Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar, an itibariyle ds-260 formunu tamamlayıp gönderdim. Yardımlarından dolayı tüm yeşilkartforum ailesine teşekkür ederim. 🙏

• @uurse Bugüne kadar bnde nasılsa yanımda goturcem diplomayı diye rahattım ama bugün sıralamaya ilgili liseyi önce yazmalısın diye bi yazı okuyunca içime bi kurt düştü.Sirasi bile önemliyken bnde hiç bilgisi yok diye düşünmeye başladım

• @Tugba54 liseyi önce yazmamız gerektiğiyle ilgili bir yönerge göremedim. Her şeyi şimdiden geriye dogru yazdık. Bunu neden önce lise sonra universite olarak girmeliyiz ki?

• @huseyincan Ben de aynı mantıkla düşünüp önce uni yazdım sora liseyi yazmak istediğimde defalarca hata verdi bnde daha alt okula artık izin vermiyo diye düşündüm o cevabı da burda okudum.Bence sizin canınızı sikacaginiz bi durum yok sonuçta lise bilgileriniz mevcut.

• @Tugba54 böyle bir yönerge yok. istersen karışık yaz konsolosluk görevlisine gittiğiniz de açıklama yaparsınız. form doldururken sürekli hata alıyorduk, yazmayı atlamışım veya karışık yazmışım diye bunlar diplomalarım dersiniz lise, üniversite artık ne kadar diplomanız varsa götürürsünüz.

bizde lise den başlayarak yazdık ama üniversiteden başlıyarak yazılacaksa da sorun olacağını sanmıyorum. 1 tane lise diploması yeterken

• @Tugba54 bunun için dosyanızı tekrar açtırmayı istiyorsanız, mülakat tarihiniz geldiğinde ankara ile iletişime geçip açtırmanız daha mantıklı.

• @uurse İçime su serptiniz saolun bugün vercem kararımı surecinizde kolaylıklar diliyorum

• @uurse Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Emrey34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Hokkabaz36 tesekkurler evet haklısınız benımkı öğrencı pasaportu olduugu ıcın harc odemeden almıstım 25 yasına kadar gecerlı artık ds260 da suankı pasaportu yazıp yenı pasaportu goturmek sıkıntı olmazmı pekı bildim kadarıyla yenısını aldınızda eskısı ıptal oluyor

Mülakata gitmeden önce yeni ve güncel tarihli bir pasaportunuz olsun.
    Mülakata yeni ve eski pasaportunuzla gidin. Sorun olmaz.
    Ayrıca eskisini iptal etmeden de yenisini alabilirsiniz. Tabi eskisinin hala süresi var ise.

• ⭐⭐

@cemalkt, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera ezgi hanım bizlere çok yardımcı oluyorsunuz imzanıza baktım kısa bir süre sonra mülakat var sanırım umarım başarılı bir şekilde geçersiniz ve istediğiniz olur 🙏🏼

Size süreç konusunda yardım ederken, kendime de mülakata kadar zaman geçirme konusunda yardımcı oluyorum aslında 😅
    Darısı siz DV2023lerin, hala mülakat bekleyen DV22lerin ve yıllardır bekleyen dv20-dv21lerin başına.
    Umarım hepimiz beklediğimiz vizelere kavuşacağız 🙂

• ⭐⭐

@Barıstaylan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Formu onaylayıp çıktı aldıktan sonra fark ettim ki eşimin doğum yerini yanlış yazmışım..Ne yapmam gerek..

Nasıl bir hata? Harf hatası mı ülke hatası mı?

• telegram grubuna katılım şartları nedir ?

• ⭐⭐

@mrtuynk, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Gözden kaçtı galiba tekrar sormak istiyorum :))

iyi akşamlar herkese aklıma takılan bi durum oldu istanbuldaki bütün havaalanlarının duty free mağazalarında çalıştım ds-260 forumunda amerikada çalışacağım iş bölümünü ''bussines'' seçeniği ile doldurdum her hangi bi işletme açma vs gibi düşüncem yok şu an yaptığım iş ile alakalı bi işte devam etmek istiyorum vize görüşmesinde yüksek mal varlığı gibi bi beklenti olur mu fikirlerinizi merak ediyorum.

Olmaz. Mülakatta da bu şekilde belirtebilirsiniz. Sonuçta mülakata 1.5 yıl sonra da girebilirsiniz ve bu süreçte insanların fikirlerinde, maddi durumlarında değişiklik olması çok normal.

• @EzgiLera bu yıl görüşmelerin Case numarası ile mi DS submit tarihiyle mi ilgili olacağına dair görüşler var mı acaba? Tahminler veya

• ⭐⭐

@baran-bozdogan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar eğitim bölümünde sıralamayı üniversite sonra lise olarak sıralarım her hangi bir sorun olur mu KCC ye açtırmam gerekir mi formu tekrardan?

Hayır açtırmanıza gerek yok.

• ⭐⭐

@Hokkabaz36, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Ezgi hanim ds-260 doldurdugumuzda sondaki onay numarasi yazan kagidin bende çıktısını aldim ve fiziki olarak imzalammi gerekli ?

Confirmation Page'den bahsediyorsanız hayır gerek yok.
    Biz askerlikle ilgili belgeden bahsediyoruz.

• ⭐⭐

@EzgiLera Herhangi bir amerikada adres belirtmedim sadece buradaki secenek aklimi kurcaliyor

Önemli değil. Mülakatta Amerika için adres vereceksiniz zaten. Posta adresiniz de o olacak.

• ⭐⭐

@EzgiLera Ya 2 nci adresde lutfen abd de kartin postalanacagi yerin adresini sordu ordada TO BE DETERMINED LATER Diye girdim

Tamam doğru yapmışsınız.

• ⭐⭐

@aslanamca, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@khaldrogo44, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sevgili dostlar KCC'ye 2023 süreci CS'den mi ya da DS260 formu ilk dolduranlardan mı mülakatlar başlayacak diye mail atsam bu soruya cevap verirler mi ? Eğer bilgi vermezlerse boşuna mail hazırlamayayım.

Hayır soruya özel cevap vermezler. Mail atacaksanız da kısa tutarak yazın.
    Ayrıca kullandıkları taslak mailler de doğru değil. Dv22nin case numbera göre ilerleyeceği yazıyor ama bilin bakalım neye göre ilerlemiyor 😅 ?

Merak ettim de hocam DV22 neden case numbera göre ilerlemiyor?

Biz de merak ediyoruz bunu çok 🙂
    Sürecin içine girdikçe KCC'nin ne kadar saçma bir kurum olduğunu daha net göreceksiniz.

• ⭐⭐

@Tugba54, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@baran-bozdogan Ben daha fenasını yaptım üniversite bilgilerini girdikten sonra lise defalarca hata verince zannettim ki üst okul olduğu için bunu kabul etmiyo gerek yok 🤦♀️Hani biz de öyledir ya lise diploması olmadan uni alamazsın zaten ve bi önceki diploma işlevini yitirir.Surekli de forumdayim aslında ama her yeni ileti de yeni bisey öğreniyoruz kafamda deli sorular mülakat alınca açtırsak yetişir mi geç olmadan hemen açtırmak için mail mi atsak mülakatta tüm evraklar elimizde olcak zaten ama bu formu da boşuna doldurun dememiş adamlar uykular haram oldu ve zaman geçiyor

Boşuna uykunuz kaçmasın. Hem çok mühim bir hata değil -lise üstünü yazdığınız için- hem de mülakat tarihi belli olduktan sonra form açtırıp düzeltmek için bolca vaktiniz olacak.
    Şimdi açtırırsanız kesin olmamakla beraber gerilere düşme ihtimaliniz var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |