Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells zamanınız ve ilginiz için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Famel kesinlikle sn. @crazycells'İn dediği gibi konsolosluğun IV vize basıp basmadığını kontrol edin. diğer türlü zaten mülakat alma durumu zaten olmayacaktır..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyincan baktığınız liste her ay yayınlanan ve DV çekilişi kazananların mülakata girecek numaraların açıklandığı vize bülteni. konuyu anlamak için bu iletiyi detaylıca inceleyin lütfen.

https://yesilkartforum.com/forum/post/274157

• @gucarslan Tesekkurler, bir gelisme olursa paylasacagim.

• @gucarslan çok teşekkür ederim cevabınız için bu CN ile umarım mülakata çağırılmak nasip olur çok zor gözükse de insan hayal kurmayı bırakamıyor
    Çok sağolun

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Cauterize, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, vize mülakatına giderken mahkemeniz varsa onun kayıtlarını istiyormuş ama doğru anladıysam sadece sanık olduklarınız. Benim birden fazla mahkemem var ama hepsinde ya müştekiyim ya katılanım. Hiç birinde sanık olmadım. Adli sicilim temiz. Bu mahkemelerinde kayıtlarını götürmeme gerek var mı?

Birde forumda yazılmış ama tekrar teyit ettirmek istedim. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim. Anladığım kadarıyla vize mülakatında adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği isteniyor. E devletten çıkarıp götürsem kabul olur mu yoksa illa nüfus müdürlüğünden mi alınmalı?

belgeleri e-devletten alin. Eger arsiv kayitli adli sicil kaydiniz temizse mahkeme kaydi goturmenize gerek yok.

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Cauterize, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, vize mülakatına giderken mahkemeniz varsa onun kayıtlarını istiyormuş ama doğru anladıysam sadece sanık olduklarınız. Benim birden fazla mahkemem var ama hepsinde ya müştekiyim ya katılanım. Hiç birinde sanık olmadım. Adli sicilim temiz. Bu mahkemelerinde kayıtlarını götürmeme gerek var mı?

Birde forumda yazılmış ama tekrar teyit ettirmek istedim. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim. Anladığım kadarıyla vize mülakatında adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği isteniyor. E devletten çıkarıp götürsem kabul olur mu yoksa illa nüfus müdürlüğünden mi alınmalı?

belgeleri e-devletten alin. Eger arsiv kayitli adli sicil kaydiniz temizse mahkeme kaydi goturmenize gerek yok.

Cevabınız için teşekkür ederim. Vukuatlı nüfus kayıt örneği anladığım kadarıyla e devletten ingilizce olarak çıkmıyor. E devletten çıkarıp yeminli bir tercümana çevirtmek şart mıdır yoksa Türkçe haliyle kabul ediliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cauterize mülakata gireceğiniz ülkenin dilinde ya da ingilizce olmalı.

• Merhaba green card 2023 talihlisiyim. DS-260 formunu doldurdum az sonra göndereceğim fakat 2016 yılında work&travel ile Amerika'ya gittiğim zaman orada program sonrası bir dil okuluna kayıt yaptırmıştım. Vizem 30 eylül 2016 tarihinde bitiyordu ben okul başvuru sonucumu beklediğim için vize sonrası kalmaya devam ettim ve daha sonra okul başvuru sonucum gelmeden 16 ekim 2016 tarihinde Türkiye'ye dönüş yaptım. DS-260 formunda vize bittikten sonra kaçak olarak Amerika'da bulundunuz mu sorusu var, hayır olarak cevapladım resmi dil okulu başvurum olduğu için. Sizce doğru mu yapmışım yoksa belirtmem gereken farklı birşey var mı konuyla ilgili ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chudley135 ilk olarka lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    anladığım kadarıyla 16 günlük bir overstay durumunuz olmuş, doğru mu?
    eğer çıkışta pasaportunuza bununla ilgili bir işlem yapılmadıysa NO diyebilirsiniz.
    tavsiyem, eğer varsa o zamanki okul kaydınızla alakalı evrakları mülakata götürün. eğer sorarlarsa bunu açıklayabilirsiniz.

• @gucarslan Evet 16 gün overstay olmuş oldu pasaportumda bununla ilgili herhangi bir işlem göremedim, overstay olanların pasaportuna nasıl bir işlem yapıldığını da bilmiyorum açıkçası. Dil okulu ile ilgili evraklar mevcut saklıyordum mülakat tarihimde yanımda götürürüm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chudley135 bu sürenin bunun sorun olacağını zannetmiyorum. eğer evraklarınız da varsa bunu rahatlıkla açıklarsınız.

tekrar ediyorum, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan Teşekkürler

• Merhabalar ds260 formunda okuduğum lisedeki müfredat kısmına general yazdım(anadolu lisesine gidiyorum) ve şuan üniversite öğrencisiyim ve okul bitmediği için mezun değilim ve benden tarih istiyor bende youtubeda ki videodan bakıp bir kaç gün önceki tarihi seçtim ve diplomaya none yet yazdım. Herhangi bi sıkıntı yaratırmı bu iki yaptığım şey, formu tekrar açtırmam gerekir mi yani? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maku ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    yaptığınız işlem doğru, sürecinize bu şekilde devam edebilirsiniz.

• @ozanurgun hocam yarın ne getirir belli olmaz ama geçmiş yılların sayılarına baktım az önce en yavaş yıllar da dahi senin cs numaralarına sıra gelmiş

https://yesilkartforum.com/bulten/ buradan bakabilirsin. DV21 ve DV18 çok sıkıntılı geçmiş onlar da bile sizin numaralarınız mülakat almış durumda.

Bir aksilik olmazsa her şey normale dönmeye başlarsa Mart-Nisan ayında mülakat alacak gibi duruyorsunuz.

• @crazycells merhaba ogrenci vizesi aliyorum fiye otomatik turistide uzatttim. Amerikada 6. Ayim dolmadan uzatma islemleri gerceklestirmistim. Uzatmaya dagir Tum kagitlat mevxut. Ben turkieyye dondugumde parmak izi randevum gelmisti

• Merhabalar, eşimin hamileliği dolayısıyla bir kaç sorumuz var yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.
    1- Eşim Amerika'ya hamileyken greencard işlemleri için ilk girişini yapıp ardından Türkiye'ye döndükten sonra, Türkiye'de doğacak çocuğumuz için ne gibi işlemler yapmamız gerekecek ve bu süreç ortalama ne kadar sürer?
    2- Amerika'ya verilen vizedeki 6 aylık süre içerisinde riskli hamilelik yüzünden bu süreç içerisinde gidemezsek bu süreyi ertelemek veya uzatmak gibi bir şansımız olur mu?
    3- Vizeyi erteleyemiyorsak, mülakatı erteleyip çocuğun doğumundan sonra mülakat tarihi alıp onu da greencard sürecine bu aşamada dahil etmek mümkün olur mu? Mülakatı ertelemek mümkün mü?
    4- Case numberımız oldukça düşük ve Ds260 formunu da erken gönderdiğimiz için mülakat tarihinin ekim ayında olacağını düşünüyoruz, mülakat tarihinden sonra vizeli pasaportun bize ulaşması ortalama ne kadar sürer?
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uurse konuyu çok yanlış yorumluyorsunuz.
    bültende aktif (current) olmak, mülakat almış ya da alacak olduğunuz anlamına gelmez.
    ne demek istediğimi anlamak için bu iletiyi dikkatlice okuyun. sadece o tabloyu okuyarak bir yorum yapamazsınız.

unutmadan, DV2021'de CN9900'ün üzerinde kimse mülakat alamadı.

• Benim gibi 24 bine mulakat sirasi gelir mi acaba? Formuda elimden geldigince hizli gonderdim.

• @gucarslan tamamdır hocam şimdi ne demek istediğinizi anladım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |