Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba .Turist vizesi başvurum şu an güncel olarak Ankara’da .İstanbuldan randevu alarak daha erken bir tarihe almam mümkün mü ? Başvurum da bir sıkıntı yaratır mı ?

• Herkese merhaba arkadaşlar. Turist vizesi için Ds-160 formunda takıldıgım bir kaç kısım var. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. İlk defa vizeye başvuracağım o nedenle hakim değilim. Sorularım aşağıdadır.

1. Ds-160 formunda uçak bileti ve tatil planı gibi bi bölüm var ordan Planlama yapmalı mıyım yoksa planlama yapmamak daha mantıklıdır ?
    2. Ben bilgisayar teknisyeni ve sosyal medya yöneticisi olarak bir firmada çalışıyorum fakat iş seçimi bölümünde bu konularda bir şık göremedim o kısımda iş olarak hangi seçeneği seçmeleyim ?
    3. Formda doğum yeri ile pasaport veriliş yerinde pasaport ve kimlikte ilçe yazıyor ama formda il soruyor hangisini pasaportta ve kimlikte ne yazıyorsa onu mu yazayım yoksa pasaporttaki ilçelere baglı ili mi yazmalyım ?
      4.Sosyal medya adresleri hangi bölüme yazılmalı ? Öyle bir bölüm göremedim.
      5.Randevular uzun aralıklara verildiği için ds 160 randevuya gitmeden önce güncellemek mi daha mantıklı yoksa yeni bir ds 160 doldurmak mı daha mantıklıdır ?
      6.Son olarakta daha önce silah eğitimi aldınız mı diye bi bölüm var. Oraya ne yazmak lazım ? Ben askerliğimi tamamladım askerliğini tamamlayanlar o kısmı doldurmalı mı yoksa boş mu geçmeleyim emin olamadım.
      Çok teşekkürler yardımcı olacak arkadaşlara.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertem441, içinde söyledi: Turist vizesi randevusunu Ankara'dan İstanbul’a taşıyabilir miyim?

Herkese merhaba .Turist vizesi başvurum şu an güncel olarak Ankara’da .İstanbuldan randevu alarak daha erken bir tarihe almam mümkün mü ? Başvurum da bir sıkıntı yaratır mı ?

Hayir, hicbir problem olmaz. Mulakata baska bir konsoloslukta katilabilirsiniz.

Dediginiz durumda zaten Istanbul'daki ABD konsoloslugu Ankara'dan dosyayi kendilerine aktaracaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhino, içinde söyledi: Turist vizesi randevusunu Ankara'dan İstanbul’a taşıyabilir miyim?

Herkese merhaba arkadaşlar. Turist vizesi için Ds-160 formunda takıldıgım bir kaç kısım var. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim. İlk defa vizeye başvuracağım o nedenle hakim değilim. Sorularım aşağıdadır.

1. Ds-160 formunda uçak bileti ve tatil planı gibi bi bölüm var ordan Planlama yapmalı mıyım yoksa planlama yapmamak daha mantıklıdır ?
    2. Ben bilgisayar teknisyeni ve sosyal medya yöneticisi olarak bir firmada çalışıyorum fakat iş seçimi bölümünde bu konularda bir şık göremedim o kısımda iş olarak hangi seçeneği seçmeleyim ?
    3. Formda doğum yeri ile pasaport veriliş yerinde pasaport ve kimlikte ilçe yazıyor ama formda il soruyor hangisini pasaportta ve kimlikte ne yazıyorsa onu mu yazayım yoksa pasaporttaki ilçelere baglı ili mi yazmalyım ?
      4.Sosyal medya adresleri hangi bölüme yazılmalı ? Öyle bir bölüm göremedim.
      5.Randevular uzun aralıklara verildiği için ds 160 randevuya gitmeden önce güncellemek mi daha mantıklı yoksa yeni bir ds 160 doldurmak mı daha mantıklıdır ?
      6.Son olarakta daha önce silah eğitimi aldınız mı diye bi bölüm var. Oraya ne yazmak lazım ? Ben askerliğimi tamamladım askerliğini tamamlayanlar o kısmı doldurmalı mı yoksa boş mu geçmeleyim emin olamadım.
      Çok teşekkürler yardımcı olacak arkadaşlara.
    1. Ustunkoru de olsa bir planlama yapin, daha iyi olur.

2. computer science olarak secin isterseniz.

3. evet, resmi belgelerde yazdigi gibi yazabilirsiniz; il/ilce farketmez...

4. adres/telefon bilgilerinin soruldugu bolumde "social media" bolumu cikmiyor mu?

5. Guncellemeniz mumkun olmayacak, o nedenle onemli degisiklikler olursa yeni bir DS-160 formu doldurmanizi tavsiye ederim.

6. Evet, deyip, "compulsory military training" aldiginizi belirtebilirsiniz.

• @mertem441 Taşıma sebebini öğrenebilir miyim Ankaradan vize alamıyor muyuz?

• Şuan Ankara kapalı göçmen olmayan vize randevularına.

• Merhaba,

Anneme turist vizesi randevusu aldım, Ds-160 formunda mülakat yerini İstanbul seçmiştim. Randevulara baktığımda Ankara daha erken zamana veriyor.

Ds160 formunda belirttiğiniz mülakat yeri ile randevu yeri aynı olmalı gibi bir şey söylüyor seçerken. Buna rağmen Ankara seçsem sıkıntı olur mu? Var mı bu şekilde randevu değiştiren?

• @gozdelymn
    evet değiştirebilirsiniz. DS160 da İstanbul yazıp randevunuzu Ankara'ya taşıyabilirsiniz ya da tersini yapabilirsiniz. Sorun olmaz, onlar sistemden taşırlar dosyanızı

• @Ferhat-ŞENER Çok teşekkürler.

• @gozdelymn Merhaba, şu an için ben de aynı konuyu düşünüyorum. İstanbul'dan aldım formu da İstanbul diye doldurdum ama Ankara'da daha erkene randevu var. Siz bu değişikliği yaptınız mı? Bir sorunla karşılaştınız mı?

• @Aydın-0 Aynı konuyu düşünenler için yazayım; konsolosluğun resmi vize yardım telefonunu aradım ve formda neresinin yazdığının önemli olmadığını Ankara veya İstanbul'dan randevu alabileceğimi belirttiler.

• @Aydın-0 bu şekilde yapan hiç kimse sorun yaşamamış. Ben ailem için sürekli yeni randevu kovalıyordum, sonunda doğru adreste randevu bulmuştum. O yüzden ayrı yerde mülakata girme konusunu deneyimlememiş olduk. Ama çoğu kişi İstanbul seçip randevuyu Ankara alıyor, ya da tam tersi, ama sorun yaşamadan mülakatını tamamlıyor.
    Bol şans dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |