Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Teşekkürler formun başındayım dün kendi formumu gönderdim pasaportlar elime geçtiği için hemen çocuklarınkini doldurmaya başladım doldururken orda takıldım o yüzden etiket yaptım kusura bakmayın

• @Eren_A Course of Study kısmına üniversite için ne yazmam gerek peki? Bilgisayar mühendisliği okuyorum

• @gucarslan

gucarslan bey son geçerlilik tarihi haziran 2023 dü ben de işimi garantiye almak adına uzatmak için dün yeni pasaport başvurusu yaptım. Eski pasaportumda iptal oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cankorkmaz iptal olmuş bir pasaportla formu dolduramazsınız.

e-devlet sistemde yeni pasaport numaranızı görebilirsiniz bir süre geçtikten sonra ama ne zaman olur bilmiyorum.

199'u arayarak acil pasapaort talebi yapabilirsiniz.
    mecburen yeni pasaportu beklemelisiniz.

• Bu ileti silindi!

• Annemin kızlık soyadı evlendikten sonra değiştirilmiş. Ben formu doldururken değiştirilmeden önceki soy ismini mi girmem gerekiyor? Yoksa değiştirildikten sonraki soy ismini mi? Kızlık soy adı sorulduğunda değiştirildikten sonraki soy ismini söylediğinde kabul ediyor. (bankalar vs)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreaydıner doğduğu zamanki soyadınız girmelisiniz.

• @gucarslan Tamamdır o şekilde yapayım o halde. Bir de az önce lise üniversite bilgilerinde hangisini önce girmem gerektiğini sordum @Eren_A şimdiden eskiye doğru yazmam gerektiğini söyledi. Ancak başka bir yerde de önce liseyi sonra üniversiteyi yazmam gerekiyor diye söylendi. Hangisi doğru?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreaydıner bu başlığın ilk iletisindeki açıklamalı pdf'i incelediğinize emin olun lütfen.

• @gucarslan

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 199 u aradım işlemi hızlandırma konusunda talep ettim. Bakalım umarım işlem hızlı olur. İyi günler dilerim.

• @gucarslan PDF'i takip ediyorum ama sıralama ile ilgili bir şey göremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreaydıner şimdiden eskiye doğru giderek yazın.
    önemli olan mezun olmanız zaten.

• ⭐⭐

@gucarslan Merhaba size 2 sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1. DS-260 Formunu Case number'ım ile kendi adıma doldurup orada eşimi belirtip sonrasında aynı Case number ile baştan eşim için mi doldurmam gerekiyor?
    2. Eşim şuan hamile doğum Temmuz ayında olacak. Bebeğimiz daha dünyaya gelmediği için DS-260 formunda belirtmemize gerek yok deniyor mülakata çağırıldığımızda mı beyanda bulunmamız gerekli bebeğimizle ilgili?

• Selamlar..Eşim 10 ayrı işte çalışmış fakat supervisorlarının neredeyse hiç birini tanımıyor ya da hatırlamıyor..

• @gucarslan Tamamdır, teşekkür ederim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@achillesoag merhaba,

1- kendi formunuza girdiğinizde zaten eşinizi göreceksiniz, onun da formunu orada dolduracaksınız.
    2- evet, mülakattan önce [email protected] adresine mail atıp durumu belirtmeniz ve bebeğiniz için DS260 formu doldurmak istediğinizi söylemeniz yeterli.

hatta geçen senelerde konsolosluk binasında bile dolduran olmuştu 🙂

• Merhaba Ds260 formunu doldurduk fakat kızımın pasaportu henüz elimize ulaşmadığı için submit yapmadık . Benim(asil talihli) ve eşimin formlarını ayrı ayrı submit etsek kızımızınkini bekletsek sorun yaşar mıyız?

Ayrı ayrı submit edilebiliyor mu? Bilgisi olan var mıdır acaba?

• ⭐⭐⭐

@svcnmrsn, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Ds260 formunu doldurduk fakat kızımın pasaportu henüz elimize ulaşmadığı için submit yapmadık . Benim(asil talihli) ve eşimin formlarını ayrı ayrı submit etsek kızımızınkini bekletsek sorun yaşar mıyız?

Ayrı ayrı submit edilebiliyor mu? Bilgisi olan var mıdır acaba?

Ayrı ayrı gönderebilirsiniz, bizim kızında pasaportu gelmedi henüz, @crazycells asıl talihli önemli olan demişti, talihlinin formunu ilk göndermeniz süreci başlatıyor zaten.

• burada soruları cevaplayan herkese çok ama çok teşekkürler. cidden çok güzel bir iş yapıyorsunuz, elinize sağlık.

• @Erkan-Gürsoy Bilgi için çok teşekkür ederim. Peki önceden çalışılan yerler alanına sgk dökümünde gözüken ama artık Türkiye pazarından çekilmiş bir firmayı da yazmamız gerekiyor mu? Bir avm'de olan yabancı menşeili mağazaydı.{adres telefon bilgisi istenildiği için tereddüt ettim}

Bilginiz varsa tabi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |