istedik

1. yaşadığım adresler icin sadece uzun süre kaldığım yerleri yazdık
    2. amerikadaki adresi henuz olmadigi icin doldurmadik. mulakata kadar bulmus oluruz bu sorun olur mu
    3. Esimin devam ettigi universiteyi bitirmeyi dusunmedigi icin yazmadik
    4. bes gun once evlendigimiz icin sisteme ilk giris yaparken eski soyadimi formun devaminda esimin soyadini hep yazdim

• Herkese merhaba ben anne ds260 formuna anne kızlık soyadı yerine babamdan aldığı soyadı yazmışım bunun için formu açtırmam mantıklı olur mu sizce

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 2923
  • 243
  • 12172
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |