Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, formu doldurdum ancak review kısmında full name in native language de i harfi görünmüyordu. Klavyeyi Türkçe yapıp büyük I yaptığımda düzeldi. Review de düzgün görünüyor şuan. Ancak additional e mail adresim formda küçük harflerle yazılmısken review de büyük görünüyor. Dört farklı tarayıcıda denedim yine de küçük harflerle görünmüyor. Bu konuda bir öneriniz var mı?

• @EzgiLera yanlış hatırlamıyorsam @gucarslan bu konu da şöyle bir bilgi paylaşmıştı ev araba sizin üzerinize olduğu sürece zaten kendisi bir maddi değer olduğundan ekstra malın değerini gösterecek bir belgeye gerek olmadığı yönündeydi.

• ds 260 formunu doldururken amerikan vatandaşı çocuğumuzu formda belirtmemize gerek var mı? çocuk sayısında onu göstermemiz gerekir mi acaba

• Merhaba, iki adet sorum olacak.
    1-pasaportta kktc de çalışma izni bilgilerinin olduğu sayfa mevcut. 1,5-2 aylık resmi sigorta kaydım var. Fakat şirketin adresini vs unuttum bulamıyorum. Pasaportta gözükmesine rağmen iş tecrübeleri kısmına eklemezsem sorun yaratır mı bu durum_
    2-Anadil harici dil biliyor musunuz kısmına evet diyip ingilizce yazmam bir soru yaratır mı? Şuan temel seviyede aslında yok gibi fakat gidene kadar öğrenmeyi düşünüyorum.
    3-ABD adresi yazdım bir yakınımın fakat ismini ve numarasını girmedim. Harici bilgiler yeterli midir?

Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba,

DS260 formunu doldurdum. Bir sonraki adım nedir? Şimdi ne yapmam gerekiyor?

• @EzgiLera Ay Ezgi hanim benim 2 tane universite okuyacak cocugum var ve formda ne is yapmayi dusunuyorsunuz kismini ogrenci olarak sectik. Acikcasi amacimizda bu zaten baslangicta universite olmasada kolej olabilir. Sizce bu durum bizim hesabimizda gosterecegimiz paraya ne kadar daha ek gerektirir 🙈

• @BerkayHacımustafa Evet ekleyeceksiniz o adresleri de. Sonrasında tekrar Türkiye'de aynı adrese döndüyseniz yine Türkiye adresini, Abd adresinden sonra tarihlerle birlikte ekleyeceksiniz.

• @MuratA Hayırlı olsun. Bir sonraki adımınız beklemek. İmzanıza DV bilgilerinizi eklerseniz, cevap veren arkadaşların bir fikri olur.

• Merhaba ikametgahımın hiç olmadığı adresleri de yazmalı mıyım?

• @gamefry Sağolun. "Beklemek," derken bir eposta mı bekleyeceğim, yoksa belirli bir tarihte konsolosluk sayfasını mı takip edeceğim?

• Bu ileti silindi!

• herkese çok teşekkürler burda ki paylaşımlarla ilerleyip tüm formu dolduruyorum. ancak takıldığım bir nokta var uzmanlık bilgisi gerektiren
    2014 yılında bedelli askerlik yaptım, bizim dönemimizde bedelli yapanlar yalnızca bankaya ödeme yapıp askeriyede hiç bulunmadılar. bunu nasıl yazabilirim forma ? bedelli askerlik için hiç bir şekilde silah altına alınmayanlar nasıl doldurmalı formu ?
    teşekkürler yeniden

• @gamefry bundan emin misiniz acaba? Forumun YouTube sayfasında yalnızca kalıcı adreslerinizi yazın deniliyor. Ben WAT i bu sebeple eklemedim. Birde her yaz iki ay ailemin yanına gittim. Onlari eklersem bir çok kere farklı zamanlarda aynı adresi girmem gerekiyordu. Hata yapmayalım?

• ⭐⭐

@cerkezkizi09, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Cevap: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları
    Merhaba
    case no 28000 ile dv2023 ben kazandim.13 mayısta ds formlarının hızlı doldurulması avantaj sağlar diye forumlarda okuduğum için doldurdum ve göndrdim(submit ettim)

1. benim pasaport aralık 2022 süresi dolacak, eişminki haziran 2022 de dolacak.
    • simdi pasaport sürelerini uzatıp ds formı tekrar açtırıp pasaport bilgilerini sgüncellememiz gerekir mi.
    • yoksa mülakat bilgisi gelince mi yapalım bu işlemi,
    • yoksa evrak bilgisi gelince mi yapalım?
    • yoksa mülakatta eski pasaportları yanımızda götürsek yeni bilgiler mülakat esnasında kayıt olur mu?
    1. çocukların su an pasaportları yok.
    • simdi pasaport onlara alıp ds formı tekrar açtırıp pasaport bilgilerini güncellememiz gerekir mi
    • yoksa mülakat bilgisi gelince mi yapalım bu işlemi, yoksa evrak bilgisi gelince mi yapalım?
    • yoksa mülakat esnasında yeni pasaport bilgileri kayıt olur mu?
    1. ds formu şimdi açtırsak pasaportlar gelene kadar 1 aya yakın zaman geçebilyormus.ds form geri açtırmak da zaman alabiliyormus.case zaten yüksek,iyice mülakat süresi ileri atıp gitme sansımızı azaltır mı
    2. ds formu mülakat bilgisi veya evrak bilgisi gelince yapacaksak, mülakat olana kadar pasaport çıkması yetişir mi

Öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

Hepsi için cevap veriyorum:

Siz evrak talebinden önce güncel pasaportu çıkartın. Evrak talebi geldiğinde herkes için güncel pasaportlarınızı gönderin, ds260ta kullandığınız pasaportları da gönderin.
    Mülakata giderken de eski+yeni pasaportlar ile gidin.
    Bu işlemlerin hiçbiri için ds260 formunu açtırmanıza gerek yok.
    Eğer sürecin gidişatı başka yönde olursa (submit önemsiz veya evrak talebi yok gibi) ona göre tekrar değerlendirirsiniz.
    Sürecin ve forumun takipçisi olunuz.

Sorularınıza cevap alana kadar bekleyin, tekrar tekrar kendinizi hatırlatmanıza gerek yok. Birazcık sabır.

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐

@berivan-Alptekin, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba kusura bakmayın rahatsız ediyorum da , ds260 formunda adres kısmını doldururken daha önce kaldığım adresleri ikametgahım olup olmamasına göre mi yazacağım

İkametinizi aldırıp aldırmamanız önemli değil, gerçekte oturduğunuz yerleri yazın.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

• ⭐⭐

@ayşebirkadın, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera ssn numarası da aynı şekilde oluyor sanırım. onun hakkında pek bilgim yok ama kendimiz mi başvuruyoruz.

Evet hepsi aynı şekilde. Ssn greencarddan biraz daha erken geliyor.

• @EzgiLera Bir ileti yazdım ikinciyi de grup yöneticisi ilk iletide etiketleyemedigim için (gruba yeni katıldım iletinnasil yazılır etiket nasıl yapılır anca öğreniyorum) mecburen başka iletide onları etiketledim.kendimi hatırlatmadim zamanlarına bakarsaniz arka arkaya iletiler.sabirsizlik söz konusu değil yani.siz misiniz - itibar veren bilmiyorum ama öyleyse siz de yargılayıp kötü değerlendirmeden sebep sorsanız belki daha uygun olur 🙂 imza da düzelttim teşekkürler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@justbasketbol, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar ben şuan polonya da üniversite 1. sınıf öğrencisiyim
    dv lottery 2023 ü kazandım

ds 260 formunu doldururken eğitim geçmişi kısmına
    sadece lise ve üniversite eğitimimi yazacağım

polonya da geçen sene yarım dönem başka bir üniversitede ingilizce hazırlık eğitimi almıştım onu yazmam gerekir mi ?

gerekirse de hangi eğitim kategorisinde eklemeliyim (Some University courses vs. gibi ) @crazycells @EzgiLera @gucarslan

6 aydan kısa ise yazmak zorunda değilsiniz.
    Okuduğunuz üniversite ile bağı var ama farklı bir kampüs gibi ise, oraya başladığınız tarihi şu an okuduğunuz üniversite başlangıç tarihi olarak yazabilirsiniz.

Lise ve üzeri eğitimleri yazmalısınız.

Lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐

@BerkayHacımustafa, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, work and travel programı ile 2010 ve 11 yazlarında ABD'de bulundum, 3 ve 4 ay süre ile. Bunları adres bilgilerine eklemek gerekir mi? Bir sonraki sayfada ABD'de bulundunuz mu, vize aldınız mı diye soruyor, eklemek mantıklı olacak sanırım? Eklenecekse, araya TR de kaldığım adresi gireceğim sanırım?

Ekleyebilirsiniz. Evet, arası boş kalmaması için Türkiye adresinizi yazınız.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

Benzer Başlıklar

• 2923
  • 27
  • 89
  • 6431
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |