Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera Çok teşekkür ederim bilgilendirme için..

• @gucarslan hocam merhaba kendi sorumu ararken bu cevabınıza denk geldim eşimi hem kendi kızlık soyadını hem de benim soyadımı kullanıyor dolayısıyla biz other names used sorusuna NO dedik yani şu anki tam isminde(isim soyisim ile birlikte) evlenmeden önceki tam ismiyle farklı bir şey yok sadece sonuna benim soyismim eklendi o yüzden NO dedik
    Eğer yanlış yaptıysak da mülakata çağırılırsak inşallah soruyı böyle anladığımızı açıklasak oluyor mu?
    Sonsuz yardımlarınız için çok teşekkürler
    İyi günler

• @ONROZR Eski bi talihli bulunca hemen sürecini okumaca😊Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• Bu ileti silindi!

• @EzgiLera Merhaba, biz saçma sapan bir sebep yüzünden DS-260 Formunu açtırmak için talep göndermiştik. Şu an okuduğumuz ve araştırdığımız kadarıyla açtırmamıza gerek yokmuş 😞 Talebi nasıl iptal edebiliriz ?

• @dodi kendime cevap veriyorum ama ilgili istatistikleri buldum

doha icin 2022 de son vize alan case numarasi 60 binlerde

bu benim icin umut oldu.

2021 de 44 bin

2020 de 35 binlerde ayrica

• @EzgiLera once lise sonrami universite olmasi gerekiyordu ? Bende once son universite sonra digerleri seklinde ilerledim

• Ds-260 formunu gönderdim geri dönüş olursa paylaşırım burdan tarih vs herkese kolaylıklar🙋🏼♀

• @melikeugur malesef gönderilen maili geri çekemezsin sadece açmayı kabul etmemeyi umabilirsin ekstra mail atarsan bir işe yaramaz okumazlar yada uzun sürer

• @barankngl Eh, hayırlısı o zaman ne diyelim 🙂

• selamlar, lise döneminde 3 okul değiştirdim, ancak forma sadece mezun olduğum okulu yazdım. DS-260 formuna bu okulların hepsini yazmalı mıyım?

• ⭐⭐

@serayasir, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Green kart eşime çıktı.hevesim kursağımda kaldı.eşim ilkokul mezunu fakat 26 yıl boyunca bir mağazada satış danışmanı olarak çalıştı.sgk primi doldu.o çalıştığı iştende ayrıldı.ayrılalı 5 yıl oluyor.o arada koronanın patladığı dönem.hayvan besiciliğine girişti.2020 de amerika turist vizesine başvurdu.vize çıktı.ds160 da hem eski meslekler hemde hayvancılığı yazdık.daha sonra bir personel alıp kendisi abd gezmeye gitti.geri geldi benimde çalıştığım sektöre girdi.iş makinası tamir bakım.orada makinaların sadece filtre bakımını öğrendi o işe devam ama genede sigortasız.besicilik bizim ek gelirimiz.onada devam ediyoruz.fakat son 5 yıldır tüm bu işler.sgk kaydı olmadan.evimiz var hisseli.aracımız var.bankada hatırı sayılı paramız var.ailece abd turist vizemiz var.bir oğlumda abd vatandaşı.bizim duruma yakın tecrübe edinmiş kimseler varmı.abd sürekli gidip geliyoruz.orada ablam ve arkadaşlarımız var.

5 yıl içerisinde olmayan işlerinizden hariç soruyorum:
    Özellikle şu hayvan besiciliği işi için, yanında başka eleman çalıştıran, işletme sahibi miydi?

Liseye hiç mi gitmedi yoksa yarım mı bıraktı? Size 1 yılda tüm kredileri almanız halinde diplomanızı verecek açık lise araştırdınız mı?

• ⭐⭐

@dodi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

green card istatistiklerinde , ulkeye gore kazanani degilde nasil anlatsam, basvurulan konsolosluga gore karti alanlari nasil gorebiliriz?

yani ben turk vatandasligi ile kazandim ama mulakat talebim doha konsoloslugundan, doha konsoloslugunun mulakat yaptigi case numaralarini nasil gorebilirim?

numaram yuksek oldugu icin tek umudum bu cunku, benim numaram current olduktan sonra ki umarim olur doha da bu numaraya sahip cok kisi oldugunu dusunmuyorum. 2021 de 90 kisi vize gorusmesine cagirilmis, case numaralarina gore datayi bulmaya calisiyorum kisacasi

Dv21 ve dv22 için www.savediversityvisa.org

• ⭐⭐

@elifd4, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba.Amerikada bir yakinimin adresini yazacağım.Ben olmasam da kartımı ev sahibine verirler mi yoksa benim olmam mi gerekiyor?Ben kart geldikten sonra amerikaya uçup kartı alıp turkiyeye geri döneceğim.Boyle bir şey mümkün mu?

Adresi verirken yazdığınız isme (yani posta kutusunda yazan isim) teslim ederler.
    Siz Amerika'ya giriş yapmadan kartınız basıma girmez.

• ⭐⭐

@melikeugur, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Merhaba, biz saçma sapan bir sebep yüzünden DS-260 Formunu açtırmak için talep göndermiştik. Şu an okuduğumuz ve araştırdığımız kadarıyla açtırmamıza gerek yokmuş 😞 Talebi nasıl iptal edebiliriz ?

Açtırmayı iptal etmek için tekrar mail attığınızda tekrar açabilirler bile. Kcc bu. Nasıl iş yaptıkları belli değil. Siz tekrar mail atıp da suyu bulandırmayın derim.
    Belki formunuzu açmayı beceremezler diye umalım 🙂

• ⭐⭐

@dodi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@dodi kendime cevap veriyorum ama ilgili istatistikleri buldum

doha icin 2022 de son vize alan case numarasi 60 binlerde

bu benim icin umut oldu.

2021 de 44 bin

2020 de 35 binlerde ayrica

Bölgeler farklı. AF ile EU yu bir tutmayın.

• ⭐⭐

@vecihi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera once lise sonrami universite olmasi gerekiyordu ? Bende once son universite sonra digerleri seklinde ilerledim

Fark etmez 🙂 Bilgiler doğru yazılmış olsun yeterli.

• ⭐⭐

@gamzeÇ, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds-260 formunu gönderdim geri dönüş olursa paylaşırım burdan tarih vs herkese kolaylıklar🙋🏼♀

Tebrikler 🥳🥳
    Şimdi sabırla bekleyeceksiniz.

• Merhabalar Is your Mailing Address the same as your Present Address? Bu şu anda kaldığımız adresi mi soruyor yoksa green card için belirttiğimiz adresi mi? Yardımcı olabilir misiniz?

(Şu anda kaldığım adresi yurt adresi olarak belirttim.)

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |