Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Atay evet başvurabilirsin

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@celica Çok teşekkür ederim , umarım 2024 seninde uğurlu senen olur ve umarım burada güzel sohbet ettiğimiz dostlarla, abilerle , kardeşlerle Amerika'da buluşup barbekü partisi vermek nasip olur 🙂

Soğuk lagerde olcak mı? 😃

ABD'de en iyi bira tartışmasız Yuengling'dir. Ne Bud Light, ne Budweiser ne başkası bunun önüne geçemez 😃

Trakyalı biri olarak alkolle aram biraz fazla iyidir, hatta o kadar iyidir ki 3 hafta önce gene endoskopi ve kolonoskopi olacak kadar 😃

Bira en sevdiğim alkoldür ve en iyisi Yuengling'dir ABD'de. Umarım içmek kısmet olur bir gün hepimize 🙂

Öncelikle geçmiş olsun. Valla işte teknolojide ilerledi, kalıcı tedaviler yakındır bende pek bir severim size has olan "üzüm suyunu" ve arpa suyunu 😃 hep beraber orda tadıcaz ya merak etmeyin sakin sakin birbirimizin peşi sıra ordayız 🙂

• ⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@celica Çok teşekkür ederim , umarım 2024 seninde uğurlu senen olur ve umarım burada güzel sohbet ettiğimiz dostlarla, abilerle , kardeşlerle Amerika'da buluşup barbekü partisi vermek nasip olur 🙂

ABD'de en iyi bira tartışmasız Yuengling'dir. Ne Bud Light, ne Budweiser ne başkası bunun önüne geçemez 😃

Trakyalı biri olarak alkolle aram biraz fazla iyidir, hatta o kadar iyidir ki 3 hafta önce gene endoskopi ve kolonoskopi olacak kadar 😃

Bira en sevdiğim alkoldür ve en iyisi Yuengling'dir ABD'de. Umarım içmek kısmet olur bir gün hepimize 🙂

Öncelikle geçmiş olsun. Valla işte teknolojide ilerledi, kalıcı tedaviler yakındır bende pek bir severim size has olan "üzüm suyunu" ve arpa suyunu 😃 hep beraber orda tadıcaz ya merak etmeyin sakin sakin birbirimizin peşi sıra ordayız 🙂

En son doktora mideyi ve bağırsakları alıp yenilerini taksak olmaz mı dedim, bence alkolü biraz azalt sen dedi 😃 keşke teknoloji bu kadar ilerlemiş olsa.

2011 yılında 4 ay bulundum ABD'de ve Budweiser ile Bud Light içtikten sonra içmiştim Yuengling'i ve dedim ki abi biz ne içiyoruz TR'de.

Umarım Yuengling'li günler yakındır 🙂

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet ahhahahaj beyaz kıç tekmelemek için sabırsızlanıyorum 😛

Bu olacak yani, kaşınanın o lanet beyaz kıçını tekmeliceksin 😃 Tek zorlandığın nokta Orlando şivesi olsun, şu dönen muhabbetin hepsi yaşanacak kişilerden bağımsız 🙂 buna inanarak devam et 🙂

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

En son doktora mideyi ve bağırsakları alıp yenilerini taksak olmaz mı dedim, bence alkolü biraz azalt sen dedi 😃 keşke teknoloji bu kadar ilerlemiş olsa.

2011 yılında 4 ay bulundum ABD'de ve Budweiser ile Bud Light içtikten sonra içmiştim Yuengling'i ve dedim ki abi biz ne içiyoruz TR'de.

Umarım Yuengling'li günler yakındır 🙂

Gülüyoruz falan ama sağlık önemli tabii hocam sağlıklı olmazsan oranında tadı çıkmaz 🙂 Sen doktorunu dinle az iç, kendini o tarafa sakla 🙂 Orda dibine dibine vururuz Yuengling'lerin 🙂

• @Netrunner1086, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra bu WAT olayı çok değişik geldi bana. Babam zorla gönderdi zamanında ABD'ye, aklımda yokken. Orada da Pleasure Pier lunaparkında çalıştım, çok çalışkan olduğum için kart fln verip beni referans gösterebilirsin diyen yönetici çok oldu ama üniversite hala bitmediği için orada lunaparkta çalışmak mantıksız geldi. Tabi o zaman dolar 1.8 TL idi 😂 Dönüşte de araya zaman girince soğudum gittim. Devlet okulunda öğretmenim, Manisa'nın ortalama bir ilçesindeyim ama DV çıkarsa neyim varsa satıp gideceğim. Kim niye gider bilemem ama ben en çok Türkiye'deki insanlardan, kültürden sıkıldım. Kıskançlık, görgüsüzlük, herkes herkese karışıyor fln. Keşke ülke modern, yaşanabilir bir yer olsa da burada yaşayabilsek.

Hocam bugün başka bir arkadaşa daha söyledim aynı şeyi, eğer çıkarsa ABD'ye giriş için biliyosun 6 ayın var. O 6 ay süre boyunca çalışmaya devam edicen, biletini aldıktan sonra son ay gitmeden alabileceğin en yüksek krediyi çek, kmh hesabı tanımlıysa onunda dibini sıyır, paraları usd yaptıktan sonra, istifayı basıp topuuuuuk 😃 Bi dahada uğrama buralara 😃

• @enemy vay anasini ne diyim valla 🥲🥲🥲🥲🥲

• @celica valla hocam WAT ile gittiğimizde NYPD vendor(tezgah) açmıştı, tam nerden aldığımı hatırlamıyorum ama şapka t shirt hoodie komple NYPD yazan set alıp giymiştim, millet polis sanıp sürekli soru soruyordu, kalabalık bir yer, para olmadığından çok gittik merdivenlerinde oturduyduk 😂

• Dv-2023: Has Not Been Selected Dv 2024 için şimdiden yerimi alayım 🙂

• @arbalet Ben gc sonuçlarından beri devamke ben de Balkanlardanım seviyorum sağlık sorunum daha yok bu gidişle olur. Geçmiş olsun

• Bu ileti silindi!

• @arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Netrunner1086, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra bu WAT olayı çok değişik geldi bana. Babam zorla gönderdi zamanında ABD'ye, aklımda yokken. Orada da Pleasure Pier lunaparkında çalıştım, çok çalışkan olduğum için kart fln verip beni referans gösterebilirsin diyen yönetici çok oldu ama üniversite hala bitmediği için orada lunaparkta çalışmak mantıksız geldi. Tabi o zaman dolar 1.8 TL idi 😂 Dönüşte de araya zaman girince soğudum gittim. Devlet okulunda öğretmenim, Manisa'nın ortalama bir ilçesindeyim ama DV çıkarsa neyim varsa satıp gideceğim. Kim niye gider bilemem ama ben en çok Türkiye'deki insanlardan, kültürden sıkıldım. Kıskançlık, görgüsüzlük, herkes herkese karışıyor fln. Keşke ülke modern, yaşanabilir bir yer olsa da burada yaşayabilsek.

Hocam bugün başka bir arkadaşa daha söyledim aynı şeyi, eğer çıkarsa ABD'ye giriş için biliyosun 6 ayın var. O 6 ay süre boyunca çalışmaya devam edicen, biletini aldıktan sonra son ay gitmeden alabileceğin en yüksek krediyi çek, kmh hesabı tanımlıysa onunda dibini sıyır, paraları usd yaptıktan sonra, istifayı basıp topuuuuuk 😃 Bi dahada uğrama buralara 😃

Yok be hocam bence emeklilikte Abd çekilmez. Şahsen ben yaşlılığımı TR’de geçirmek istiyorum. Ege ya da Akdeniz’de miss gibi 🙂

• @Hopes1 1bin dolar ben alsam 500 de hanıma bağlasalar şuan 22500 lira emekli maaşı Türkiye’de kral gibi yaşanır

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Aman sormayın hocam ya, ortak arkadaşları aradım öğrendim. Ben zamanında Green Carddan buna bahsetmiştim. O sıralar iyi değildik ben bundan birkaç defa ayrılmıştım. Aramız iyiyken ne işin var amerikada burada işin gücün var falan diyordu. Ben bayağı bir araştırmıştım ama başvurmamıştım, bu engel oldu bana o sırada. Ayrıldım sonra bundan ben. Güzelde kızdı, at gibiydi maşallahı vardı. Dıgıdık dıgıdık diye geziyordu şuralarda 🙂 Her neyse ben bundan ayrılınca bu da gitmiş o sene green carda başvurmuş. Başvurduktan sonra nişanlanmış. Nişanlısı bana gelip tektaş almış. Kuyumcuyum ben bu arada. O çocuğu çok net hatırlıyorum. Benim kızın arkadaşlarından birinin adını vererek gelmişti bana, büyük indirim yaptım birde! Sinsi şeytan demeyimde ne deyim ben şimdi buna @hdemircanusa 😃

Şimdi biraz yaşlı nasihati gibi olacak ama;
    Ortamı şöyle tahayyül et:
    Çok da soğuk olmayan, kapalı bulutlu ama yağmur düşmemiş bir kış akşamında, kuzguncukta derme çatma bi ihtiyar kahvesindesin, ney çalıyor uzaklardan kısık bir sesle...
    ''Üzülme evlat, kader senin için en iyiyi planladı, senin olmayan, sana hayırlı değildi, aldırma. Bu da geçer. Sen senin olanı bulduğunda göreceksin ki değme kıymetler yanında bir çakıl taşıymış senin yakutunun'' diyorum. Hiç geçmişin üzüntülerine takılma. En iyisi yarınlarında seni bekliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@FlyingChuck, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

1- GC Yılda bir kez başvurup bir kez de çıktımı dye kontrol etmenin dışında, fazla bel bağlanıp buna göre hayat planlanacak bir şey değil.
    2- Yapacaklarınızı, yapmayacaklarınızı, işinizi ve isteklerinizi çıkmasına ve ya çıkmamasına göre ertelenecek bir şey değil.
    3- Bu konuda daha fazla aratırmış, süreci öğrenmiş, kendini hazırlamış olmak, kazanmayı daha fazla hak etmek demek değil.
    4- Bu konuda bilgisi az olup rastgele başvurup kazanmış kişilere kızmak sağlıklı bir tepki değil.
    5- Forum müdavimi olmak yada olmamak kazanmış olma hakkının değerinden bir şey kaybettirmez. Bu kişilere karşı da kızgın olmak sağlıklı bir düşünce şekli değil.
    6- Sizin hayalleriniz, çevrenizdekilerin hayalleriyle örtüşmüyor olabilir. Herkese GC kazanıp amerikaya gitme hayalinizi paylaşmanız doğru değil. İnsanların size, naapıcan yaa amerikada demelerine savunma yapmanıza da gerek yok.
    7- Yakın arkadaş, kuzen, kardeş gibi kişileri de sizinle aynı hayalleri paylaşmaya zorlamak doğru değil.
    8- Evlilik, iş bulma, iş kurma, kariyer yapma gibi ciddi şeyleri GC ye göre planlamak doğru değil.
    9- GC sonuçlarına hayal kırıklığı ile yaklaşmak, dünyanın kararması, hayata küsmek, olumsuz düşüncelere düşmek doğru değil.
    10- Aile içinde de özellikle küçük çocukları bu konuda şartlandırıp bu fikre fazlasıyla saplanmalarını sağlamak, GC çıkmaması durumunda o çocukların etkilenmesine sebep olacağından doğru değil.

GC konusuna kafanızı fazlaca takıp hayattan geri kalmayın.

'Hayat' mı var ki geri kalalım veya ilerleyelim 🤨
    Ayrıca;
    1-D
    2-D
    3-D
    4-Y
    5-Y
    6-D
    7-D
    8-Y
    9-Y
    10-D

Şimdi sıraladığın tabi senin doğru ve yanlışların. Ben de kendiminkini sıraladım. Ben bunların böyle olduğunu kabullenene kadar, tüm zararı kendim çektim. Sen de Y dediğin maddelerin zararını kendin çekersin, kendini üzersin, kimseye zararı olmaz.
    Hayat var mı ki... demişsin... Yaşıyorsun işte, yaşadığın yeri zamanı mekanı beğenmesen de öpe öpe yaşıyorsun. Kaybettiğin, o her geçen gün senin ömründen eksiliyor. Biraz da buna gayret ediyorlar zaten. Sana yaşamaya değer bir hayat yokmuş gibi lanse edip, ömrünün en sağlıklı yıllarını hayal kurarak harcamana sebep olarak gençliğini çalıyorlar elinden. Bir an önce, bu günü kaybettiğini ve yarınını yitirmemek için bir şeyler yapman gerektiğini anlayıp, mevcut, yaşadığın hayatı iyileştirmeye çalış. Aksi, kendine, elde edemediklerine acıyarak geçen bir ömür olacak. Biz böyle yoksunluklarımıza hayıflanırken elin oğlu bir eli yağda bir eli balda, eğlencesinde zenginliğinde keyfinde geçip gidecek...

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar Aman sormayın hocam ya, ortak arkadaşları aradım öğrendim. Ben zamanında Green Carddan buna bahsetmiştim. O sıralar iyi değildik ben bundan birkaç defa ayrılmıştım. Aramız iyiyken ne işin var amerikada burada işin gücün var falan diyordu. Ben bayağı bir araştırmıştım ama başvurmamıştım, bu engel oldu bana o sırada. Ayrıldım sonra bundan ben. Güzelde kızdı, at gibiydi maşallahı vardı. Dıgıdık dıgıdık diye geziyordu şuralarda 🙂 Her neyse ben bundan ayrılınca bu da gitmiş o sene green carda başvurmuş. Başvurduktan sonra nişanlanmış. Nişanlısı bana gelip tektaş almış. Kuyumcuyum ben bu arada. O çocuğu çok net hatırlıyorum. Benim kızın arkadaşlarından birinin adını vererek gelmişti bana, büyük indirim yaptım birde! Sinsi şeytan demeyimde ne deyim ben şimdi buna @hdemircanusa 😃

Şimdi biraz yaşlı nasihati gibi olacak ama;
    Ortamı şöyle tahayyül et:
    Çok da soğuk olmayan, kapalı bulutlu ama yağmur düşmemiş bir kış akşamında, kuzguncukta derme çatma bi ihtiyar kahvesindesin, ney çalıyor uzaklardan kısık bir sesle...
    ''Üzülme evlat, kader senin için en iyiyi planladı, senin olmayan, sana hayırlı değildi, aldırma. Bu da geçer. Sen senin olanı bulduğunda göreceksin ki değme kıymetler yanında bir çakıl taşıymış senin yakutunun'' diyorum. Hiç geçmişin üzüntülerine takılma. En iyisi yarınlarında seni bekliyor.

hocam arada bir yazıyorsunuz ama gerçekten iyi yazıyorsunuz, yaşanmışlık, tecrübe var, muhabbetinizden kalite akıyor.. okurken zevkle okuyorum. 🙂

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Istanbulda dogup buyudugum icin Times Square'i hic yadirgamam gibime geliyor. Ne dusunuyorsunuz meydan hakkinda sevdiginiz bir yer mi?

Tek kelimeyle büyüleyici. Gerçekten farklı bir havası, bir büyüsü var.
    O meydana girdiğim gibi içim kıpır kıpır olurdu, mutluluk verirdi bana hep. Tekrar bir an önce gitmek için sabırsızlanıyorum.
    Hanımla (tabi o zaman sadece W&T arkadaşıydık 😉 ) az şipşak fotoğraf makinesiyle turistlerin fotoğrafını çekip satmadık orada 😂
    Tanesini $5'dan satıp bir günde makinenin parasını çıkartmıştık.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek bugünkü terapi seansında %90 kısımda kendimiz haricindeki diğer şeylerin bizim ruh halimizi etkilediği üzerine konuştuk her güne neden mod düşüklüğü ile başladığımızdan falan bahsettik terapist bunlar bunlar bunlar işte bizi etkileyen şeyler diye anlattığında ee bacım bura türkiye sen nasıl kendi ruh sağlığını koruyosun diye sordum güldü kahkaha atar gibi bende o da çok koruyamıyor 😂

Ve orda gerçekten anladım ki buradan uzaklaşsam bana çook iyi gelecek, huzur dediğimiz şeyi anlık hissediyoruz bi kahve içerken bi yürüyüş esnasında keyifli edilen bir sohbette belki ama sonra koruyamıyoruz o an bittiğinde o histe bizi terk ediyor çünkü yaşadığımız ortamlar buna müsait değil kahveyi alırken daha kasa ücreti seni bi sinir ediyor sonra kahveni içtin kalktın eve dönüyosun yolda gördüğün bi mülteci tayfa yada trafikte bi maganda bunlar seni sinir ediyor ve sebep sen bile değilsin sonra haksızlığa uğradığını hissediyosun diye gidiyor

• Herkese selam ilk başvurum has not selected🙈 burda yerimi alayim kismet 2. Başvuruya inşallah Tüm isteyenlere.. ( not kardeşimle ilk basvuruyu yaptik fikir benden çıktı Tüm bilgiye ben sahiptim o kazandi ben kaldim😃)

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek bugünkü terapi seansında %90 kısımda kendimiz haricindeki diğer şeylerin bizim ruh halimizi etkilediği üzerine konuştuk her güne neden mod düşüklüğü ile başladığımızdan falan bahsettik terapist bunlar bunlar bunlar işte bizi etkileyen şeyler diye anlattığında ee bacım bura türkiye sen nasıl kendi ruh sağlığını koruyosun diye sordum güldü kahkaha atar gibi bende o da çok koruyamıyor 😂

Ve orda gerçekten anladım ki buradan uzaklaşsam bana çook iyi gelecek, huzur dediğimiz şeyi anlık hissediyoruz bi kahve içerken bi yürüyüş esnasında keyifli edilen bir sohbette belki ama sonra koruyamıyoruz o an bittiğinde o histe bizi terk ediyor çünkü yaşadığımız ortamlar buna müsait değil kahveyi alırken daha kasa ücreti seni bi sinir ediyor sonra kahveni içtin kalktın eve dönüyosun yolda gördüğün bi mülteci tayfa yada trafikte bi maganda bunlar seni sinir ediyor ve sebep sen bile değilsin sonra haksızlığa uğradığını hissediyosun diye gidiyor

Onlar da terapiste gidiyolar zaten. Siz de bize gelin. Yok mu haftasonu bi off day iniz. Gelsenize kari koca çoluk çombalak Bodruma gezmeye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |