Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@denizergün turist vize henüz yok mülakat bekliyoruz vize alındığı sırada yaş 29 olacak 3 yaşında cocuk 30 yaşında bir eş ile allah ne verdiyse gözü kararttık ücretsiz kreş yaşı 4 diye gördüm 4 e kadar kendimizi içeri atarsak hiç fena olmaz. Suan tecrube olarak benden 10 sene fazlanız var azımsanacak gibi değil belki bizdeki deli cesareti ondan mı böyle ısrarcıyız tam emin değilim ama ufaklık için denemeye değmez mi 🙂

Gözü bende karartıyorum en fazla 1 yıl daha beklerim sanırım sonrasında her yolu deneyeceğim, turist vizesi almaya çalışacağım olursa orda statüyü değiştirerek yön veririm, bir youtuber var aile danışmanlık hizmeti veriyorlar turist vizesi ile gidip E2 ye geçmişler sanırım Poyraz sergen medya isimleri onları izliyorum, geçen araba almışlardı TR de zaten yüksek meblağ amerika için bile iyi miktar ev falan aldılar 3 yılda yaptılar bunları, biz gc ye çok takıyoruz kafayı gibi me geliyor 😃

Selamlar, onları bende takip ediyordum, youtube a org çalıp şarkı söylerken videoları çekip atıyordu (izledim). Gittikten sonra bir kafe Türkçe müzik söyleyen barista ilanı ile sponsor olarak aldılar diye bahsetmişti videosunda. Kendileri ile görüştüğümde de tavırları pek hoşuma gitmediği için görüşmeyi devam ettirmedim, birde bazı söylemleri çelişiyordu, takip etmeyi de bıraktım. Şuan için durumları ne bilmiyorum tabi 🙂 Ama iyi ama kötü ikinci plan gerekli. Umuyorum en kısa zaman da yollar bulunur.

• ⭐⭐

Herşey bnm için bir facebook postuyla başladı bulursam atarım kaydettim sanıyorum, palm beachten bi fotoğraftı böyle tutuldum kaldım burayı gözümle görmek istiyorum diye o sıralar yeni üniversiteye başlıyorm.
    2011 senesi de herkes wat a gitti ben ilk sene istanbulda çok zorlandım özel okulda anadoludan gelince biraz dışlanmış hissettim anam babam memleketim diye ağladım o yaz eve döndüm. Sonraki sene erkek arkadaş teröründen gidememiştim nefes alırken bile fotoğraf gönder dercesine toksik bi ilişki vardı zar zor ondan sıyrıldım sonra yine wat dedim babam okul özel zaten başlatma wat mat dedi kızdı, o sıralarda ama hep okurken çalışıyorum garsonluk market kasiyer falan ne bulursam fuarlarda hosteslik falan derken bide akıllı geçinirim kızım kafan mı yok çek krediy dolar 2 lira tl 1 lira çek krediyi basgit gitsinler kyk yurdunda arasın bulsunlar krediyi tahsil etsinler ama yok hayırlı evlat özel okulda okulunu bitirmeli ailesini memnun etmeli.
    Sonraki yaz için kızlarla gözü kararttım gittik kışın görüşmeye tam bizmkilere yalvarıyorum izin verin para verin diye 2013 senesi çat diye yazın okul staj şartı koştu yapmasam ya yada naylon bulsam yaa yok yapmadım artık alışmıştım istanbula eve dönmek istemiyordum oo yazında istanbulda yaşama fırsatı vaaov diye atladım staja arkas ambarlı limanda staj yaptım ik departmanı 3 ay sıkıntıdan ruhum çekildi hiç bana göre bi değilmiş onu anladım.
    sonra ertesi sene okul başladı yine yine yine derken bir türlü nasip olmadı. Okul bitti 2016 da çıktım güzel bir yere işe girdim. Asgari ücret 1400 ben primler falan 3000 civarı para kazanıyorum beykentten taşındım 4 levente sanayi mahallesinde yaşıyorum dedem giresunlu bi arkadaşının evini kiralamıştı her akşam beşiktaş, karaköy yemece içmece iş yerindekiler yalvarıyor bana kızm harcama tut paranı pasaport çıkart yurtdışına git falan hatta ozamanki müdürüm 10 yıldır ordaydı ben ayrıldıktan sonra o da istifa etti amerikays gitti arkadaşlarının yanına sonra orda evlendi şuan vatandaş oldu.
    Okul sebebiyle yıllarca avcılar beylikdüzü büyükçekmece üçgenin yaşadım avrupanın cafcaflı yerlerine gelmek aşırı lükstü hem zaman açısından hem fiyat açısından öğrenciyken çok mümkün olmadı o tarafa geçince tabi haliyle boku çıkarılcaktı neyse ki çalışırken pasaportu çıkarmıştım iş yerndekilerle plan yapıyoduk yıllık izinde işte suraya buraya gideriz diye derken bu mali müşavirlik gazına geldim vay çok daha prestijli girerim big4 dan birisine ordan atlarım amerikaya diye hayaller kurup işten çıktım dersaneye yazıldım, ilk seferde sınavı geçtim. O sırada bizmkilerin eline güzel para geçti ben gittim wat acentasına 2k dolar ödedim 3.75 mi neydi ozaman kur dedim bu para burda dursun, ben öğrenci olup gelicem tamam mı tamam sözleştik, sonra ben alesti yok üniversite sınavı falan allah ne verdiyse girdim hatta sınavlara şuanki eşim olan beyfendi götürüyor beni ben diyorum üniversiteye kaydolucam sonra gidicem sonra seni aldırırm yanıma o diyo gidersen gelmezsin geri bizim iş yatar derkeenn kendimi nikah masasındaa eveeettğğ derken buldum yani yine duygusal davrandım hayalimi erteledim, acentayı aradım dedim agam ben iptal bnm parayı iade edin onlarda biraz kavga dövüş kesinti derken iade ettiler evlendikten sonra baktım dil okulu yalan oldu wat zaten imkansız bakıcılık varmış onu öğrendim o olmuyo yani o gün bugündür green card kovalıyorum. İlk sene hatta bi instagram reklamına tıkladım form falan derken beni aradılar ben bilgileri verdim meğerse başvuru tarihi geçmiş ertesi yıla insan topluyolar, benden profil harike mükemmel kart kesin çıkar size diye para kopardılar ben iyice işi sağlama alsınlar diye akşam eşim gelince ondan da alırım biraz daha gönderirim falan diyorum sonra bi ayıldım lanet olsun dolandırılmışım😂😂 bu 2017 de oldu sene 2022 hala karavana benim hatam yıllarca amerikayı watla gidiliyor sanmamdı o yüzden green carda geç kaldım gibi hissediyorum bir an evvel çıksın istedikçe o kaçtı o kaçtıkça ben istedim.
    Şimdi eşim hep diyor inşallah bu senin hayat sınavın değildir en sonunda eeh sen gelmezsen ben gelirim diyip onu ben gidicem ve alıcam 🤗

Hep bir ucundan sıyırmışsınız 😄 cok guzel bir yaziydi, elinize saglik, umarim kismet dv24de dir.

• @ahsenaydgdu hiç sıkılmadan okudum valla 🙂 böyle hikayeleri gördükçe gitme isteğim katlanarak artıyor hayat hikayenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Sizde bu azim oldukça illa ki bir yolunu bulursunuz. Keşke her aile sizin gibi bilinçli olsa ne güzel olurdu. Başardım artık amerika dayım yazınızı okumak için sabırsızlanıyorumm.

• Seneye başvuruyu gruptan birilerine yaptıracağım. Bişeyleri yanlış yapıyor olabilir miyim diye içime kurt düştü.

• ⭐⭐⭐

@Erkand bu ucundan kaçırmalar yüzünden artık keçileri kaçırmak üzereyim gc yine çıkmadı 😂

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam o zaman wat mat boş iş diyen babam şuan yeter artık gına geldii gitte gör bakalım diyo 😂 şans olsa zaten green card çıkardı ama yok hayatın her alanında tırlamadan olmadı bilmiyorum bu devran bir yerde dönecek mi, sizin green card amerika serüveni nasıl başlamıştı sizde paylaşırsanız keyifle okuruz 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz aaa fikre bak türkçe şarkı söyleyen barista, nasılda kılıf bulmuşlar valla şu kadar basmadı kafam be 😂

• ⭐⭐

@TughanTug 😂 iyimis, evet bende gormek istiyorum, reklam cennetinden daha cok farkli bi atmosferi oldugu kesin

• ⭐⭐

@Erkand bu ucundan kaçırmalar yüzünden artık keçileri kaçırmak üzereyim gc yine çıkmadı 😂

😂😂🤣🤣

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu hep son anda da olmaz ki! 😂 cok epik bir hikaye umarim 2024 de size de cikar

• ⭐⭐

İmzama DV2024 ilk başvuru yazsam yalan olmaz değil mi? Sonuçta 2024 çekilişine ilk defa başvuracam. Bu mantıkla her sene ilk başvuru yazabilir ve kazandığımda ilk başvurumda çıktı diyebilirim sanırım.

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İmzama DV2024 ilk başvuru yazsam yalan olmaz değil mi? Sonuçta 2024 çekilişine ilk defa başvuracam. Bu mantıkla her sene ilk başvuru yazabilir ve kazandığımda ilk başvurumda çıktı diyebilirim sanırım.

Ben öyle yapıyorum imzamda da yaziyor 😄

• ⭐⭐

@yenihayaletadam o zaman wat mat boş iş diyen babam şuan yeter artık gına geldii gitte gör bakalım diyo 😂 şans olsa zaten green card çıkardı ama yok hayatın her alanında tırlamadan olmadı bilmiyorum bu devran bir yerde dönecek mi, sizin green card amerika serüveni nasıl başlamıştı sizde paylaşırsanız keyifle okuruz 🙂

Eski mesajlarınızdan sanki ABD'de college için uğraştığınızı hatırlıyorum. Chicago lafı falan da geçmişti. O olmadı mı? E2'ye mi yöneldiniz artık? Hatta Kanada için de uğraştığınızı hatırlıyor gibiyim.

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ben öyle yapıyorum imzamda da yaziyor 😄

Çok iyi ben de yapayım.

• ⭐⭐

@uzaysan aşırı mantıklı

• ⭐⭐

Şimdiden 50 sayfa olmuş hafta da bir 50 yapsak son günlerde gelenlere çok şey kaçırdın oku desek bu totemimdir foruma girmeyeceğim diyenlere

• ⭐⭐

@crazycells buraya geri sayım gelecek mi 🙄😒

• ⭐⭐

@Erkand eskisinin aynisi olursa guzel olur, alismistik, nizami ve stili hostu

• Herkese günaydın güzel günler mutlu haftalar dilerim

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Erkand eskisinin aynisi olursa guzel olur, alismistik, nizami ve stili hostu

Eskisi iyi değildi ya. Bozuktu. Yüklenmiyordu çoğu zaman sayfayı yenilemem gerekiyordu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |