Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nurimu teşekkür ediyorum. sabah 7 gibi tamamladım 1 tanesini eğitime kadar getirdim çocuk olana daha başlayamadım

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Teşekkür ederim, değerli bilgiler için, henüz heyecan kısmını atlatamadık bu nedenle kafa almıyor bazen 🙂

• Ds260 formunu sonunda doldurdum yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@cemalkt Hadi geçmiş olsun 🙂
    İmzanıza eklerseniz iyi olur.

• bize bagli vize alacak kisinilerin formunu onaylarken, kendi pasaport numaramiz mi? onlarin pasaport numarasi yazilir?
    kucuk cocuk ve es icin

• ⭐⭐⭐

@dodi Herkesin pasaport numarası farklı.

• @zmnc4 Arkadaşlar cevap verebilirseniz çok mutlu olurum çok feci telaşa kapılmış bulunmaktayım teşekkürler şimdiden
    @gucarslan @crazycells

• @mfurkankup hayırlı olsun hangi tarayıcıyı kullandınız?

• @Erkan-Gürsoy depentand icin case number soruyor, oraya kendi case numarami girdim,
    enter your case number seklinde soruyor
    o nedenle pasaport numarasina acaba asil tahlilinin mi soruyor emin olamadim, gene soru enter your passport number cunku

bu for mu doldururken yardim aldiniz mi diyor? simdi evet dersem bir suru soru cikiyor hayir dersem 6 yasinda:)

sonucta yanlis girsem onay vermez degil mi? pasaport numaralari uyusmuyor falan der?

• @gucarslan uğur abi para gösterme durumlarında mülakatta para yetersiz gelirse elenme oluyor mu ?
    Ayrıca 13-14 bin$ yeterli olur mu yeterli olmazsa + birde bu paranın yanında arabamızı gösterebilir miyiz geçmek için ?
    Çok sağol şimdiden

• ⭐⭐⭐

@dodi Case Number herkes için (tüm anne baba ve çocuk) aynı, sonda onay belgesi veriyor sistem size barkodlu, orada ki barkodlardan solda olanı case number o herkes için aynı, sağda olan herkes için farklı, 6 yaşında kendi doldurmayacak sonuçta 🙂 ama yine de no demek mantıklı gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dodi ilgili soruya NO demelisiniz.
    o, profesyonel bir yardım aldınız mı onun için soruluyor.
    çocuğunuz için pasaport yoksa kendinizinkini girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Musty50 maddi durumlar sebebiyle vize başvurunuz reddedilmez.
    yetersiz görünürse maddi birikimi arttırmanız istenir, hepsi bu.
    arabanızı da elbette gösterebilirsiniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Ev ve araba gösterecekler için bir ipucu vermek istiyorum garanti olması için, bulunduğuz ilde SPK kayıtlı exper firması bulun, ev için exper raporu verip imzalı mühürlü şekilde değeri şudur diye veriyorlar, evin bulunduğu konumdaki emlak değerlerine göre çıkıyor rapor, eve gelip inceleme yapıyorlar, bu görüşmede bir artı olur diye düşünüyorum (daha önceki mülakata katılanlarda okumuştum).
    Araba içinde sigorta şirketinizden o yıla ait aracın kasko değerini yine ıslak imzalı alabilirsiniz.
    Ev için olan raporu tapunun arkasına, araba için olan raporuda ruhsatın arkasına ekleyip verebilirsiniz. Raporlar 6 ay geçerli, mülakata yakın almanız iyi olur.
    Hatalı isem lütfen düzeltin sayın @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• merhaba ds 260 formu için
    1- ağustosta bedelli askerlik yapacağım military service kısmına ne cevap vermeliyim?
    2-16 yaş sonrası ev adresleri için ikametgahımı 7 sene önce değiştirdim fakat aynı ilde yaşamaya devam ediyorum. geçen sene kendi adıma evde kalıyordum bu sene aile evinde kalıyorum. 7 yıl içinde ikametgahım değişmedi fakat yaşadığım yerler değişti. hangisini foruma yazmalıyım. bir de ikametgahımın olduğu yeri mi şimdi için yazıyım yoksa kaldığım evi mi ? e devlet te ise sadece önceki ikametgahım ve değişen ikametgah bulunuyor.
    3-geçen ay işe başlayıp 2 hafta sonra çıktım sonraki hafta 1 günlük sigorta girişi var bu bir gün için ekstra bir pencere mi açıyım yoksa hiç göstermesem olur mu?
    4- green card başvurusunda anne baba eş için yapılacak başvurular ne kadar olasılıkla çıkıyor?
    teşekkürler.

• Herkese merhaba

Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

1- City of Birth kısmına yada city kısımlarına devamlı ilçelerimi yazmamız gerekiyor ? ( Doğduğumuz yer kısmındaki soru ve adres yazarken )
    2- Bedelli askerlik yaptım bunun cevabını ne yapmalıyım. Kısada olsa yazmalımıyım.
    Çok teşekkürler

• @BKeG city ilçe province il olarak geçiyor bizde eğer doğum yeriniz merkez ise city yerine il adını yazmalısınız

• Arkadaşlar merhaba. Öncelikle greencard çekilişini kazanıp aday olan herkesi tebrik ederim. 7 Mayısdan beri gerek yeşilkart forumdan gerek diğer sitelerden ve telegram gruplarından süreç hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Kafamda büyük tek bir soru işareti var onu da buraya yazıp geçmişte benim gibi aynı durumda olanların tecrübelerini dinlemek çok isterim. Öncelikle üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ingilizce iktisat okuyorum. Muhtemelen seneye mezun olamayacağım çünkü alttan derslerim var ve bu süreçte bir kaç alttan dersim daha kalacak gibi duruyor. daha önce hiç çalışmadım (sgk'lı çalışmadım onun dışında tr de 2 defa garsonluk yaptım sizce bunu ds260 da belirtmeli miyim?) staj deneyimim yok. 8 Haziranda Teksasa çalışmaya gideceğim J1 vizem var. Onun dışında oldukça vasıfsız bir aday gibiyim diğer adayları gördüğümde ve bu beni oldukça endişelendiriyor mülakat aşaması için. Mülakat aşamasında hesabımda gerekli parayı gösterebilirim sorun değil fakat sizce üniversite öğrencisi olmam, çalışma deneyimim olmadığı için (forumda çalışma deneyimlerinin olmaması refused olarak gösterilmiş) büyük bir problem olur mu? Daha önce burada mezun olmamış üniversite öğrencisi olup greencardını sorunsuz bir şekilde alan var mı? Ve aynı zamanda sizce greencardını dondurmak mantıklı bir seçenek mi? daha önce greencardını dondurup sonrada sorunsuz bir şekilde tekrardan greencardını kullanan biri var mı? dondurma işleminini düşünmemin sebebi de okulumu bitirip gitmenin de kafamda bir diğer senaryo olması (2 dönem uzatıp) Birçok soru oldu ama en azından birini bile yanıtlayabilecek deneyimde olanlarınız varsa aranızda şimdiden çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |